Horoskop

Jaką symbolikę w senniku ma spadanie w przepaść, ze schodów lub do wody?

Horoskop

Aktualizacja:
Spadanie z wysokości

Sen o spadaniu miał niemal każdy. Zazwyczaj towarzyszy mu uczucie niepokoju i silnego stresu związanego z poczuciem zagrożenia. Z tego powodu w senniku spadanie zalicza się do koszmarów sennych, a osoba wyrwana z nocnego relaksu nagłym ruchem ciała, zamiast wypocząć, budzi się nadal zmęczona.

Co może zwiastować taka wizja? Odpowiedź na to, jak interpretować tego rodzaju fantazję, daje sennik. Spadanie symbolizuje w nim często nie tylko uczucia i potrzeby, lecz także obawy i strach. Taki sen może być też ostrzeżeniem przed podejmowaniem jakichś decyzji dotyczących zarówno sfery prywatnej, jak i zawodowej.

>>> Zobacz także:

Sennik: spadanie i jego symbolika

Sen o spadaniu często jest zwiastunem zmian. Warto jednak zaznaczyć, że mogą one być poprzedzone pewną dozą niepewności własnych sił i potencjału, poczuciem, że nie ma się na nic wpływu. Z tego względu w senniku spadanie może być symbolem próby zwalczenia własnych słabości, pozbycia się wewnętrznego konfliktu. To znak dla śniącego, żeby pokonał to, co go przeraża i przekuł to w sukces.

Zgodnie z inną interpretacją, jeśli śni się spadanie, które zdaje się nie mieć końca, to taka wizja może odzwierciedlać uczucia śniącego, np. bezsilność. Może także wskazywać na nerwowość. Spadanie jest również symbolem porażki na gruncie zawodowym, rodzinnym czy uczuciowym. Może odzwierciedlać poczucie osamotnienia w życiu, odrzucenie, pewną izolację, brak wsparcia u innych czy akceptacji. Taki sen bywa wynikiem jakiegoś zawodu miłosnego, uczucia wypalenia się w związku, a nawet efektem odejściem jakiegoś przyjaciela.

Spadanie do wody to natomiast zapowiedź poddania się uczuciom. Świadczy także o dużych potrzebach seksualnych. Według innej interpretacji sen może zwiastować problemy finansowe. Z kolei spadanie na ziemię jest oznaką, że osoba śniąca potrzebuje w życiu oparcia. Ważne też, jak wygląda lądowanie w marzeniu sennym. Jeśli nie powoduje ono żadnych obrażeń, taki sen można odczytywać jako poradzenie sobie z jakimś tymczasowym problemem. Zupełnie co innego wróży jednak sen o spadaniu, w którym doznaje się jakiegoś uszczerbku na zdrowiu. Prawdopodobnie to oznacza, że osobę śniącą wkrótce czeka bardzo trudny okres.

We śnie można także widzieć innych spadających ludzi. Taka wizja stanowi przestrogę, aby być bardziej ostrożnym, w tym, co się robi.

Sennik: spadanie w przepaść

Symbolikę snu, w którym występuje przepaść, można odczytywać na szereg różnych sposobów. Często odnosi się do sfery uczuciowej lub tej związanej z karierą. Jeśli ktoś wrzuca kogoś w przepaść, sen jest zapowiedzią, że śniący wkrótce będzie mógł uwolnić się ze związku, który był tylko ciężarem. W senniku spadanie w przepaść może także symbolizować wstyd lub stratę. Czasami przepowiada też jakieś czyhające niebezpieczeństwo lub nadchodzącą w życiu osobistym katastrofę, której nie da się powstrzymać. W pozytywnym znaczeniu taki sen może oznaczać lot ku niespodziewanemu szczęściu, zwłaszcza jeśli kończy się miękkim i bezpiecznym lądowaniem.

Spadanie w przepaść to także przestroga, aby być ostrożniejszym w sprawach zawodowych. Uniknięcie upadku zaś interpretuje się jako przezwyciężenie trudności, natomiast zsuwanie się w przepaść może wskazywać, że śniący niestety nie będzie w stanie zapobiec problemom. Zauważenie kogoś, kto spada, może z kolei zwiastować awans w pracy. To symboliczne pozbycie się wroga, rywala, który ustępuje miejsca.

Sennik: spadanie z wysokości

Spadanie z dużej wysokości we śnie daje uczucie utraty kontroli nad tym, co się dzieje. Ludzie z reguły nie lubią takich doznań, dlatego wizja ma w sobie pierwiastek silnie stresogenny, zmieniający nocny odpoczynek w koszmar. W senniku spadanie ze schodów może oznaczać, że ktoś stanie się obiektem nienawiści. Według innej interpretacji jest pewnego rodzaju upomnieniem, aby nie zachowywać się tak wyniośle, może też oznaczać niespełnione marzenia. Widzieć siebie we śnie spadającego z jakiejś wysokości – taki sen jest z kolei wskazówką, aby zmienić swą decyzję w ważnej sprawie. Być może będzie ona kluczowa dla przyszłych losów śniącego i warto dwa razy się zastanowić, zanim dokona się finalnego ruchu.

Sen o spadaniu z wysokości może także wskazywać na utratę majątku lub czci. Natomiast lot, który wydaje się nie mieć końca, może oznaczać problemy natury emocjonalnej, a nawet psychicznej. Może być więc zapowiedzią depresji czy pojawienia się lęków. Spadanie z wysokości, któremu towarzyszy uczucie radości i euforii, to przepowiednią zmiany życia na lepsze. Prawdopodobnie śniącemu uda się rozwiązać problemy i przeciwności losu.

Ciekawy jest sen o spadaniu, w którym nie otworzył się spadochron. Może on zwiastować, że ktoś, na kim śniący polega i ufa, może zawieść.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości