Horoskop

Sen o kruku - co zwiastuje taka nocna wizja i jak ją interpretować?

Horoskop

Aktualizacja:
kruk, ptak

Czarny ptak ma bardzo różnorodną symbolikę, w zależności od kultury i okresów dziejowych. Najczęściej kojarzy się ze śmiercią i złą nowiną. A co znaczy sen o kruku? Poznaj najpopularniejsze sennikowe interpretacje.

Kruk jest bardzo znany i popularny, zarówno w sztuce, jak i kulturze. Uważany jest za inteligentnego i dostojnego ptaka, któremu przypisuje się negatywne znaczenia. Czy czarny kruk w senniku również jest tak postrzegany?

Jak interpretować sen o czarnym kruku i jaka jest jego symbolika?

Kruki w dzisiejszej kulturze kojarzą się z czymś złym i negatywnym. Często słyszymy, aby wystrzegać się tych ptaków, bo ujrzenie ich może przynieść pecha. Jednakże w dawnych cywilizacjach ich znaczenie było nieco inne. Uważane były za bożych posłańców, którzy nie przejawiają ani dobrych, ani złych cech. W szwedzkiej tradycji ludowej kruk uznawany jest za ducha zamordowanej osoby. W chrześcijaństwie czarny ptak to symbol szatana, śmierci i złej magii. Są również mity i legendy, w których kruk jest uosobieniem mądrości i bystrości. W wierzeniach germańskich jest atrybutem boga wojny i poezji oraz kompanem najwyższego nordyckiego bóstwa, Odyna. W wielu baśniach wyraża prawdę nieświadomości oraz jest pośrednikiem w proroctwach. Kruki utożsamiane są także z długowiecznością. Dlatego sen z ich udziałem nie zawsze zwiastuje śmierć, chorobę lub tragedię. Czasem są to ostrzeżenia przed głupotą i działaniem nieprzychylnych ludzi lub są symbolem dobrej kondycji fizycznej.

Według sennika czarny kruk ujrzany we śnie jest oznaką, że wkrótce spotkamy niezależną osobę, która postawi nam wysokie wymagania. Będzie to dla nas czas na pracę, aby sprostać tym wyśrubowanym oczekiwaniom. Atakujący kruk w senniku to odbicie negatywnych zdarzeń w naszym życiu, np. choroby lub problemów w pracy. Jeśli jednak w tym samym śnie pokonujemy wrogo nastawionego ptaka, możemy być spokojni, że sprawy ułożą się po naszej myśli. Kiedy w nocnej wizji uda nam się spłoszyć kruka, jest to ostrzeżenie przed oszustem, który krąży wśród bliskich nam osób. To zwiastun kłopotów, których można uniknąć, zachowując spryt i rozwagę.

Kruk dziobiący w senniku oznacza, że wkrótce możemy się znaleźć w niekorzystnym dla nas położeniu. Należy mieć oczy szeroko otwarte, aby ustrzec się niepowodzeń. Stado czarnych ptaków widzianych we śnie to również zły znak. Można to interpretować jako informację, że nasze najbliższe otoczenie chce nam zaszkodzić złymi radami i fałszywą pomocą. Jeśli ptak kracze, jest to wróżba, że przytrafi się nieszczęście w naszym życiu prywatnym lub u kogoś z rodziny. Złym znakiem jest również widok martwego kruka, który jest zapowiedzią, że część naszych planów może się nie zrealizować. Dlatego należy wystrzegać się osób, które źle nam życzą.

Krążący nad głową kruk to przestroga przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Warto być uważnym, a wtedy unikniemy nieszczęść. Jeśli czarnego ptaka podczas snu zobaczy kobieta, można to zinterpretować jako ostrzeżenie przed niewiernym partnerem lub przed wchodzeniem w związki z mężczyznami o podejrzanej reputacji. Według sennika czarny kruk, który kradnie, to znak, że może się nam przytrafić zagrażająca życiu sytuacja, np. wypadek samochodowy lub uszkodzenie podczas uprawiania niebezpiecznego sportu.

Kruk w senniku mistycznym

Sennik mistyczny często się odwołuje do dawnych wierzeń i religii. Czerpie wiedzę z mądrości mitologii i upadłych cywilizacji. Dlatego interpretacja snów o kruku często odnosi się do symboliki obecnej w podaniach i legendach. Ujrzany podczas nocnych wizji lecący czarny ptak oznacza nadchodzące nieszczęście oraz złe myśli, które zagrażają śniącemu. Pojawienie się kruka we śnie nakazywało kiedyś zaprzestanie czarnowidztwa i skierowanie się ku pozytywnemu myśleniu, a także zmianę dotychczasowego trybu życia, ukierunkowaną na samorozwój i dogłębne poznanie swojego wnętrza.

Co mówi sennik o kruku białym?

Najbardziej charakterystyczną cechą kruka jest jego czarne upierzenie. To dodaje mu nie tylko tajemniczości, lecz także skojarzeń z wiedzą magiczną i ciemnymi mocami. Dlatego często przypisywany jest jako towarzysz wiedźm i czarownic. Jak powszechnie wiadomo, w przyrodzie nie występują białe kruki, jednakże językoznawcy stworzyli takie określenie, aby zdefiniować rzadkie i niespotykane zjawiska. I choć w realnym świecie nie możemy spotkać kruków z białymi piórami, w snach jest to jak najbardziej możliwe. Według sennika to zwiastun, że poszukujemy czegoś od bardzo dawna lub posiadamy coś niezwykłego, co budzi wśród innych podziw i szacunek. Sen o białym kruku może również oznaczać, że wkrótce dowiemy się czegoś bardzo ważnego, co zrewolucjonizuje nasze dotychczasowe myślenie i postrzeganie świata. Ten ptak o nietypowym upierzeniu kładzie także nacisk na zwrócenie większej uwagi na bieżące wydarzenia i analizę ich w prawdziwym życiu.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości