Horoskop

Czym charakteryzuje się horoskop urodzeniowy – partnerski, dzienny i tygodniowy

Horoskop numerologiczny

Fot: Dzhulbee / gettyimages.com

Horoskop

Czym charakteryzuje się horoskop urodzeniowy – partnerski, dzienny i tygodniowy

Horoskop numerologiczny

Fot: Dzhulbee / gettyimages.com

Już tysiące lat temu wierzono, że data urodzenia ma magiczną moc i wyznacza naszą przyszłość. W taki właśnie sposób powstał horoskop urodzeniowy. Znajomość położenia planet względem siebie nie wystarczy do określenia właściwej prognozy. Konieczna jest prawidłowa interpretacja uzyskanych informacji. Dzięki sporej ilości danych na temat astrologii, każdy z nas może samodzielnie wyznaczyć kosmogram. Oblicz swój horoskop i dowiedz się, co gwiazdy mówią na temat przyszłości, która Cię czeka.

Wszystkie nasze cechy charakteru, predyspozycje i upodobania wynikają z konkretnego ułożenia ciał niebieskich w momencie naszych narodzin. W astrologii przyjmuje się, że każda planeta oddziałuje na inną, co generuje pewien wpływ na znaki zodiaku. Horoskop urodzeniowy stanowi szczegółową prognozę wynikającą z rozmieszczenia planet. Ich nieustanny ruch sprawia, że osobną prognozę można przygotować na każdy dzień roku. Horoskop partnerski informuje nas o tym, jak wpływają na siebie dwa znaki zodiaku i jaka jest szansa na stworzenie udanej relacji.

Horoskop urodzeniowy i jego specyfika

Dokładny horoskop powstaje w oparciu o dzień, miesiąc, rok oraz godzinę i minuty urodzenia. Bardzo ważna jest kolejność, w której bada się planety w horoskopie urodzeniowym . Powinna być ona następująca: Słońce, Księżyc, Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Uran, Neptun, Pluton. Niezwykle ważnym elementem jest także ascendent. Symbolizuje on znak zodiaku, który wschodził w momencie naszego przyjścia na świat. Przekłada się to na sposób, w jaki jesteśmy odbierani przez innych ludzi. Astrologia jest niezwykle rozbudowaną dziedziną, a jej zgłębienie wymaga wielu lat nauki. Często pojawiającym się elementem w horoskopie urodzeniowymdomy . W sumie jest ich dwanaście, podobnie jak wszystkich znaków zodiaku. Nie mają swoich nazw, oznacza się je cyframi rzymskimi. Jakie jest ich znaczenie?

Każdy z nich dotyczy dotyczy innej sfery życia. Przykładowo, pierwszy dom skupia się na wyglądzie zewnętrznym, temperamencie i zachowaniu osoby, z kolei drugi na zdolnościach do gromadzenia majątku. Astrologia przypisuje im bardzo duże znaczenie. Położenie planet w danym domu przekłada się na horoskop urodzeniowy każdego człowieka. Profesjonalni astrologowie zwracają także uwagę na wzajemne aspekty między ciałami niebieskimi. Wykres tworzy następujące kombinacje: koniunkcja – pokrywanie się planet; opozycja – położenie naprzeciwko siebie; trygon – 120 stopni odległości; sekstyl – 60 stopni odległości i kwadratura, czyli 90 stopni odległości.

Oblicz swój horoskop urodzeniowy

Obecnie każdy z nas może samodzielnie wyznaczyć swój horoskop urodzeniowy , wystarczy jedynie posiadać odpowiedni program komputerowy lub dostęp do Internetu. Znajdziemy wiele stron, które mają darmowy charakter i umożliwiają przygotowanie prognozy. Jeśli jednak dostęp do Internetu jest mocno ograniczony lub niemożliwy, oblicz swój indywidualny horoskop urodzeniowy ręcznie. W tym przypadku niezbędny będzie nam kalkulator, kątomierz, mazaki, ołówek, tablice domów i efemerydy, czyli tablice astrologiczne zawierające długości ekliptyczne. Ręczne przygotowanie prognozy może być jednak bardzo czasochłonne, z tego względu lepiej sprawuje się program do horoskopu urodzeniowego. Pamiętajmy, że wyznaczenie położenia planet to dopiero początek. Kolejnym krokiem jest interpretacja horoskopu urodzeniowego . Umiejscowienie ciał niebieskich oznacza zupełnie różne rzeczy dla każdego znaku zodiaku. Jak wygląda to w praktyce? Poniżej interpretacja położenia wybranych ciał niebieskich.

1. Słońce – pełni ono najważniejszą rolę i warunkuje przydział do danego znaku zodiaku. Przykładowo, gdy słońce znajduje się w baranie, astrologiczny horoskop urodzeniowy będzie przedstawiać osobę niezwykle energiczną i twórczą, która jest konsekwentna w działaniu i lubi rywalizację. Z kolei Słońce w rybach sprawia, że osoby należące do tego znaku są bardzo wrażliwe, uczuciowe i podatne na wpływy.

2. Księżyc – drugi, zaraz po Słońcu, najważniejszy obiekt. Osoby urodzone w momencie, gdy Księżyc znajdował się w znaku wagi charakteryzują się dużym urokiem osobistym, rozwagą i zmysłem artystycznym. Z kolei Księżyc w bliźniętach, wpływa na zmienność nastrojów, przesadną emocjonalność i inteligencję.

3. Merkury – planeta wpływa na umiejętności związane z komunikacją. W dużej mierze oddziałuje na dokładny horoskop urodzeniowy bliźniąt i panny. Obdarowuje je rozsądkiem, ekspresją i zdolnościami analitycznego myślenia.

4. Wenus – dotyczy obszarów związanych ze sferą miłosną. Wpływa także na zdolności artystyczne, kreatywność i atrakcyjność. Urodzeniowy horoskop dzienny osób, które mają w swym znaku Wenus będzie obfitować w sytuacje związane z możliwością poznania drugiej połówki.

5. Mars – planeta symbolizująca rzymskiego boga wojny sprzyja posiadaniu cech, takich jak zdecydowanie, energiczność i agresja. Patronuje baranowi i skorpionowi.

Zobacz film: Na czym polega chiński horoskop partnerski? Źródło: Dzień Dobry TVN.Co sądzisz o tym artykule?
91
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0