Horoskop

Pełnia i zaćmienie Księżyca w lipcu. Horoskop: Wagi rozpaczliwie potrzebują urlopu. Co z innymi znakami?

Horoskop

Aktualizacja:
Moment RFA goncalves/Getty Images

Właśnie zaczynamy odczuwać narastający wpływ zaćmienia i pełni Księżyca w znaku Koziorożca. Z każdym dniem możemy czuć się coraz bardziej rozdrażnieni, wybuchowi, skorzy do kłótni i sporów. Pełnia połączona z częściowym, półcieniowym zaćmieniem, będzie potęgować stan napięcia i rzeczywiście burzowo może być nie tylko za oknem, ale również we wspólnych gospodarstwach domowych. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Jest to pierwsza, letnia pełnia zwana Księżycem Gromów lub Błyskawic, co chyba nikogo w obliczu obecnych kaprysów aury nie zdziwi. Bywa również znana jako Pełnia Kozłów.

Intensywne wyładowania atmosferyczne towarzyszące lipcowemu Księżycowi, dały się zauważyć jako prawidłowość powtarzająca się przez wiele lat, co nasi przodkowie skrzętnie zapamiętywali. Podobnie będzie w tym roku.

Zaćmienie Księżyca - czas intensywnych uczuć

Srebrny Glob dopełni swej tarczy nad ranem, w niedzielę 5 lipca o godzinie 6.44, jednak zanim to nastąpi, będziemy mogli odczuwać półcieniowe zaćmienie naszego satelity, które swoje maksimum będzie miało miejsce o godzinie 6.30 nad ranem, ale rozpocznie się prawie dwie godziny wcześniej. Obserwacja będzie niedogodna zarówno z powodu dużej jasności nieba, jak również tego, że nad obszarem Polski Księżyc już zajdzie. Niemniej jednak warto wyczulić swoją uwagę i skupić się na odczuciach towarzyszących Nam zarówno klika dni przed jak i po zaćmieniu.

Zaćmienie Księżyca w lipcu i kłótnie o sprawy materialne

Zaćmienie Księżyca towarzyszące Koźlej Pełni, będzie negatywnie wpływać na podział obowiązków oraz powodować konflikty na tle materialnym w rodzinach.

Srebrny Glob będzie przebywał w znaku Koziorożca, który jest związany z żywiołem ziemi, a przez to zasobami materialnymi, pracą i karierą zawodową, jak również tradycjami i więziami rodzinnymi. Burzowa Pełnia Księżyca sięgnie również do zadawnionych konfliktów o sprawy majątkowe i spadki, zwróci Naszą uwagę na kwestie zobowiązań finansowych, podkreśli wagę podań i pism, które musimy złożyć.

Zdrowie. Horoskop od 2 do 8 lipca

W okresie bliskim zaćmieniu Księżyca w Koziorożcu możemy odczuwać łupanie w kościach, bóle stawów, w szczególności kolan, mogą pojawić się również kłopoty stomatologiczne, w szczególności dotyczące zębów trzonowych. Osoby z postępującą osteoporozą lub borykające się z urazami z przeszłości, nie powinny podejmować ryzykownej aktywności fizycznej, bo o kłopoty będzie wyjątkowo łatwo.

Wpływ pełni i zaćmienia w Koziorożcu

Dzięki wpływowi asteroidy Vesta będziemy zwracać baczniejszą uwagę na sprawy bezpieczeństwa Naszych bliskich, postawimy na leczenie metodami naturalnymi i zapragniemy zaopiekować się kimś, kto tej pomocy potrzebuje. Saturn powracający w terminie zaćmienia do znaku Koziorożca, zachęci Nas do ostatecznego rozprawienia się z lękami i bólami dotyczącymi dzieciństwa oraz rozliczenia konfliktów z rodzicami czy dziadkami. Trudna rozmowa o niespełnionych oczekiwaniach będzie teraz wyjątkowo oczyszczająca. Warto pokusić się o przeszperanie rodzinnego archiwum w poszukiwaniu rozwiązania dręczącej od dawna zagadki.

Zaćmienie Księżyca w lipcu. Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku

Baran

Nie powinieneś rzucać wszystkiego na jedną szalę, będziesz działać nieracjonalnie i w sposób nieadekwatny do sytuacji. Przeczekaj.

Byk

Doskonała okazja do zawarcia korzystnej transakcji, dobicia targu, wynegocjowania lepszych warunków. Nie czekaj dłużej, bo przedobrzysz.

Bliźnięta

Pomimo tego, że nic nie idzie po Twojej myśli, trzymaj nerwy na wodzy, zaciśnięte zęby i do przodu. Z tymi, którzy teraz zajdą Ci za skórę policzysz się w sierpniu.

Rak

Twoje lęki są źródłem Twoich kłopotów. Przesadzasz z podejrzliwością i sam sobie robisz pod górkę. Wyluzuj, odpocznij, urlopuj.

Lew

Nie jest to idealny moment na trudne rozmowy partnerskie, ale jak widać na lepszy ktoś nie chce czekać. Musisz przyjąć cudze warunki, bo niewielkie masz teraz pole manewru.

Panna

To będzie doskonały czas, aby zawierać nowe znajomości, wchodzić w nowe towarzystwo i tworzyć kontakty biznesowe. Będziesz cieszyć się popularnością.

Waga

Zmęczenie psychiczne i fizyczne będzie w najbliższych dniach narastać. Rozpaczliwie potrzebujesz urlopu, nie wysilaj się, żeby coś zrobić wbrew wszystkiemu, bo niewiele z tego wyjdzie.

Skorpion

Trudne układy na niebie niezbyt dadzą Ci się we znaki. Poczujesz się zaciekawiony nowymi osobami w Twoim otoczeniu, będziesz aktywny i pełen świeżych pomysłów. Twoja atrakcyjność wzrasta.

Strzelec

Ktoś wymontował Ci baterie i jeszcze nie wiesz kto to jest. Niestety w tym tygodniu ciężko Ci będzie o konstruktywne wnioski, ponieważ masz trudności ze skupieniem się na jakimkolwiek temacie. Skomplikowane sprawy odłóż na później.

Koziorożec

To Twoja Pełnia i Twoje zasady. Masz teraz wsparcie wielu układów na niebie i dzięki nim sięgniesz po niemożliwe. Nie wahaj się, nie cofaj, po prostu działaj.

Wodnik

Słowa stają się źródłem Twoich kłopotów. Teraz będzie wyjątkowo łatwo o nieporozumienie. Ktoś nieopatrznie zrozumie Twoje intencje, ale sam to prowokujesz. Trudno Cię teraz pojąć.

Ryby

Będziesz mogła się spotkać z dawno niewidzianymi, drogimi sercu osobami. Przyjaciele, znajomi i otoczenie będą działać na Ciebie budująco.

Dobrych wpływów planetarnych na cały tydzień życzy Czytelnikom Astrolog Merkurja.

Zobacz też:

Potencjał dziecka zapisany w horoskopie. Jaka przyszłość czeka Twoje dziecko?

Na co swędzi lewa ręka – zabobon czy objaw choroby?

Znak zodiaku Lew. Charakterystyka, opis, mocne i słabe strony Lwa

Zobacz wideo: Księżycowe mleko - jak je przygotować?

Autor: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości