Horoskop

Astrolog o laniu wosku. Który symbol wróży powodzenie?

Horoskop

Aktualizacja:

Lanie wosku to jedna z najpopularniejszych wróżb andrzejkowych. Początkowo do tego celu używano ołowiu, który według wierzeń skutecznie prognozował przyszłość. Później rolę trudno dostępnego metalu zastąpił wosk. Obecnie wróżby z powodzeniem można wykonywać przy użyciu tuszu lub farby. Jak interpretować kształty uformowane z wylanego wosku?

Z tego artykuły dowiesz się:

  • Andrzejki - kiedy obchodzimy?
  • Lanie wosku - jak odczytywać kształty
  • Wróżby andrzejkowe - czym zastąpić wosk
  • Andrzejkowe lanie wosku - co oznaczają symbole

Andrzejki są obchodzone w nocy z 29 na 30 listopada. W tym czasie wieczory i noce są najdłuższe w roku i sprzyja to podglądaniu przyszłości oraz wyostrza intuicję. Nasi przodkowie musieli sobie jakoś organizować ten niebyt zachęcający do wyjścia na zewnątrz okres.

Przede wszystkim jednak był to ostatni pełny wieczór i noc przed rozpoczęciem się adwentu! A zatem ostatnia okazja dla młodych przed Świętami Bożego Narodzenia do odbycia wspólnej zabawy, tańców oraz głośnych śmiechów. Od 1 grudnia obowiązywał już czas postu i wyciszenia, który trwał aż do wigilijnej pasterki.

Odrobina magii na andrzejkowy wieczór Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Lanie wosku - symbolika

Tradycją andrzejkowych wróżb jest lanie wosku. Niewiele osób wie, że na początku tego zwyczaju w grę wchodził nie wosk, ale stopiony ołów, który ponoć najskuteczniej prognozował przyszłość, gdy pochodził z ramek do kościelnych witraży. Z biegiem czasu coraz trudniej było o ten metal, a topienie ołowiu i bezpieczne wylewanie go na zimną wodę było pracochłonne i dość niebezpieczne. Dlatego rolę ołowiu przejął łatwiej dostępny i topiony w niższej temperaturze, przyjemny i doskonale pachnący wosk pszczeli!

Pamiętajmy, że ołów jest szkodliwym metalem ciężkim, a wdychanie jego oparów i bezpośredni kontakt ze skórą może mieć opłakane skutki. Wręcz przeciwnie rzecz ma się z prawdziwym pszczelim woskiem, który jako owoc pracy dobroczynnego roju tych szanowanych powszechnie owadów, ma cudowne i lecznicze właściwości.

Dlatego warto pokusić się o zakupienie prawdziwej woskowej świecy i rozpuszczenie jej w wodnej kąpieli. Dodatkowe doznania aromaterapeutyczne gwarantowane.

Czym zastąpić wosk do wróżb andrzejkowych?

Jednak w dobie poszukiwania ciągle szybszych i łatwiejszych rozwiązań, wosk zastąpiła stearyna i parafina, które z kolei powoli ustępują już miejsca nowej modzie! Zamiast wosku czy steryny podawanej na zimną wodę, wylewa się tusz lub farbę na kartki papieru i wróży z kształtów jakie nabrały.

Idea jest słuszna ponieważ tak naprawdę odgadywanie tego co przyniesie przyszłość z utrwalonych przez wodę zastygłych kształtów ołowiu, wosku, stearyny czy też barwnych plam, to nic innego jak swoisty test Rorschacha.

Co oznaczają wylane kształty z wosku?

To co widzimy, to co nasuwa się nam w skojarzeniach, kiedy patrzymy na pozornie bezładne i przypadkowe figury, to właśnie przekaz, który ma dla nas podświadomość i dotyczy najbardziej dla niej istotnych obecnie spraw, które z wielkim prawdopodobieństwem już wkrótce przybiorą realny wymiar. Wierzymy, nie wierzymy warto puścić wodze fantazji i poszukać w pojawiających się przed oczami kształtach znanych Nam figur. Koniecznie trzeba je zapamiętać, a jeszcze lepiej zapisać i sprawdzić za rok, czy aby na pewno jest to tylko żart.

Interpretacje najczęściej widzianych figur wylanych z wosku

Lanie wosku - co oznacza pióro

To symbol upragnionej wolności. Woskowe pióro mówi o tym, że odzyskasz swoją prywatną przestrzeń, zdobędziesz możliwości przejawiania siebie i uwolnisz się z ograniczeń. Ta wróżba przepowiada krach toksycznego związku. Zawodowo pióro przepowiada awans. W szkole i na uczelni lekkość w zdawaniu egzaminów. To również zapowiedź spotkania osoby, która będzie doskonałym partnerem intelektualnym o podobnych zainteresowaniach. Przestroga – uważaj, aby ktoś nie przypisał sobie Twoich zasług, szczególnie w miejscu pracy. Inni bardzo chętnie przystroją się w Twoje piórka.

Lanie wosku - co oznacza welon

Wosk, który przybrał kształt welonu to dobra wróżba, która oznacza, że nadszedł czas pozytywnych rozstrzygnięć. Dla wolnych przepowiada szybkie zaręczyny i ślub. Młodym kobietom spod znaku woskowy welon niesie perspektywę nieplanowanej, zaskakującej, ale radosnej ciąży. Mężczyznom zwiastuje spotkanie na swojej drodze kobiety, z którą nie będą chcieli się już rozstać. W sprawach zawodowych ta wróżba mówi o możliwościach awansu i osiągnięcia od dawna upragnionego celu. Welon przestrzega Cię przed zbytnią ufnością w intencje ludzi, którzy Cię otaczają.

Lanie wosku - co oznacza jabłko

Przed Tobą wiele ekscytujących pokus! Woskowe jabłko to przepowiednia romansu. W Twoim otoczeniu pojawi się zmysłowa i kusząca osoba. Niestety z powodu tej znajomości czekają na Ciebie kłopoty i nieprzyjemności. Może warto się zastanowić, zanim dasz się skusić? W najbliższej przyszłości Twoja praca zostanie sowicie wynagrodzona. Osoby kończące etapy w szkole i na uczelni, zdadzą egzaminy bardzo dobrze, może nawet z wyróżnieniem. Przestroga – woskowe jabłko jest ostrzeżeniem przed lekkomyślnością, brawurą i nadmiernym optymizmem. Nie przeceniaj także zasobności Twojego portfela.

Lanie wosku - co oznacza wąż

Woskowa wróżba w kształcie węża, mówi o tym, że w Twoim otoczeniu dzieją się rzeczy, które nie do końca Ci sprzyjają. W sposób niejawny wielu ludzi wokół spiskuje na Twoją niekorzyść. Kształt węża mówi również o tym, żebyś zwrócił baczniejszą uwagę na stan Twojego zdrowia. Wróżba przewiduje dla Ciebie w najbliższym czasie również konflikty na tle miłosnym. Do głosu może dojść zazdrość i zaborczość. Możesz mieć ukrytego rywala w miłości, lub sam pokusić się o zdradę. Bacznie obserwuj zachowanie partnera, bądź partnerki.

Lanie wosku - co oznacza wulkan

W Twoim wnętrzu kłębią się sprzeczne emocje. W ostatnich miesiącach przeżywasz coś bardzo intensywnie i dłużej już nie będziesz mógł ukrywać swoich uczuć. Wosk w kształcie wulkanu, mówi o głębokiej potrzebie oczyszczenia się, którą w sobie nosisz. Tłumione od lat gniew, zazdrość, miłość i nienawiść, na kształt lawy, mogą przejąć nad Tobą kontrolę. Jeżeli nie chcesz gwałtownej erupcji uczuć, zastanów się co tak naprawdę czujesz. Ta wróżba przepowiada, że w najbliższych tygodniach czekają Cię gorące rozmowy, możliwe, że kłótnie.

Lanie wosku - co oznacza książka

Kształt księgi świadczy to o tym, że masz szansę na zdobycie w najbliższym czasie cennych informacji, które pomogą Ci w karierze zawodowej. Musisz wytężyć swoją uwagę, aby nie przegapić istotnych wiadomości, które będą od tej pory Twoim asem w rękawie. Księga przepowiada Ci również nowe szkolenia, poszerzanie swoich kompetencji, a nawet możliwość rozpoczęcia kolejnych studiów. W sprawach rodzinnych czekają Cię wizyty w urzędach, kwestie spadkowe i wizyty u notariusza. W kwestiach uczuciowych ta wróżba to zapowiedź nudy i stagnacji w Twoim związku.

Lanie wosku - co oznacza tobołek

W najbliższych miesiącach będziesz sporo podróżował. Wylany wosk, który ułożył się w tobołek przepowiada nie tylko możliwość krótkich, służbowych wyjazdów, ale podróż z prawdziwego zdarzenia. Może to być od dawna odkładany urlop na tropikalnej plaży, bądź też długoterminowy wyjazd do upragnionej pracy poza granicami kraju. Trzeba solidnie przewietrzyć walizki i sprawdzić datę ważności paszportu. Wróżba mówi również o możliwości wygranej, zatem graj. Dla osób od dawna noszących się z zamiarem przeprowadzki, lub ulepszenia lokum, ten kształt przepowiada korzystny czas do wykonania tych kroków. Przestroga – nie trzymaj oszczędności w skarpecie, miej zawsze na oku ważne dokumenty, bo woskowy tobołek jest przestrogą przed tym, aby przez chwilę nieuwagi nie pójść z przysłowiowymi torbami ...

Lanie wosku - co oznacza kielich

To bardzo dobra wróżba, która zapowiada spełnienie w miłości, sukcesy na gruncie zawodowym, oraz poczucie satysfakcji i realizację marzeń. Woskowy puchar przepowiada, że w najbliższych tygodniach możesz stać się osobą, którą ktoś będzie chciał wprowadzić do swoich interesów, zaproponuje spółkę lub udziały w firmie. Możesz również zbierać dobre owoce swojej pracy, które są wynikiem Twojego wcześniejszego wysiłku. Ta wróżba zapowiada również liczne imprezy, na które będziesz niebawem zaproszony, wśród nich czeka Cię wesele.

Lanie wosku - co oznacza sztylet lub miecz

Kształt sztyletu, świadczy to o tym, że powinieneś w najbliższym czasie mocno wytężyć swoją uwagę. Wokół Ciebie czają się osoby, które nie są do końca szczere, chociaż udają, że są Ci przychylne. Woskowy sztylet zapowiada Ci spotkanie się oko w oko z prawdą i odcięcie się od negatywnego towarzystwa. Mówi również o tym, że ostatnio nie poświęcasz wystarczająco dużo troski, aby Twoje potrzeby cielesnej bliskości były zaspokojone. Dla uczących się wróżba zapowiada ważny i ciężki egzamin, który na szczęście będzie zakończony pozytywnie. Przestroga – Uważaj na stany chorobowe, które zaniedbujesz już od wielu lat. Jeżeli poczekasz jeszcze trochę, Twoimi dolegliwościami zajmie się chirurg.

Lanie wosku - co oznacza kot

W najbliższym czasie masz wielką szansę na poznanie pewnej interesującej osoby, która zawładnie Twoimi myślami. Niestety nie będzie wchodził w grę stały związek z powodu różnych zobowiązań. Ta nietuzinkowa znajomość wniesie wiele świeżości do Twojego życia i będziesz ją z przyjemnością wspominać jeszcze przez długi czas. Ten kształt podpowiada Ci również, aby pamiętać o wszelkiego rodzaju terminach urzędowych. Dla młodzieży kot z wosku wieszczy ciągoty do wagarowania i nieodpowiednie towarzystwo. Przestroga – nie daj się skusić drogom na skróty.

Lanie wosku - co oznacza pies

To zapowiedź wiernego i solidnego towarzysza. Przepowiada możliwość poznania miłości życia. Kształt psa to bardzo dobra prognoza zapowiadająca trwały i uczciwy związek z odpowiedzialną osobą o szczerym sercu. To również zwiastun fantastycznych wieści dotyczących spełnienia obietnic i dotrzymania danego słowa. Możesz liczyć na życzliwość i serdeczność Twojego otoczenia. Masz wielu przyjaciół. Wejdziesz też w nowe kręgi i zawrzesz znajomości, które pomogą Ci w realizacji planów i marzeń zawodowych.

Lanie wosku - co oznacza kwiat

Ten kształt mówi o narastającej w Twoim życiu potrzebie doznawania piękna i miłości. Mówi o konieczności podjęcia dialogu ze swoim wnętrzem i pochylenia się nad wrażliwością Twej duszy. Zastanów się czy nie udajesz twardszego niż jesteś, bo otoczenie tego wymaga? Woskowy kwiat jest zapowiedzią lepszych chwil, urlopu na łonie natury, obcowania ze sztuką, muzyką, teatrem i filmem. Będziesz również mieć możliwość spotkania na swojej drodze bardzo pięknej zewnętrznie lub wewnętrznie osoby, która zainspiruje Cię do poszukiwania drogi do samorealizacji. To również sugestia, że świat mody i urody czeka na Ciebie jako miejsce pracy.

Lanie wosku - co oznacza wózek

Czekają Cię ważne decyzje. Być może nadszedł czas, aby powiększyć rodzinę lub zająć się troskliwie sprawami najbliższych? Kształt wózka oznacza, ze Twoje interesy i pragnienia zajdą na dalszy plan, a ktoś inny będzie teraz miał priorytetowe miejsce w twoim życiu.

Lanie wosku - co oznaczają karty do gry

Jesteś zbyt beztroski. Twoje nieodpowiedzialne zachowanie może stać się przyczyną Twoich problemów. Nie podejmuj zbędnego ryzyka. W twoim otoczeniu są ludzie, którzy Cię wykorzystują. W nadchodzącym roku będziesz narażony na utratę finansową z powodu swojej naiwności.

Lanie wosku - co oznacza ważka

Po wielu miesiącach, jeśli nie latach stagnacji, nadszedł wreszcie czas na konstruktywne, istotne zmiany. Życie poprowadzi Cię w nowe otoczenie i świeże towarzystwo. Będziesz mieć szansę na to, aby odrodzić się po ciężkich przejściach. To dobry znak dla rekonwalescentów.

Skrótowy indeks symboli pojawiających się w wosku i kawie

anielska postać - opieka sił wyższych

brama - kariera zawodowa

chmury - nadchodzące utrudnienia

drzwi - pojawiają się nowe możliwości

dzwon - bardzo ważne wieści, czasami ostrzeżenie

flet - naiwność może być przyczyną upadku

gwiazda - spełnienie marzeń, planów

hak - będziesz uwiązany, niewiele się zmieni

kielich, puchar - spełnienie w uczuciach, prawdziwa miłość

księżyc - macierzyństwo, kobiecość

kruk - złe wiadomości

krzyż - kłopoty, komplikacje, choroby

kwiat - rodzące się uczucie, romantyczne doznania

miecz - kłótnie, konflikty

moneta - rok skupienia na sprawach pracy, rok dobrych finansów

obrączka - rychły ślub

osa - intrygi, plotki, kąśliwe uwagi

pająk - ukryty wróg

papryka - rok pełen namiętności, gorących doznań

pies - bezinteresowna pomoc, wierność

piórko - życie lekkie, bez trosk, ale również nic pewnego, stałego

ryba - powodzenie finansowe, podwyżka

serce - zapowiedź wielkiej miłości

słońce - dobre zdrowie, powodzenie

sowa - zdobycie wyższej mądrości, zaliczenie egzaminów

walizka - podróż, przeprowadzka

wąż - podstępy wrogów

winogrona - dojrzałość, płodność

wulkan - emocje i namiętności wezmą górę

zegar - najwyższy czas podjąć decyzję

Astrolog Merkurja

Zobacz także:

Autor: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: VeraPetruk/Getty Images

Pozostałe wiadomości