andrzejki

  andrzejki

  Andrzejki w Polsce to okazja do świętowania, ale warto wiedzieć, że tradycja ta kultywowana jest także w innych krajach! Dowiedz się, jak najlepiej spędzić andrzejkowy wieczór i jakie wróżby na andrzejki dają dobrą zabawę.

  Andrzejki to okres, w którym przypominamy sobie o możliwości podglądania przyszłości. Wszelkiego rodzaju wróżby i zabawy mające na celu uszczknięcie wiedzy o tym, co dopiero ma się wydarzyć, cieszą się niesłabnącą popularnością. To, co nas czeka można wywróżyć za pomocą lania wosku lub tasseomancji, czyli czytania z fusów.

  Wróżby andrzejkowe to jedna z ciekawszych polskich tradycji. Święto obchodzone w nocy z 29 na 30 listopada to świetna okazja do zabawy w przewidywanie swojej przyszłości. Które z wróżb są najpopularniejsze, a które zaskoczą gości podczas imprezy andrzejkowej?

  Andrzejki, czyli wieczór wróżb. W ten dzień pytamy nie tylko o miłość i sprawy matrymonialne, ale również podglądamy przyszłość. Najbardziej znaną zabawą jest lanie wosku. Warto jednak wiedzieć, że metod wróżebnych jest dużo więcej. O ciekawych pomysłach i magicznej tradycji opowiedziała nam Anna Grzywaczewska-Ciuciura - astrolog Merkurja.

  Lanie wosku to jedna z najpopularniejszych wróżb andrzejkowych. Początkowo do tego celu używano ołowiu, który według wierzeń skutecznie prognozował przyszłość. Wkrótce, rolę trudno dostępnego metalu zastąpił wosk. Obecnie wróżby z powodzeniem można wykonywać przy użyciu tuszu lub farby. Jak interpretować kształty uformowane z wylanego wosku?

  Andrzejki to czas wróżb. Czy gwiazdy chodzą do wróżek, aby zapytać o swoją przyszłość? Z Anną Dereszowską, Agnieszką Woźniak-Starak, Katarzyną Warnke, Romą Gąsiorowską, Elżbietą Romanowską, Agnieszką Sienkiewicz, Patricią Kazadi, Leszkiem Stankiem i Anną Starmach rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Propozycje stylizacji na andrzejkowy wieczór przedstawiła w Dzień Dobry TVN Edyta Herbuś. Zobaczcie wieczorowe kreacje Edyty Herbuś! Podobają się Wam?

  Polacy po poradę chodzą do wróżki, zamiast do psychoterapeuty, choć nie chcą się do tego przyznać. Kto i z jakimi problemami chodzi do wróżek? Czy można się od tego uzależnić? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN wizjonerkę Aidę, doradcę psychotronicznego Małgorzatę Buchowiecką, wróżkę Gildię i psychologa Piotr Mosaka.