Horoskop

Horoskop na 2021 rok - co nas czeka? Merkurja: "Ten czas jawi się w dużej mierze jako wesoła impreza"

Horoskop

horoskop na 2021, co nas czeka w 2021 roku, horoskop, astrolog, Merkurja, Dzień Dobry TVN

Horoskop 2021 przygotowała dla nas Merkurja. Zdaniem astrolog, przed nami rok rewolucji, wyskoków i niespodziewanych ruchów. Bardzo modne stanie się bycie oryginalnym, niepowtarzalnym, innym od reszty. Wiele par, które zostały zmuszone przez kwarantannę i obostrzenia do spędzenia większej ilości czasu na tej samej przestrzeni zrozumie, że nie ma już racji bytu, a ich wspólna droga się zakończyła.

Co przyniesie 2021 rok?

Po dużych ograniczeniach, które wymusił rok numerologicznej ,,czwórki’’ będziemy pod władaniem nieobliczalnej ,,piątki’’, którą stać będzie na wszystko! Energia najbliższych dwunastu miesięcy będzie opierać się na dewizach typu ,,ja chcę’’, ,,mnie wolno’’, ,,mam potrzeby, więc je zaspokajam’’.

Niestety po obowiązkach, zakazach i nakazach realizowanych trochę na siłę w poprzednim roku, czas 2021 jawi się w dużej mierze jako wesoła impreza, na której wszyscy robią co chcą, bo nikt nawet nie zna gospodarza domówki (być może jest nieobecny). Bardzo modne stanie się bycie oryginalnym, niepowtarzalnym, innym od reszty (to zasługa Jowisza i Saturna w znaku Wodnika). Może to być pozowanie na bycie kimś, kto się wyróżnia za wszelką cenę, bez względu na konsekwencje.

Dla stałych związków i małżeństw to czas próby. Wiele par, które zostały zmuszone przez kwarantanny i obostrzenia do spędzenia większej ilości czasu na tej samej przestrzeni zrozumie, że nie ma już racji bytu, a ich wspólna droga się zakończyła. 2021 to będzie okres zwiększonej liczby rozstań i rozwodów. W grę wejdą nietuzinkowe partnerskie układy, słowem roku zostanie termin ,,poliamoria’’.

Jeśli chodzi o gospodarkę, będzie w lepszym stanie niż prognozujem y. Wiele osób zacznie zakładać własne biznesy oparte na oryginalnym, nowatorskim, szalonym pomyśle, który zaiskrzy i niepodziewanie odniesie sukces.

Pojawi się masowy exodus osób pracujących w korporacjach, które dość będą miały reżimu i swoich szefów. Każdy postawi na swoją własną, innowacyjną firmę, która da mu przede wszystkim satysfakcję a dopiero później pieniądze. Rok 2021 będzie nagradzał odważne pomysły zawodowe.

Znaki zodiaku - horoskop 2021

Najmocniej obsadzony będzie w tym roku znak Wodnika . To w tej fazie przebywać będzie przez najbliższe 12 miesięcy Saturn. Dodatkowo Jowisz będzie kursował pomiędzy znakiem Wodnika a Ryb. Pierwsze wyjście Jowisza z Wodnika do Ryb będzie miało miejsce 14. maja i potrwa do 28. lipca. Drugi raz Jowisz wejdzie do znaku Ryb 24. grudnia i pobędzie w nim już zdecydowanie dłużej. W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy mamy do przeżycia dwa trudne zaćmienia. Pierwsze 25. maja, zaćmienie Księżyca w znaku Strzelca oraz 10. czerwca częściowe zaćmienie Słońca w znaku Bliźniąt.

W nadchodzącym roku planeta asertywności, akcji i energii czyli Mars, nie będzie ani razu w ruchu wstecznym! To świadczy o tym, że jeśli raz zdecydujemy się na krok do przodu, nie będziemy patrzeć wstecz. Odwaga, a nawet brawura będzie oklaskiwana i doceniania. Wielu zdecyduje się na spalenie za sobą mostów i… będzie to najlepsza decyzja z możliwych.

Ruchy ekologiczne 2021

Deweloperzy przedwcześnie liczą zyski. Po chwilowym odbiciu na rynku mieszkań-klatek w betonowych osiedlach, nastąpi zwrot ku małym działeczkom , na których inwestorzy będą stawiać gotowe, modułowe domki, zaopatrzone w panele słoneczne i zbiorniki na deszczówkę.

Czas parcia ludności do wielkich aglomeracji nieodwołalnie się zakończył. Zaobserwujemy ruchy odwrotne. Prawie każdy zrozumiał po bolesnym doświadczeniu z teściową, kuzynem, trójką dzieci i psem na 50m2, że nigdy więcej nie da się zamknąć w wielkiej płycie. Dbanie o planetę i jej kondycję stanie się normą , czymś, co każdy powinien stosować.

Główne tendencje 2021

  • Szanse:

- zwiększenie świadomości ekologicznej

- duża ilość technicznych wynalazków usprawniających życie

- ogromny skok technologiczny, prawdopodobnie wynalezione będzie nowe, czyste źródło energii

- masowa ucieczka ludzi z pracy typu ,,korpo’’

- zakładanie własnych biznesów opartych na innowacyjności, oryginalności

- będziemy cenić oryginalność, niepowtarzalność, świeże pomysły

- każdy będzie chciał różnić się od osób wokół

- epokowe odkrycia

- duży wzrost zainteresowania sztuką i kulturą

- masowa ucieczka z korporacji i zakładanie własnych biznesów zgodnych z przekonaniami

- odkrywanie indywidualnej ścieżki życia, praca zgodna z powołaniem życiowym

- masowe budowanie mikro domów ekologicznych (panele słoneczne, zbieranie deszczówki), ucieczka za zabudowań mieszkalnych typu bloki

- cenienie malarzy i artystów

- docenienie odważnych pomysłów.

  • Zagrożenia:

- zwiększona ilość rozstań i rozwodów

- nagłe rzucanie starej pracy

- nieprzemyślana zmiana kierunku studiów, rozwoju zawodowego

- większa ilość związków typu toksycznego, bez żadnych zasad, raniącego inne osoby

- zbyt silne odreagowanie czasu pandemii i restrykcji

- oryginalność, która będzie przekraczać granice wolności innych

- rewolucja dla samej rewolucji

- burzenie struktur bez sensu

- fanatyzm

- staranie się być oryginalnym za wszelką cenę

- niezdolność do budowania trwałych relacji

- egoizm ubrany w teorie ,,walki o wolność’’

- szerzenie się teorii spiskowych

- wielu pseudo mistrzów, fałszywe autorytety.

Horoskop 2021 dla znaków zodiaku:

Baran

Rok będzie miał dla Ciebie wspaniałe otwarcie. Sprzyjają Ci Jowisz i Saturn w Wodniku, Wenus w Strzelcu oraz Mars w końcówce Twojego znaku. To doskonale będzie ożywiać Twoje sprawy partnerskie, biznesowe oraz pobudzi radość życia. Prawie przez połowę zeszłego roku patron Baranów czyli Mars, był w Twoim znaku i często znajdował się w ruchu wstecznym, co działało na Ciebie jak włączony hamulec. Teraz szybko zapomnisz o ograniczeniach i poczuciu, że coś ciągnie Cię do tyłu. Sprawy nabiorą właściwego tempa, a życie stanie się łatwiejsze i pełne fascynacji. Odkryjesz na nowo stare pasje i znajdziesz świeże zainteresowania. Masz w sobie wiele energii, którą chętnie podzielisz się z innymi. Uważaj w dniach od 16. do 25 stycznia. W tym okresie Mars wejdzie w bliską komitywę z Uranem w znaku Byka. Możesz wtedy zadziwić sam siebie i wykonać jakiś przełomowy ruch, który niekoniecznie będzie bezpieczny. Finansowo dawno nie miałeś takiej nadwyżki… nie rozpuść jej zbyt szybko.

Szanse

Zmiana pracy na bardziej satysfakcjonującą, szerokie kontakty z zagranicą, nauka języków obcych, większa zdolność do pracy w zespole, ciekawe układy zawodowe i towarzyskie. Mars czyli Twój patron nie będzie się cofał ani razu przez najbliższe 12 miesięcy, podobnie jak Ty. Jeśli raz coś postanowisz, nikt i nic nie zawróci Cię z objętego kursu.

Trudności

Kłopoty z utrzymaniem się na jednym kursie edukacji, zbyt szybkie porzucanie kierunku studiów bądź kariery zawodowej, zbyt dużo zainteresowań. Kwadratura Plutona nadal działa na Barany z trzeciego dekanatu, które będą odczuwać presje do totalnej metamorfozy życia.

Partnerstwo

Staniesz się łatwiejszym i lepszym partnerem w związku, będziesz bardziej zdolny do kompromisów i dojrzejesz do stałej, stabilnej relacji

Byk

Już 6. stycznia wkroczy do Ciebie Mars, który przez długie tygodnie będzie ogrzewał Twoją, ostatnimi czasy gęstą krew. Nagle okaże się, że jesteś zdolny do agresywniejszych ruchów i ostrych odpowiedzi, będziesz też zaciekle walczył o swoje, przynajmniej do 4.03. Czeka Cię rok sporych niespodzianek i po ostatnim, nieco przespanym okresie 2020, nie będziesz mógł zagrzać miejsca na dłużej, ani być pewny tego, czy śpisz w swoim łóżku czy właśnie ruszasz na służbowy maraton. Sytuacja uspokoi się nieco w drugiej połowie roku. Od lipca masz czas dalszego kontynuowania reform oraz uzdrawiania wielu stref Twojego życia. Będziesz pieczołowicie pielęgnować swoją karierę oraz zadbasz o to, aby przywrócić szacunek i dobrą reputację, którą mógł nadszarpnąć Uran w pierwszym dekanacie Twojego znaku. W 2021 bardzo prawdopodobna przeprowadzka i zmiana firmy. Pod koniec stycznia bardzo możliwa otwarta i ostra konfrontacja, która nabrzmiewała od dłuższego czasu – oczyszczenie atmosfery przez kłótnię zrobi Ci doskonale.

Szanse

Masz możliwość uelastycznić swoje działania, poddać się biegowi wydarzeń, zmienić coś czego nie ruszałeś przez lata, odważyć się na podyktowanie swoich warunków, w szczególności w dniach 20-24 stycznia.

Trudności

Kwadratura Saturna i Jowisza oraz dalszy pobyt Urana w Twoim znaku nie da Ci zaznać stabilizacji, którą tak uwielbiasz. W ciągu najbliższych 12 miesięcy niewiele czasu spędzisz na odpoczynku.

Partnerstwo

Przed Tobą kilka ważnych decyzji dotyczących wspólnego, codziennego życia. Będziesz musiał wypracować sobie nowe zasady oraz nauczyć się kompromisu. Twoja patronka – Wenus prawie przez cały rok będzie w ruchu prostym, więc powinno Ci się udać ożywić stary związek. Jedynie w grudniu musisz uważać na to, aby na nowo nie otworzyć starych ran poprzez toksyczny wpływ osoby z przeszłości.

Bliźnięta

To będzie rok dalekich i niezapomnianych podróży. Będziesz zwiedzać świat i jakkolwiek brzmi to teraz irracjonalnie – znajdziesz się w egzotycznych i uduchowionych miejscach pełnych wielu ciekawych ludzi, których dopiero poznasz. Przed Tobą rok ogromnego rozwoju osobistego. Osiągniesz mistrzostwo w ważnych dla Ciebie dziedzinach. Staniesz się udoskonaloną i bardziej doświadczoną wersją siebie. Zrozumiesz, co jest dla Ciebie na pierwszym planie, przearanżujesz priorytety życiowe. Dzięki porządkującemu wpływowi trygonu Saturna, nagle otoczenie zacznie Cię postrzegać jako poukładanego i kompetentnego. To doskonały rok na to, aby wreszcie sięgnąć marzeń i przyspieszyć swoją karierę.

Ważne dla Twoich wyborów partnerskich oraz płaszczyzny związku będzie całkowite zaćmienie Księżyca w znaku Strzelca (26.05). Wtedy uważaj, aby pochopnie nie stracić kogoś cennego.

Do innych bardzo silnych wpływów na które musisz się przygotować trzeba zaliczyć częściowe zaćmienie Słońca (widoczne w Polsce), które wypadnie 10.06. właśnie w Twoim znaku zodiaku i zachęci Cię do jeszcze silniejszych poszukiwań swojej prawdziwej natury.

Szanse

Nauczysz się punktualności i obowiązkowości, będziesz czerpać radość z codziennej, rzetelnej pracy, dokończysz wiele ,,rozgrzebanych’’ przez lata projektów, zaczniesz czuć, że masz kontrolę nad swoimi słabościami.

Trudności

Kwadratura Neptuna ze znaku Ryb będzie jeszcze wpływać negatywnie na Twoje samopoczucie i stan zdrowia. Szczególnie w marcu musisz uważać, aby nie zaniedbać układu oddechowego. Twój patron Merkury może narobić Ci psikusów w trakcie ruchu wstecznego czyli w terminach 30.01-20.02, 29.05.-22.06. oraz od 27.09. do 7.10.

Partnerstwo

Saturn nada dobrego kształtu Twojemu obecnemu partnerstwu bądź też postawi na Twojej drodze konkretną osobę o jasno sprecyzowanych oczekiwaniach, co będzie Ci bardzo odpowiadać. Przestaniesz się bać ojcostwa bądź macierzyństwa.

Rak

Nadchodzący rok będzie dla Ciebie okresem, w którym zaczniesz tworzyć siebie na nowo. Od dłuższego już czasu towarzyszy Ci poczucie, że nie wszystko co robisz ma sens, będziesz musiał go odnaleźć i ponownie zdefiniować. Przyjaciele, koledzy z pracy, znajomi stają się coraz bardziej odlegli, a to przed czym uciekasz, coraz bliższe i coraz bardziej wyraźne. Układy planet nie będą Cię rozpieszczać, Saturn i Jowisz są w Wodniku, znaku, którego nie rozumiesz. Pluton napiera z opozycyjnego Koziorożca, a odsiecz przyjdzie dopiero w maju. Od 14. maja Jowisz wkroczy do Twojego żywiołu, czyli wodnego znaku Ryb i poczujesz ogromną ulgę, która potrwa do 28. lipca. W tym czasie otrzymasz cenne propozycje zawodowe i będziesz mógł wyjechać gdzieś, aby naładować baterie. Na dłużej Jowisz zacznie Ci sprzyjać od 29.12 i rok 2022 z pewnością będzie cały Twój. Tymczasem trzeba wreszcie zrozumieć, co jest dla Ciebie najważniejsze na świecie. Nie uciekaj przed prawdą ani wspomnieniami z dzieciństwa, one i tak Cię odnajdą.

Szanse

Odświeżysz sobie głowę, otworzysz się na inne niż Twój światopoglądy i sposoby myślenia. Dopuścisz do siebie nowe sytuacje, doświadczysz nowych miejsc, potraw i ludzi… i wiesz co? Sam się sobie będziesz dziwił, ale spodoba Ci się.

Trudności

Uważaj na chwilowe wyłączenie się Twojego intelektu i zdrowego rozsądku. Całkowite zaćmienie Księżyca, które będzie na Ciebie miało wpływ od 20. maja do 1. czerwca może Ci całkiem poprzestawiać pionki na Twojej szachownicy. Zbyt wiele poświęcasz dla osób, które na to nie zasługują.

Partnerstwo

Wymagasz od innych całkowitego zaangażowania, oddania i szczerości, ale czy Ty również możesz się tym pochwalić? Czas rozliczeń przyjdzie na przełomie marca i kwietnia, wtedy partner/partnerka powie – sprawdzam! Samotne Raki wdadzą się pod koniec maja w jakiś oszałamiający i o zgrozo niebezpieczny romans. Zaćmienie Słońca 10.06 sprawi, że będziesz postawiony pod ścianą

Lew

Układy na niebie będą Cię promować tak bardzo, że innym znakom wydawać się to będzie niesprawiedliwe. Jednak tak już przecież masz Lwie, czujesz, że Ci się to po prostu należy! Rzeczywiście, po trudny pełnym wysiłku i zgryzot roku 2020, w którym nikt Cię należycie nie traktował i nie doceniał, przyszedł czas na opozycję Jowisza i Saturna ze znaku Wodnika. Ponownie zaczniesz święcić triumfy w życiu zawodowym i osobistym, ponownie znajdziesz się na świeczniku, tam – gdzie Twoje przynależne od urodzenia miejsce. Wejdziesz w towarzystwo z dużymi możliwościami. Ludzie z koneksjami przyspieszą Twój awans, zaproponują spółkę, dadzą trampolinę do uzyskania intratnej posady. W sprawach osobistych będziesz nie do zniesienia! Uważaj, aby nie uderzyła Ci do głowy woda sodowa, ponieważ ilość powodzenia miłosnego oraz kandydatów do potencjalnej relacji sprawi, że staniesz się zarozumiały – nie to, żebyś nie był codziennie, ale tym razem przebierzesz miarkę. Finansowo doskonale. Trudnym momentem będzie zaćmienie Słońca w znaku Bliźniąt (10.06), uważaj, aby nie przeliczyć się jeśli chodzi o koneksje i wsparcie.

Szanse

Najbliższe dwanaście miesięcy przyniesie możliwość awansowania, zajęcia wyższej pozycji społecznej, uzyskania znacznych profitów. Lwy uczące się zyskają doskonałe wyniki w egzaminach, dyplomy i wyróżnienia. To rok rozkwitu i ekspansji.

Trudności

Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, oraz zbytnie pobłażanie swoim zachciankom może się odbić niekorzystnie na Twoim stanie zdrowia. Tendencje do podwyższonego poziomu cholesterolu oraz kłopoty kardiologiczne w czerwcu przypomną Ci, o tym, że nawet Ty podlegasz tym samym prawom fizyki co inni.

Partnerstwo

Będziesz w centrum zainteresowania, co uwielbiasz. Powodzenie sercowe masz w zagwarantowane. Potencjalnych kandydatów czy kandydatek mnóstwo, w tym osoby o egzotycznym, zagranicznym pochodzeniu. Pamiętaj jednak, że flirt to nie to samo co miłość. Pod koniec roku 2021 możesz się boleśnie o tym przekonać.

Panna

Taryfa ulgowa, którą proponował Ci pobyt Saturna i Jowisza w sprzyjającym Ci znaku Koziorożca, nieuchronnie się kończy. Rok 2021 zagoni Cię do ciężkiej pracy i wysiłku, które włożysz w utrzymanie przywilejów i stanu posiadania, które uzyskałaś w 2020 roku. Ktoś będzie chciał narobić wokół Ciebie plotek i utrudnić Ci życie w okresie dwóch, niesprzyjających Ci zaćmień. Tygodnie od 22. maja do 13. czerwca są newralgiczne i najlepiej zrobisz, kiedy pojedziesz na urlop na działkę i zajmiesz się bezpiecznymi, spokojnymi zajęciami, aby ukoić nerwy.

Na szczęście siły na początku roku przysporzy Ci Mars, który w sprzyjającym znaku Byka będzie, aż do 4. marca. Dzięki niemu pozałatwiasz na szybko pierwsze sprawy. Później nie będzie lekko, ponieważ w marcu mocno osłabniesz i będziesz musiała dbać o swoje zdrowie, chuchać i dmuchać na swój organizm. Jednak nie poddasz się i perspektywa korzystnych i trwałych zmian, które będą miały miejsce w Twoim życiu w 2022 roku, będzie Cię motywować do walki.

Szanse

Chwilowe, sprzyjające tygodnie – kiedy Jowisz będzie przebywać w opozycyjnym znaku Ryb (14.05 -28.07) wykorzystaj, aby odpocząć, wyjechać, zregenerować siły i naładować baterie. Będą Ci potrzebne w czasie, w którym będziesz się musiała wysilić jeszcze mocniej.

Trudności

Kłopoty, niedomówienia, pomyłki, niedopatrzenia z większym prawdopodobieństwem będą Ci przydarzały się w okresie, kiedy Twój patron Merkury znajdzie się w ruchu wstecznym. Unikaj wtedy podpisywania umów oraz większych zakupów: 30.01-20.02, 29.05.-22.06. oraz od 27.09. do 7.10.

Partnerstwo

Niewiele kwestii będzie układało się po Twojej myśli. Panny, będące w trwałych relacjach będą znudzone, poirytowane i zmęczone postawą partnera/partnerki. Będziecie mieć dość robienia wszystkiego za innych. Krótkie lipcowe zapomnienie, flirt, czat, wakacyjne spotkania pomoże Ci na nowo uwierzyć w swoją atrakcyjność. Na wielkie bum i motyle w brzuchu przyjdzie czas pod koniec 2021 i w 2022 roku.

Waga

Rok 2021 niesie Ci fantastyczną zmianę klimatu! Wokół Ciebie wytworzy się aura życzliwości, kreatywności i dobrych okazji. Sprzyjające energie będą dotyczyć zarówno Twoich spraw zawodowych, jak również finansów czy kwestii towarzyskich. Twoje hobby, zainteresowania i kontakty z ludźmi o podobnych poglądach staną się dla Ciebie niezwykle istotne i co przede wszystkim – możliwe do zrealizowania. Trochę komplikacji przyniesie przeniesie się Jowisza z trygonu powietrza do znaku Ryb (14. maja – 28. lipca), wtedy będziesz musiała Wago włożyć masę wysiłku w to, aby plotki i nieporozumienia nie poróżniły grona Twoich przyjaciół. Na gruncie zawodowym usprawnisz wiele procesów, wpadniesz na pomysł jak przyspieszyć swoją pracę i dzięki temu otrzymasz nagrody i wyróżnienia. Twoje zdrowie i kondycja fizyczna poprawią się. Masz szansę pozbyć się uporczywych bólów kręgosłupa.

Szanse

Bardzo silnie obsadzony trygon powietrza umożliwi Ci rozwinięcie skrzydeł, szlifowanie swoich umiejętności, zdobywanie kolejnych kwalifikacji zawodowych. Szczególnie dobrze wyglądają jeśli chodzi o perspektywy dla Twojej kariery sierpień i październik.

Trudności

Zaćmienie Słońca w znaku Bliźniąt (10.06.) może przynieść Ci chwilową dezorientację i przecenisz swoje siły. Nie stawiaj sobie zbyt ambitnych celów. W okresie kiedy Jowisz opuści trygon powietrza (14.05.-28.07) nie forsuj się. W tym terminie możesz zbyt łatwo zrezygnować se swoich marzeń, a wystarczy poczekać.

Partnerstwo

Najszczęśliwszym okresem w partnerstwie będzie czas, kiedy Twoja opiekunka, czyli Wenus znajdować się będzie w Twoim znaku. To okres od połowy sierpnia do 11. września. Masz wtedy szczególne względy bogini miłości i możesz sięgnąć po wymarzone szczęście w relacji. Uważaj, kiedy Wenus zacznie się cofać pod koniec roku 2021 w znaku Koziorożca, wtedy łatwo będzie o rozstanie z powodu nieżyczliwej osoby.

Skorpion

Zapragniesz ukryć się przed całym tym bałaganem, reformami i zmianami w jakiejś jaskini. Niestety okaże się to niemożliwe, a im bardziej będziesz unikał konfrontacji, tym bardziej Los będzie stawiał Cię w centrum uwagi. Jowisz i Saturn będą tworzyć wyzywającą kwadraturę z Twoim znakiem i wbrew Twojej woli zrobią Cię liderem, prezesem bądź dyrektorem jakiegoś przedsięwzięcia. Będziesz bardzo zapracowany, nadgodziny lub zastępstwa jak najbardziej wchodzą w grę. Skorpiony uczące się będą zaangażowane w kilka dodatkowych przedmiotów bądź fakultetów naraz. To nie będzie spokojny i cichy rok. Wręcz przeciwnie. Możesz się spodziewać intensywnych wydarzeń, przeprowadzek, ważnych zakupów i dużej ilości inwestycji.

Szanse

Pomimo swego wrodzonego introwertyzmu w 2021 roku będziesz bardziej kontaktowy i komunikatywny. otworzysz się na innych bardziej niż w innych latach.

Trudności

Mars, czyli dawny patron Skorpionów będzie w styczniu i lutym, w opozycyjnym znaku Byka. To przysporzy Ci trudności w panowaniu nad emocjami. Szczególnie trudno będzie Ci znaleźć porozumienie i kompromis z otaczającymi ludźmi w terminach od 8. do 15. lutego.

Partnerstwo

Ukojenie i chwilowy spokój znajdziesz w czasie pobytu Jowisza w pokrewnym Ci znaku Ryb (14.05 – 27.07). W tych dniach możesz przeżyć fascynujący romans lub przynajmniej wakacyjną fascynację nowo poznaną osobą. W kwestiach stałych związków, niestety nie będzie lekko. Wzajemne pretensje i wygórowane oczekiwania będą gościć w Twojej relacji co drugi tydzień.

Strzelec

Po ciężkim, smutny i pełnym ograniczeń roku 2020, przyjdzie czas na radosne odreagowanie i wiatr we włosach. Wesołe ekscesy, które tak lubisz, niezobowiązujące znajomości, żarty i podróże, to wszystko naszykował dla Ciebie rok 2021. Dzięki pobytowi Twojego patrona – Jowisza w znaku Wodnika, nie będzie rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Poczujesz, że na nowo stajesz się panem swojego losu. W pracy propozycje będą się sypać jak z rękawa, w tym również takie, które będą dla Ciebie ogromnym zaskoczeniem. Wśród finansowych projektów możesz przebierać jak w ulęgałkach. Pomimo takich doskonałych perspektyw, pamiętaj, że nie wszystko złoto co się świeci i łatwo możesz się zachłysnąć kolejnymi obietnicami szybkich zysków. Niestety Twoja naiwność i łatwowierność będzie słabym punktem w marcu i wrześniu. Wtedy możesz stać się ofiarą knowań nieuczciwych współpracowników.

Szanse

Rok przyniesie Ci pożegnanie z marazmem, stagnacją, poczuciem bezsilności i uwięzienia. Otrzymasz możliwości wyrwania się z sytuacji pozornie bez wyjścia. Przed Tobą dużo szczęśliwych zbiegów okoliczności i osoby, które pomogą Ci zrozumieć siebie.

Trudności

Branie na siebie zbyt dużej ilości obowiązków oraz uczestniczenie w wielu projektach może po prostu być ponad Twoje siły. Chwilowe osłabienie przytrafi się Ci się prawdopodobnie w marcu i we wrześniu.

Partnerstwo

Karmiczne decyzje w partnerstwie, rozstania bądź zaręczyny będą mieć miejsce na przełomie maja i czerwca. Bardzo intensywne zaćmienie Księżyca w Twoim własnym znaku zodiaku nastąpi 26. maja i pomoże Ci pojąć i wyprostować zawiłe ścieżki Twego serca. Kolejne zaćmienie, tym razem Słońca w opozycyjnym znaku Bliźniąt (10.06) doda Ci energii i odwagi, aby zakomunikować otoczeniu o podjętych decyzjach.

Koziorożec

Przyszedł czas na więcej luzu i odrobinę reformy, żeby nie powiedzieć ,,rewolucji’’, bo tego słowa nie znosisz. Jednak prawda jest taka, że Twój opiekun czyli Saturn, opuścił Twoją fazę zodiaku i znajduje się w szalonym znaku Wodnika, zatem Ty też będziesz musiał trochę spuścić ze swego sztywnego tonu. I bardzo dobrze! Czasy kiedy czułeś się, jakbyś kij połknął - minęły. W 2021 będziesz bardziej swobodny, radosny, pełen nadziei i optymizmu. Praca przestanie być dla ciebie religią i zaczniesz pozwalać sobie na wolne dni w towarzystwie najbliższych. Zmienisz priorytety, przewartościujesz swój świat. Odważysz się na wyjazdy w nieznane, spotkasz nowych ludzi, zmienisz otoczenie, bardzo prawdopodobne, że przeprowadzisz się pod inny adres. Będziesz intensywnie myśleć o własnym biznesie i słusznie! Więcej zyskasz pracując dla siebie. Firma założona pod koniec sierpnia lub we wrześniu będzie ogromnym sukcesem.

Szanse

Szybko wykorzystuj nadarzające się okazje. Praktycznie przez cały styczeń masz sprzyjające układy na niebie, więc możesz mocno rozpocząć rok i ugruntować swoją pozycję gdzie się da. Wenus, aż do 1. lutego będzie przebywać w Twoim znaku więc wszystko pójdzie gładko i przyjemnie, a ludzie będą Ci przychylni.

Trudności

Kłopotliwe będą okresy bliskie dniom, w którym Saturn będzie w kwadraturze z Uranem. Wtedy możesz poczuć, że niespodzianek i gwałtownych zmian jest jednak za dużo i że Los wymaga od Ciebie zbyt dużej elastyczności ( 17.02, 15.06, 24.12). Uważaj, aby nie zjadł Cię stres.

Partnerstwo

Największe szanse na zawarcie obiecującej znajomości masz Koziorożcu właśnie w styczniu. Kolejny tak dobry układ na miłość rozpocznie się dla Ciebie dopiero w lipcu. Jeśli jesteś w parze, daj swojej drugiej połówce więcej swobody i wolności, to tylko umocni Wasz związek.

Wodnik

Co by nie powiedzieć o nadchodzącym roku, że będzie ciekawy, nieprzewidywalny, zakręcony, emocjonujący, to tak jakby powiedzieć to właśnie o Tobie. Nikt inny w całym gwiezdnym zwierzyńcu nie będzie bardziej odzwierciedlał natury 2021 roku, niż właśnie osoby urodzone w znaku Wodnika. Pobyt Jowisza i Saturna w tej fazie zodiaku, oraz duża aktywność Waszego patrona, czyli Urana będzie przyświecać nadchodzącym wydarzeniom. Wszystko czego doświadczysz i jak się zachowasz jest jak ruletka w kasynie życia – nieobliczalne. Co prawda Saturn będzie starał się tonować Twoje ruchy i narzucić zdrowy rozsądek tym poczynaniom, ale zadziała to zbyt słabo i tylko na chwilę. Będą momenty opamiętania i poczujesz chęć ogarnięcia wszystkich rozpoczętych inwestycji i uporządkowania relacji, szczególnie w czerwcu. Jednak za kilka dni bądź tygodni ponownie górę weźmie chęć zaryzykowania i Twoje wrodzona potrzeba eksperymentowania. Duże pieniądze są w tym roku na wyciągnięcie Twojej ręki. Zawrotne kwoty zarówno z pracy jak i będące wynikiem łutu szczęścia. Wykorzystaj to konstruktywnie.

Szanse

Czas kiedy Twój opiekun -Uran znajdować się będzie w długotrwałym ruchu wstecznym, masz szansę przeznaczyć na generalne porządki i skupienie się na kłopotach z przeszłości, aby rozwiązać je raz na zawsze. Okres od 20. sierpnia do 19. stycznia 2022 podsumuje Twoją długoletnią batalię z przeszłością i Cię uwolni. Definitywnie rozliczysz się z traumą z byłym partnerem we wrześniu.

Trudności

Uważaj, uważaj i jeszcze raz uważaj w dniach, w których Saturn przebywający w Twoim znaku utworzy kwadraturę z Twoim patronem, czyli Uranem znajdującym się w znaku Byka. W tym okresie będziesz narażony na ogromną presję, odczujesz też duże wewnętrzne ciśnienie oraz stres. Będziesz dokonywał skomplikowanych wyborów. Trudne terminy – 17.02, 15.06, 24.12.

Partnerstwo

Coś, co do tej pory zdarzało Ci się stosunkowo rzadko, zadziwi Cię i obezwładni. Mianowicie staniesz się bardzo zazdrosny. Burzliwe i pełne namiętności chwile czekają Cię w kwietniu i sierpniu. Niepotrzebnie będziesz stawiać sprawę na ostrzu noża, więcej w ten sposób stracisz niż zyskasz. Wystrzegaj się w miłości działań nieuczciwych, nawet jeśli przyświecać Ci będzie szczytny cel.

Ryby

To jeszcze nie jest to na co czekasz, ale odczujesz już zapowiedzi atrakcji, które przyniesie Ci pobyt Jowisza w 2022 roku w Twoim własnym znaku. Na razie pozostaje Ci spokojnie kontynuować to co zaczęłaś w poprzednim roku. Nie pozostaniesz całkiem bez wsparcia. Sekstyl Urana ze znaku Byka i Plutona ze znaku Koziorożca sprawiają, że unikniesz wielkich rewolucji czy nieprzyjemnych niespodzianek. Praca, dom, zaplanowane spłaty kredytów, wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Na miłe niespodzianki możesz liczyć w dniach od 14. maja do 28. lipca, kiedy Jowisz na chwilę przyspieszy i zawita awansem do Twojego znaku. Ten miły układ zdarzy się akurat w sezonie wakacyjno-urlopowym, zatem możesz spodziewać się nadprogramowej, atrakcyjnej i satysfakcjonującej wyprawy gdzieś w siną, zagraniczną dal. Uważaj na swoje zdrowie we wrześniu. Przebywający w twoim znaku Neptun będzie narażony na nieprzyjemne kwadratury i ten układ może Cię mocno osłabić.

Szanse

Masz możliwość ustabilizowania się finansowego i wyciągnięcia z Twojej pracy dodatkowych profitów. Dzięki Twojej mocnej pozycji zawodowej masz prawo prosić o co zechcesz. Jesteś bardziej potrzebny pracodawcy niż on Tobie, zrozum to wreszcie. Ryby uczące się bezproblemowo zaliczą ważny etap edukacji.

Trudności

Nieprzyjemnie podziała na Ciebie zaćmienie Księżyca w znaku Strzelca (26.05), które wytrąci Cię z równowagi, namiesza w głowie i zamydli oczy. Być może zakochasz się w kimś bez pamięci. Kłopoty może przynieść również częściowe zaćmienie Słońca w znaku Bliźniąt (10.06). W dniach bliskich do tego terminu możesz pogubić drogę lub zostawić gdzieś paszport.

Partnerstwo

Związek i sprawy emocjonalne stają się dla Ciebie coraz ważniejsze i zajmują w Twoim życiu coraz więcej przestrzeni. Nie chowaj się przed swoimi uczuciami. Warto powiedzieć wprost, że bardzo Ci zależy. Ryby zajęte będą myśleć o zalegalizowaniu relacji. Ryby samotne tuż po urodzinach znajdą w swoim otoczeniu bardzo wartościową osobę i to w bliższej odległości niż się spodziewają.

Samych sprzyjających układów planetarnych oraz garści gwiezdnego pyłu na szczęście życzy Czytelnikom na 2021 rok astrolog Merkurja!

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości