Gwiazdy

Zespół Pectus wystąpi na Top of the Top Sopot Festival. Kiedyś marzyli o innej karierze - jakiej?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Trwa wielkie święto muzyki, czyli Top of the Top Sopot Festiwal. Podczas trzydniowego wydarzenia na deskach Opery Leśnej wystąpi łącznie aż 50 znakomitych polskich artystów. Wśród nich nie mogłoby zabraknąć zespołu Pectus. Dlaczego sopocka scena jest im szczególnie bliska?

Top of the Top Sopot Festival 2021 - zespół Pectus

Zespół Pectus powstał w 2005 roku. Tworzą go czterej bracia Szczepanikowie: Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej. Zaledwie po trzech latach działalności grupy, panowie zdobyli wyjątkową nagrodę i to właśnie w sopockiej Operze Leśnej.

- Czujemy się jak ryby w wodzie w Sopocie. Wspominam 2008 rok, dla nas niezwykle szczęśliwy, gdy zdobyliśmy Słowika Publiczności za piosenkę "To, co chciałbym ci dać". Dziś też ją zaprezentujemy widzom TVN i publiczności zgromadzonej w Operze Leśnej. Magiczne miejsce, to będzie magiczny wieczór, zawsze się wzruszamy - powiedział Tomasz Szczepanik, lider zespołu.

Zespół Pectus - bracia mieli zostać piłkarzami

Jak wyznał Tomasz Szczepanik, gdy on i jego bracia byli mali, chcieli zostać piłkarzami. Na szczęście zamiast kopać piłkę, postanowili chwycić w dłonie sprzęty muzyczne i mikrofony.

- Przez moment w dzieciństwie chcieliśmy być zawodowymi piłkarzami, ale poszliśmy w stronę muzyczną i nie żałujemy tej decyzji. Nie nudzimy się ze sobą jako bracia. Kochamy się i szanujemy - przyznał lider grupy.

Bracia na co dzień spędzają ze sobą bardzo dużo czasu. W końcu łączy ich nie tylko życie prywatne, ale i zawodowe. Jak dzielą się obowiązkami, by uniknąć sporów? - Mamy świetną ekipę techniczną, która o wszystkim myśli. To są również nasi przyjaciele. Musimy z tego miejsca pozdrowić wszystkich - podkreślił Tomasz Szczepanik.

Zespół Pectus dla widzów Dzień Dobry TVN wykonał jeden ze swoich największych przebojów pt. "Barcelona". Występ można obejrzeć w wideo poniżej.

Zobacz wideo: Pectus w piosence "Barcelona"

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Pozostałe wiadomości