Gwiazdy

Tom Cruise stanie przed polskim sądem? Chodzi o jedną ze scen w znanym filmie

Gwiazdy

Cover Video/x-news

Tom Cruise długo będzie pamiętał o nieudanej realizacji filmu "Mission: Imposssible 7" w Polsce. Choć kontrowersyjna scena na moście kolejowym finalnie nie doszła do skutku, ekipa filmowa właśnie dostała pozew sądowy w tej sprawie. Powodem jest polsko-amerykański filmowiec Andrew Eskner.

Tom Cruise stanie przed polskim sądem?

Zazwyczaj jesteśmy dumni z tego, że filmowcy z Hollywood kręcą swoje produkcje w Warszawie. W przypadku najnowszej odsłony z serii "Mission: Impossible" nie obyło się jednak bez skandalu. Rzecz dotyczy ponad 100-letniego mostu w Pilchowicach w woj. śląskim. Pierwotnie scenariusz zakładał, że grany przez Toma Cruise'a główny bohater wysadzi obiekt w powietrze i to bez wykorzystania efektów specjalnych.

Wieść o planowanej detonacji fragmentu nieużywanej trasy kolejowej poruszyła nie tylko mieszkańców Plichowic, ale też polityków na szczeblu ogólnopolskim. Dzięki licznym petycjom twórcy filmu z Cruise'm zrezygnowali finalnie z tej sceny. Nie oznacza to jednak, że sprawa zupełnie ucichła.

Tom Cruise miał wysadzić most na Śląsku

Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafiło oskarżenie przeciwko głównej gwieździe serii. Andrew Eskner, filmowiec z Hollywood, pozwał nie tylko Toma Cruise'a, ale też szefa firmy Paramount Pictures. Jak twierdzi, ekipa pracująca przy filmie "Mission: Imposssible 7" zniesławiła go, obarczając winą za kontrowersje wokół planowanego wybuchu na moście w Plichowicach. Mężczyzna wyznał, że ostrzegał producentów przez skandalem, ale nie został wysłuchany. Zamiast tego odsunięto go od dalszych prac przy filmie.

Dodajmy, że ostatecznie most został wpisany do rejestru zabytków, a filmowcy zrezygnowali z nagrywania "Mission: Imposssible 7" w Polsce. Plenerowe sceny powstały m.in. w Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

Czy Tom Cruise rzeczywiście stanie przed sądem w Warszawie? Cóż, to dopiero byłoby wydarzenie.

Zobacz też:

Ellen DeGeneres kończy swój uwielbiany przez widzów program w cieniu skandalu. Co dalej z ikoną amerykańskiej telewizji?

Kim jest aktor ze zdjęcia? Fani na całym świecie zachodzą w głowę

Katarzyna Olubińska przeszła kryzys wiary po śmierci mamy. "Łatwo jest wierzyć, kiedy życie jest dla nas dobre"

Zobacz wideo: Tom Cruise przekształcił byłą bazę wojskową w studio filmowe. Wszystko, by skończyć "Mission Impossible 7" bez kolejnych zakażeń

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości