Gwiazdy

Tobias Topik - muzyk, który podbił świat. "Nigdy nie oczekiwałem tego, co mnie spotkało"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Tobias Topik to 28-latek znany jako DJ Topic. Artysta podbija scenę muzyczną na całym świecie. W tym roku otrzymał nominację do nagrody MTV Europe Music Award w kategorii najlepszy niemiecki artysta. Co obecnie robi i jak łączy życie prywatne z zawodowym?

Tobias Topik – kariera

Topik to niemiecki dj, producent i muzyk. Jak przyznał, nigdy nie myślał o wielkiej karierze. Nie marzył o tym, aby jego utwory zawojowały Amerykę czy Azję. Jak się okazało, talent doceniła międzynarodowa publika. Obecnie artysta przebywa w Berlinie, gdzie kręci teledysk do najnowszego utworu.

- Muszę jednak szczerze przyznać, że tak naprawdę nigdy nie oczekiwałem tego, co mnie spotkało. Były sukcesy w Niemczech i Europie, ale nie oczekiwałem sukcesu międzynarodowego. Czuję, że dopiero za trzy lata będę mógł spojrzeć na ten moment w moim życiu i z perspektywy ocenić, co się w nim wydarzyło – powiedział.

Na sukces muzyka z wielkim entuzjazmem zareagowała także rodzina. Podekscytowana mama i brat nieustannie obserwują poczynania Topika i dzielą się jego osiągnięciami w mediach społecznościowych.

Dziecięce marzenia Tobiasa Topika

Artysta przyznał, że od dziecka interesował się sportem. Początkowo trenował koszykówkę, później pojawiły się nawet marzenia o zastaniu kierowcą rajdowym. Gdy odkrył muzykę, wiedział, że jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Choć nigdy nikomu nie przyznawał się do swoich myśli, od początku czuł, że branża muzyczna jest drogą, która powinien podążać.

Chciałem nawet kiedyś wystąpić na mistrzostwach w Niemczech. Trenowałem przez kilka lat, ale to było zbyt wyczerpujące fizycznie. Nagle odkryłem muzykę, która stała się moim nowym hobby, ale nigdy nie przyznawałam się nikomu, że poważnie myślę o tym zawodzie, bo przecież nikt nie traktuje na serio dziecięcych marzeń

– powiedział Tobias Topik.

Dziś Tobias jest jednym z najbardziej rozchwytywanych i cenionych muzyków. Jego twórczość pt. "Home" uzyskała certyfikat Platinum w Australii i Gold w Niemczech. Dodatkowo Dj został nominowany do nagrody MTV Europe Music Awards, w kategorii najlepszy niemiecki artysta. Jak radzi sobie z łączeniem życia zawodowego z prywatnym? Tobias przyznał, że w karierze muzycznej wspiera go ukochana. Mimo trudności w łączeniu występów z życiem prywatnym, parze udaje się znaleźć złoty środek. Wyrozumiała partnerka podróżuje wraz z muzykiem i w każdej chwili daje mu oparcie.

- Rzeczywiście zazwyczaj utrzymanie związku robiąc karierę, jest trudne, ale całe szczęście moja dziewczyna nie jest zazdrosna. Poza tym podróżuje wszędzie razem ze mną - powiedział.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Test PCR - czy negatywny wynik zawsze oznacza brak zakażenia koronawirusem?

Podróż po Warszawie z Melą Koteluk. "Za kółkiem lubię sobie pośpiewać"

Suchy olejek do ciała, twarzy i włosów - zastosowanie, właściwości i rodzaje

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Mateusz Jarosławski, Gabi Drzewiecka

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości