Gwiazdy

The Rolling Stones grożą pozwem Donaldowi Trumpowi. Co legendarna grupa zarzuca amerykańskiemu prezydentowi?

Gwiazdy

Donald Trump naraził się grupie The Rolling Stones. Mick Jagger i pozostali członkowie zespołu grożą prezydentowi Stanów Zjednoczonych pozwem. Amerykański przywódca na swoich wiecach nadal bezprawnie używa ich muzyki, pomimo wcześniejszych uwag. O jaki utwór chodzi?

The Rolling Stones chcą pozwać Donalda Trumpa

The Rolling Stones grożą pozwem Donaldowi Trumpowi. Prezydent USA korzysta bowiem z piosenek zespołu na swoich wiecach wyborczych.

Po raz pierwszy utwór "You Can't Always Get What You Want" puszczono podczas kampanii w 2016 roku. Teraz ubiegający się o reelekcję Trump ponownie skorzystał z niego na spotkaniu w Oklahomie.

Mick Jagger i pozostali członkowie legendarnej grupy byli tym oburzeni. Dlatego muzycy podjęli współpracę z organizacją zarządzającą prawami autorskimi Broadcast Music, Inc.

BMI poinformowało już sztab prezydenta, że korzystanie z piosenek bez autoryzacji narusza umowę licencyjną .

Donald Trump narusza prawa autorskie

The Rolling Stones to nie jedyni artyści, których prawa narusza prezydent Stanów Zjednoczonych. Wcześniej o wykorzystywanie utworów bez pozwolenia, Donalda Trumpa oskarżyli m.in. Rihanna , Neil Young i Axl Rose .

Lady Gaga krytykuje Donalda Trumpa

Amerykański przywódca naraził się piosenkarce po zamieszkach, jakie wybuchły w USA po śmierci George'a Floyda. 46-letni Afroamerykanin zmarł w wyniku interwencji policji, po tym, jak jeden z funkcjonariuszy przez kilka minut podduszał go kolanem.

Gwiazda w ostrych słowach oceniła działania prezydenta Trumpa, zarzucając mu rasizm.

Pełni najpotężniejszy urząd na świecie, ale oferuje jedynie ignorancję i uprzedzenia, podczas gdy ''czarne życie'' wciąż jest odbierane. Trump napędza system, który jest już zakorzeniony w rasizmie i działalności rasistowskiej i wszyscy możemy zobaczyć, do czego to doprowadziło. Nie od dziś wiadomo, że Trump jest głupcem i rasistą, odkąd objął rządy. Najwyższy czas na zmianę

- napisała wtedy Lady Gaga na Instagramie.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

The Rolling Stones w Warszawie

Chris Jagger, brat TEGO Jaggera, na naszej scenie!

Wywiad z wielką miłością Micka Jaggera

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: x-news

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości