Gwiazdy

The Rolling Stones po ośmiu latach wracają z nową piosenką. U NAS: kulisy tworzenia klipu 

Gwiazdy

The Rolling Stones po ośmiu latach wracają z nową piosenką. U NAS: kulisy tworzenia klipu 

The Rolling Stones to zespół, który zyskał już miano „nieśmiertelnego". Podczas izolacji członkowie legendarnej grupy nie próżnują - po ośmiu latach przerwy wydali nowy singiel „Living In A Ghost Town". Mick Jagger i jego koledzy zdążyli już uświetnić go klipem, a ekskluzywne zdjęcia z backstagu możecie zobaczyć w Dzień Dobry TVN!

The Rolling Stones - Living In A Ghost Town 

 "Żyjąc w mieście duchów" - śpiewa Mick Jagger w refrenie nowego utworu, opowiadającego o pandemii. To pierwsza piosenka stworzona przez Stonesów od ośmiu lat.

Pracowaliśmy nad nią podczas izolacji. Oto ona

- mówi Mick Jagger na Instagramie. Podobno napisał słowa do "Living In A Ghost City" w 10 minut, po czym wraz z Keithem nieco je zmodyfikował, aby jeszcze bardziej pasowały do rzeczywistości. 

Życie było takie piękne, ale później zostaliśmy zamknięci. Proszę, niech to się skończy. Utknęliśmy w świecie bez końca

- słyszymy w piosence. 

Twórczość muzyczna w czasie pandemii

Nie spodziewaliśmy się, że to właśnie Stonesi rozpoczną nagrywanie utworów bezpośrednio nawiązujących do koronawirusa. Znani muzycy na całym świecie nie rezygnują z tworzenia w czasie pandemii, a nawet występują live, rzecz jasna w przestrzeni internetowej. Pisaliśmy o koncertach charytatywnych i setach wykonywanych przez DJ-ów, podczas których zbierane są środki na walkę z pandemią. 

Kto by jednak pomyślał, że to "The Rolling Stones" pójdzie o krok dalej i wypuści całkowicie nowy utwór, który tak świetnie wpisuje się w to, co wszyscy obecnie odczuwamy. Mamy nadzieję, że zespół na tym nie poprzestanie i w niedalekiej przyszłości Jagger i spółka nagrają kolejne piosenki, a może nawet całą płytę? Oby. 

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Co sądzisz o tym artykule?
47
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0