Gwiazdy

Roksana Węgiel - jak nastolatka wzbiła się na szczyty popularności?

Gwiazdy


Roksana Węgiel to młoda i utalentowana artystka. Dziewczyna jest pierwszą Polką, która wygrała Eurowizję Junior, a jej płyta w przeciągu dwóch miesięcy pokryła się złotem. Jak wygląda życie 14-letniej wokalistyki?

Kariera Roksany "Roxie" Węgiel

Roxie ma zaledwie 14 lat, a już robi zawrotną karierę. Talent nastolatki sprawił, że dziewczyna bardzo szybko przeniosła się na wielkie sceny. W konkursie Eurowizji Junior wokalistka pokonała uczestników z 20 krajów i tym samym jako pierwsza Polka zdobyła zwycięstwo. Po konkursie jej kariera nabrała jeszcze większego rozpędu. Single Roksany doczekały się blisko stu milionów wyświetleń na Youtube, a pierwsza debiutancka płyta wydana w czerwcu tego roku, pokryła się złotem.

Zobacz też:

Popularność a życie prywatne

Nastolatka urodzona w Jaśle gra koncerty w całej Polsce i zdążyła zebrać już sporą rzeszę wiernych fanów. Mimo to, w życiu osobistym jest normalną dziewczyną. Jak do tematu sławy i popularności podchodzą rodzice Roksany?

Myślę, że gdyby sława i popularność miały ją zmienić, to już by to zrobiły. Wydaje mi się, że została fajną dziewczyną.

- powiedziała mama Roksany.

Roxie przyznaje, że od czasu, gdy stała się rozpoznawalna, odzywa się do niej wiele osób, które chciałyby się zaprzyjaźnić. Roksana podchodzi ostrożnie do takich znajomości. Ma swoich prawdziwych przyjaciół, na których może liczyć i to im poświęca wolny czas.

Kariera młodej wokalistki wymaga wielu poświęceń, jednak rodzina wspiera marzenia i plany Roksany. W podróżach nastolatce towarzyszy zazwyczaj mama, natomiast tata zostaje w domu, by opiekować się młodszy bratem.

Młoda artystka świadoma jest tego, że na rzecz muzyki zrezygnowała z dzieciństwa, ale jak przyznała, muzyka jest tym, co chce robić i jest tego pewna.

Zobacz także:

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości