Gwiazdy

Światowy Dzień Zwierząt. Jak świętowały gwiazdy?

Gwiazdy

kot i pies

Koty, psy, chomiki i rybki. Zwierzaki małe i duże, chodzące, latające i pływające, 4 października obchodzą swoje święto. Z tej okazji gwiazdy pochwaliły się nimi w mediach społecznościowych.

Światowy Dzień Zwierząt

Czasami zapominamy o tym, jak ważne w naszym życiu są zwierzęta. Światowy Dzień Zwierząt jest więc świetną okazją do przypomnienia sobie o naszych "braciach mniejszych". Nie odstępują nas na krok, wywołują uśmiech i często są naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Swoimi wyjątkowymi relacjami z czworonogami na Instagramie chwaliły się polskie gwiazdy.

Kocham te kociska‼️

- pochwaliła się Agnieszka Dygant.

Światowy Dzień Zwierząt - wszystkich zwierząt

- dodała Kasia Moś.

Światowy Tydzień Zwierząt - o prawach zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. Data ta nie jest przypadkowa - właśnie tego dnia w Kościele wspomina się św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Obchody tego święta mają zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomić, że zwierzę to istota żywa, która ma swoje prawa. Ważne, żeby głos w tej sprawie zabierały także osoby mające wpływ na innych.

Te moje zwierzaki zajmują oczywiście szczególne miejsce w moim sercu, bo dzielą z nami życie, mieszkają z nami, jeżdżą na wakacje, tęsknią, kiedy nie ma nas w domu, witają radośnie jak nikt inny i przychodzą położyć łeb na kolanach kiedy czują, że nam ciężko. Chcę, żeby miały dobre szczęśliwe życie, bo są naszymi przyjaciółmi, zależą od nas i pewnie odejdą wcześniej niż my ?. Zwierzęta w większości zależą od ludzi, ale to w żaden sposób nie usprawiedliwia wyzysku, okrucieństwa, przedmiotowego traktowania podyktowanego chęcią zysku i znieczulicą. Szanujmy zwierzęta, bo razem żyjemy na planecie, która dzięki pysze i chciwości człowieka ma się coraz gorzej. Sami nie przetrwamy...

- zaapelowała Małgorzata Kożuchowska.

Międzynarodowy Dzień Zwierząt ?? kocham każde, nie jem, i walczę o ich prawa tak jak potrafię

- napisała Zofia Zborowska.

Dziś Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Mija właśnie 6 lat odkąd nie jem mięsa. Dobrze mi z tym - i psychicznie i fizycznie

- wyznała Kinga Rusin.

Michał Torzecki tworzy portrety bezpańskich psów, dzięki czemu mogą liczyć na adopcję. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Niezwykłe portrety bezdomnych psów. "Te zwierzaki nie są biedne, nie są za kratami - są dziełem sztuki"

Pierwsza na świecie "Szkoła Miłości do Zwierząt" powstanie w Polsce. "One czują tak samo jak my"

Ewa Zgrabczyńska - jak żyje dyrektorka zoo, która uratowała sławne tygrysy? "Nazywają mnie wariatką od kotów"

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości