Zwierzęta

Pierwsza na świecie "Szkoła Miłości do Zwierząt" powstanie w Polsce. "One czują tak samo jak my"

Zwierzęta

Pierwsza na świecie "Szkoła Miłości do Zwierząt" powstanie w Polsce. "One czują tak samo jak my"

Tom Justyniarski ma niezwykłe marzenie - zamierza otworzyć szkołę, w której dzieci będę uczyć się miłości do zwierząt. O swojej inicjatywie opowiedział w naszym programie. Na kanapie zasiadł z nowym kolegą - pieskiem Hugo, który szuka domu. 

Misja Toma Justyniarskiego

Tom Justyniarski to pisarz i obrońca zwierząt. Dotychczas uratował ponad 1000 zwierzaków. Jego misją jest szerzenie miłości, empatii i szacunku do wszystkich istot żywych. Tom jest autorem lektury szkolnej "Psie troski", która zajęła pierwsze miejsce w rankingu TOP 10 Ministerstwa Edukacji Narodowej. Autor odwiedził w szkołach już ponad 300 tysięcy dzieci. Jego autorskie zajęcia nazywają się "Lekcjami miłości do zwierząt" i nie ma dziecka, które nie byłoby nimi zachwycone.

Teraz planuje otworzyć pierwszą na świecie "Szkołę Miłości do Zwierząt". Skąd wziął się ten pomysł? 

Wszystko zaczęło się od tego, że doszliśmy do momentu, w którym zaczynamy widzieć konieczność stworzenia takiej szkoły. Samo się nie zrobi! Dzieci potrzebują nowej edukacji, nowego przedmiotu, nowej szkoły

- przyznaje ekspert. 

Tom dzięki licznym wizytom w szkołach dowiedział się, jak ważne dla dzieci są zwierzęta i możliwość obcowania z nimi. 

Zwierzęta to nasi nauczyciele miłości

- powiedział Tom w naszym programie. Do Dzień Dobry TVN przyszedł ze swoim nowym przyjacielem, dwuletnim pieskiem Hugo, którego Justyniarski znalazł w rowie i uratował. Psinka szuka domu na stałe. Jeśli jesteś zainteresowany/na adopcją, zadzwoń na numer kontaktowy: 690 935 300.

Szkoła "dodatkowa"

Tak o swojej szkole mówi jej twórca i przyznaje, że znalazł już idealną działkę pod taką placówkę. To jednak wymaga kosztów, dlatego niezbędne jest wsparcie nośnych nazwisk. Pamiętajmy, że cel jest szczytny. Tom pragnie stworzyć miejsce przyjazne ludziom i zwierzakom, gdzie połączy miłość i wzajemny szacunek. 

Dalekosiężnym marzeniem Toma jest zresztą, by "lekcje miłości do zwierząt" zostały wprowadzone w każdej szkole, by Polska była pierwszym krajem, który uczy wszystkie dzieci, jak żyć w symbiozie ze zwierzętami, i że wystarczy tak naprawdę niewiele, by poprawić byt czworonogów. 

Zajęcia w "Szkole Miłości do Zwierząt"

Co znajdzie się w Szkole Miłości do Zwierząt? Przede wszystkim obowiązywać będzie całoroczna edukacja dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Otworzone zostanie kino edukacyjne, a eksperci stworzą specjalny podręcznik ze scenariuszami lekcji. Na terenie szkoły będzie również przestrzeń do praktyki, czyli w tym przypadku do obcowania ze zwierzakami. 

Tom przyznaje także, że znalazł do projektu chętnych nauczycieli, pedagogów oraz wolontariuszy, którzy zrobią wszystko, by szkoła przez 365 dni w roku przyjmowała wycieczki z całej Polski po to, by dzieci mogły uczyć się miłości do zwierząt.

Jego placówka pomoże również udzielić maluchom odpowiedzi na pytanie: "Czego nas uczą zwierzęta?"

Obejrzyj cały materiał z tym niezwykłym pasjonatem zwierząt. 

Zobacz także:

Podatek od psa wzrośnie. O ile?

To schronisko nie przypomina tradycyjnego przytułku dla zwierząt. Dlaczego Dom Kota jest tak wyjątkowy?

Tłuszczak u psa – przyczyny, objawy i leczenie. Co to jest tłuszczak?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
78
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0