adopcja psa

  adopcja psa

  Wabi się Słodziak, ale jego życie nigdy nie było słodkie. Psiak żył w tragicznych warunkach, upięty do łańcucha. Wyszedł już z tamtego piekła, lecz teraz jest bezdomny. Pilnie poszukuje kochającego domu. W schronisku w Celestynowie na nowy dom czeka też Cziko. Jakim jest pieskiem?

  Mela była bezdomną suczką, która żyła na trawniku przed jednym z hoteli w Prisztinie, a teraz mieszka w Polsce. Jest spokojna, przyjazna, szybko się uczy i dobrze się czuje, także w naszym studiu. Znalazła kochający dom u polskiej stewardesy, która ją znalazła i zabrała do siebie. Wymagało to jednak pokonania wielu przeszkód. Jakich? O tym Dominika Kleszcz opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Przemysław Saleta to utytułowany mistrz boksu, komentator, trener i motywator. Niewiele osób wie, że sportowiec poza twardą pięścią i mocnym uderzeniem posiada też… złote serce. Jakiś czas temu Przemek został właścicielem niepełnosprawnego psa Franka. W programie opowiedział o tym, co skłoniło go do adopcji zwierzaka i jak ta decyzja zmieniła jego życie.

  Niepełnosprawność zwierząt nadal jest tematem tabu. Osoby decydujące się na adopcję psa lub kota szukają zazwyczaj tych młodych i zdrowych. Dlaczego tak się dzieje? Jak niepełnosprawne zwierzęta radzą sobie ze swoim upośledzeniem? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: weterynarz Agnieszka Leżańska i Helena Grzyb. Ta ostatnia przyszła do studia ze Sparkim - niepełnosprawnym pieskiem, któremu stworzyła dom tymczasowym.

  Kilka miesięcy temu cała Polska żyła sprawą pieska Fijo, któremu właściciel zmiażdżył kręgosłup, połamał żebra, stłukł szczękę i wybił zęby. Niestety mimo długiego leczenia nie udało się przywrócić pieskowi czucia w tylnych łapkach i teraz musi się poruszać za pomocą specjalnego psiego wózka. W chwili obecnej Fijo czeka na odpowiedni dom. Jakie warunki powinna spełniać rodzina, która chciałaby go zaadoptować? Do ośrodka, w którym przebywa Fijo pojechał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Psom, które trafiły do schroniska niełatwo jest znaleźć ciepły, kochający dom. Jeszcze trudniej jest, gdy pies jest stary lub czarny. Jak mówi Anna Maj-Ziędalska ze Schroniska dla zwierząt w Korabiewicach: "Jak przyjeżdża do schroniska pies, który jest czarny, a od tego jeszcze jest duży, no to do razu myślę sobie, że nie będzie lekko." Czemu nie chcemy czarnych psów?

  Ludzie rzadko decydują się na adopcję starszego psa. Tymczasem przygarnięcie takiego psiaka ma również swoje zalety. Jakie? O tym, jak opiekować się psem staruszkiem mówiła w Dzień Dobry TVN behawiorystka zwierzęca Aneta Awtoniuk. Jak często trzeba chodzić z nim do weterynarza? Czym go odżywiać?

  Z okazji Dnia Kundelka - wraz z dziennikarką Agnieszką Woźniak-Starak i aktorem Leszkiem Stankiem - chcielibyśmy Was namówić do wzięcia udziału w szlachetnej akcji "Adopciaki". Co ma na ona na celu? Goście Dzień Dobry TVN powiedzieli również o swoich adoptowanych psach. Jak do nich trafiły?

  Agnieszka Kowalska, wdowa po aktorze Macieju Kozłowskim, założyła fundację, która zachęca do adopcji psów. Za namową malarki pokrzywdzone psiaki trafiły do domu dziennikarza Zbigniewa Łuczyńskiego i wokalistki Magdy Piskorczyk. Czym goście Dzień Dobry TVN kierowali się wybierając psich kompanów? Czy nie bali się, że psom po traumatycznych przejściach ciężej będzie zaadoptować się w nowym miejscu? Jak pracować z pasem adoptowanym?

  Na planie Singielki zjawili się nowi aktorzy: Rico, Nico, Chochla i Łobuziak. Vipsiaki - bo tak są nazywane - przybyły ze schroniska na Paluchu. Dlaczego znalazły się na planie serialu? Jak się spisały? Czy nie "gwiazdorzyły" za bardzo? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Goście Dzień Dobry TVN: psi behawiorysta, trener Stowarzyszenia H4Dog Krzysztof Tatar oraz trenerka z uprawnieniami dogoterapeutycznymi Magdalena Falkowska prowadzą warsztaty, podczas których więźniowie opiekują się psami. Zapytaliśmy ich o: cel tych zajęć. Dowiedzieliśmy się również, czym należy się kierować przy wyborze rasy psa, dlaczego labradory nie nadają się do życia w bloku.

  Modelka i prezydent Słupska poznali się niedawno, ale od razu między nimi zaiskrzyło. Joanna Krupa i Robert Biedroń mają wspólną pasję. Czy zatem będzie z tego coś więcej niż wakacyjna znajomość?

  Wracamy do historii z Pabianic, gdzie w jednym z mieszkań znaleziono szczątki zmarłej kobiety, a przy niej czuwającego psa. Czteroletni Amstaff albinos, by przeżyć żywił się ciałem właścicielki. Od jakiegoś czasu zwierzę znajduje się w hotelu dla psów, gdzie czeka na adopcję. Okazało się, że jest bardzo inteligentnym czworonogiem. Niestety pies wymaga rehabilitacji. Co mu dolega? Jak wygląda terapia? Czy znajdzie nowy dom?