Gwiazdy

Oscary 2021. Gdzie można obejrzeć relację z gali?

Gwiazdy

Aktualizacja:
x-news

93. ceremonia wręczenia Oscarów zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku miłośnicy kina zadają sobie pytanie: gdzie oglądać oscarową galę? Tegoroczne święto filmu będzie zupełnie inne od pozostałych, co nie zmienia faktu, że wiele osób z zapartym tchem zamierza śledzić wręczanie nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Sprawdź, gdzie można obejrzeć transmisję ceremonii.

Oscary 2021 - kiedy gala?

Tegoroczne rozdanie Oscarów odbywać się będzie pod znakiem pandemii. Data ceremonii została przesunięta o dwa miesiące - tradycyjnie bowiem statuetki wręczane są w lutym. W 2021 roku oscarowa gala odbędzie się w niedzielę 25 kwietnia. Z uwagi na różnicę czasu pomiędzy Polską a zachodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych, nad Wisłą ceremonię oscarową będzie można śledzić w nocy z niedzieli na poniedziałek. Święto kina i mody rozpocznie się o godzinie 2 w nocy czasu polskiego.

Gala wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej od lat odbywała się w Dolby Theatre, jednak w tym roku na legendarnej scenie przy hollywoodzkiej Alei Sław odbędzie się wyłącznie część artystyczna wieczoru. Złote statuetki zostaną wręczone na stacji kolejowej Union Station w Los Angeles.

Na oscarową galę zaproszono zaledwie 170 osób. Wszyscy będą musieli się poddać pomiarowi temperatury oraz testom na obecność koronawirusa. Z uwagi na pandemię zmniejszono ilość wręczających nagrody o połowę - na scenie pojawi się 25 osobistości ze świata kina. Organizatorzy wieczoru chcą uniknąć sytuacji, która miała miejsce podczas rozdania Złotych Globów, kiedy gwiazdy łączyły się wprost ze swoich domów, niejednokrotnie prezentując codzienne stylizacje. Dlatego też nie przewidziano połączeń poprzez popularne platformy.

Oscary 2021 - nominacje

O nagrodę dla najlepszego filmu powalczą: "Mank", "Nomadland", "Proces siódemki z Chicago" i "Obiecująca. Młoda. Kobieta." Na statuetkę dla najlepszego aktora mają szansę Gary Oldman, Anthony Hopkins, Chadwick Boseman, Steven Yeun i Riz Ahmed, z kolei najlepszą aktorką może zostać okrzyknięta Andra Day, Viola Davis, Carey Mulligan, Vanessa Kirby lub Frances McDormand.

Wśród nominowanych nie zabrakło polskiego nazwiska. 93. galę rozdania Oscarów ma szansę opuścić z nagrodą Dariusz Wolski, którego Amerykańska Akademia Wiedzy i Sztuki Filmowej doceniła w kategorii "montaż".

Największym oscarowym sukcesem Polaków ostatnich lat jest nagroda dla filmu "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, który został wybrany najlepszym filmem międzynarodowym w 2015 roku.

Oscary 2021 - gdzie oglądać

Galę rozdania Oscarów będzie transmitowała amerykańska telewizja ABC. Najważniejsze fragmenty uroczystego wręczenia nagród Akademii Filmowej zostaną opublikowane na profilach społecznościowych organizatora.

Oscary 2021 - transmisja

W Polsce oscarową galę będzie można śledzić na żywo na Canal+. Dostęp można uzyskać poprzez platformę Player.pl.

Zobacz też:

Wyjątkowa gala oscarowa tuż-tuż. Gwiazdy pojawią się na niej osobiście. "Zero piżam i Zoomów"

Kilka nominacji, żadnego Oscara. Które wielkie nazwiska nigdy nie zostały nagrodzone przez Akademię Filmową?

Polskie filmy nominowane do Oscarów. Nie tylko "Ida" i "Zimna wojna" miały szansę na legendarną statuetkę

Zobacz wideo: Malwina Wędzikowska i oscarowe kreacje, które przeszły do historii

Autor: Adam Barabasz

Pozostałe wiadomości