Gwiazdy

Odmieniona Adele pokazała się w bikini. Pewien szczegół wzbudził wiele kontrowersji

Gwiazdy

Adele

Kilka miesięcy temu Adele zaskoczyła swoich fanów spektakularną metamorfozą. Zdjęcia jej nowej sylwetki nieustannie wzbudzają zainteresowanie. Nie inaczej jest tym razem. Wokalistka postanowiła pokazać na swoim Instagramie, jak prezentuje się w bikini. Post wzbudził liczne kontrowersje wśród wielbicieli gwiazdy.

Metamorfoza Adele

Adele przez wiele lat znana była nie tylko ze swojego spektakularnego głosu, ale także ze swoich kobiecych kształtów. Na początku tego roku gwiazda zaskoczyła wszystkich pokazując swój nowy wizerunek. Gwiazda schudła ponad 40 kilogramów dzięki treningom i diecie SIRT.

Z okazji corocznego Notting Hill Carnival na Instagramie opublikowała zdjęcie, na którym pozuje w bikini. Jednak tym razem to nie smukła sylwetka Adele wzbudziła najwięcej uwagi, a jej kostium kąpielowy i fryzura.

Kontrowersyjne zdjęcie Adele

Post opublikowany przez Adele wzbudził oburzenie części jej fanów. Na zdjęciu wokalistka prezentuje się w bikini z flagą Jamajki, żółtym kołnierzu z piór i tradycyjnym, pochodzącym z Afryki uczesaniu zwanym bantu knots. Zdaniem niektórych stylizacja gwiazdy jest przejawem kulturowego przywłaszczenia i dyskryminuje czarnoskórą społeczność. Wśród głosów krytyki nie zabrakło jednak obrońców Adele, którzy zwrócili uwagę na to, że piosenkarka chciała jedynie wyrazić swoje uznanie dla kultury karaibskiej.

Czym jest Notting Hill Carnival?

Notting Hill Carnival to doroczny, dwudniowy festiwal, który odbywa się w sierpniu w londyńskiej dzielnicy Notting Hill. Impreza zapoczątkowana została przez diasporę czarnoskórych imigrantów pochodzących z Karaibów, głownie z Trynidadu. Pierwszy karnawał odbył się w styczniu 1959 roku, a w 1965 r. przeniesiono go na koniec lata.

Tegoroczna edycja Notting Hill Carnival została odwołana z uwagi na pandemię koronawirusa, a wszystkie występy przeniesiono do Internetu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Adele zabrała głos w rocznicę tragicznego wydarzenia. To jej pierwsze publiczne przemówienie po przejściu metamorfozy

Adele i jej były mąż żyją po dwóch stronach ulicy. Są sąsiadami ze względu na synka

Zaskakujące zdjęcie sylwetki Adele! Artystka schudła jeszcze bardziej

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości