Gwiazdy

Martyna Wojciechowska i Fundacja Unaweza wspierają paraolimpijki. "Wózek skrojony na miarę kosztuje 30-40 tysięcy złotych"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Martyna Wojciechowska zawsze jest blisko kobiet, wspiera je. Tym razem dziennikarka postanowiła dodać otuchy paraolimpijkom. Fundacja Unaweza wraz z biegaczką Corrine Klajdą będą wspierać sportsmenki stypendiami.

Fundacja Martyny Wojciechowskiej wesprze paraolimpijki

Fundacja Unaweza powstała po to, żeby dawać kobietom skrzydła, dlatego to właśnie do tych drzwi zapukała Corrine Klajda.

- Wszystko zaczęło się od niezwykłej kobiety, której akurat dzisiaj z nami nie ma, bo trenuje. Corrine Klajda, która postanowiła pewnego dnia, że zacznie biegać. Zaczynając niemal z kanapy, doszła do takiego poziomu, że przygotowuje się właśnie do startu w maratonie czterech pustyń, to najbardziej wymagający cykl ultramaratonów na świecie - wytłumaczyła Wojciechowska.

Corrine chciała, żeby jej zmagania w maratonach miały jakiś większy sens. Dlatego wspólnie z Martyną Wojciechowską postanowiły wesprzeć paraolimpijki. Stypendia pozwolą im opłacić rehabilitację, sprzęt i przygotowania do startów.

Wsparcie dla sportu paraolimpijskiego

Sport paraolimpijski potrzebuje wsparcia. Zdarza się, że zawodnicy, aby móc startować w zawodach, pracują na co dzień, żeby zdobyć środki na sprzęt, rehabilitację i treningi. A koszty są niemałe. - Im mniej ma się siły w rękach, tym wózek powinien być lżejszy, a za lekkością idzie cena. Wózek skrojony na miarę kosztuje 30-40 tysięcy złotych - przyznała Dorota Bucław.

- Fajnie, że coraz więcej osób dostrzega, że sportowcy, paraolimpijczycy są też fajnymi kompanami promującymi ich marki. Super, że pojawiają się nowe projekty i, że są takie osobowości jak Martyna, jak Corrine, które promują sport paraolimpijski - powiedziała Joanna Mendak, pływaczka, wielokrotna medalistka igrzysk paraolimpijskich.

Paraolimpijki regularnie pokazują, że niepełnosprawność nie zamyka im drzwi do sportu, zdobywają medale, podróżują i cieszą się życiem. Dorota Bucław odnosi sukcesy w tenisie stołowym.

- Wachlarz dyscyplin nie był dla mnie tak szeroki, jakbym chciała. Ten tenis z trzech dyscyplin okazał się najbardziej przystępny dla mnie. Po drugie, chyba najbardziej mnie ciągnęło do tego - zdradziła Dorota Bucław, reprezentantka Polski w tenisie stołowym, złota medalistka Mistrzostw Europy 2019.

>>> Zobacz także:

Maja Sablewska nie do poznania. "Wyglądasz jak dwudziestolatka"

Magda Gessler świętowała urodziny. Na przyjęciu nie było bardzo ważnej dla niej osoby: "Tylko Ciebie mi brak"

To miał być prosty zabieg. "Weszłam do lekarza z dzieckiem, które chodziło, a wyszłam z rośliną"

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości