paraolimpiada

  paraolimpiada

  Gościem Dzień Dobry TVN był dziś Igor Sikorski, brązowy medalista Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich. "Cieszę się, że jeżdżę w kadrze, że mam orzełka na piersi i mogę rywalizować na najwyższym poziomie. Ten medal motywuje mnie do dalszej pracy. Będę walczyć o złoto na następnych igrzyskach".

  Na igrzyskach paraolimpijskich w Pjongczangu medal dla Polski wywalczył 27-letni Igor Sikorski. Narciarz zdobył brązowy medal w slalomie. Jest to historyczny moment, ponieważ jeszcze żaden Polak nie zdobył w narciarstwie alpejskim olimpijskiego medalu. Co czuje trzymając w dłoni brązowy medal? Z Igorem rozmawiał Maciej Cnota.

  9 marca rozpoczną się Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Pjongczangu. Polskę będą reprezentować między innymi narciarze zjazdowi: Maciej Krężel z przewodniczką Anną Ogarzyńską i Igor Sikorski. Ten pierwszy startuje w grupie niewidomych i niedowidzących, a drugi w grupie osób startujących na siedząco. Na czym zjeżdżają osoby z dysfunkcją kończyn dolnych? Jakie zadanie mają na stoku przewodnicy osób niedowidzących i niewidomych? Dlaczego zawodnicy niewidomi mają zaklejane gogle? Z reprezentantami Polski rozmawiał w Ustroniu reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Miłosz Bronisz urodził się z wadą kończyn tak jak jego idol, coach życiowy Nick Vujicic. W Zielonych Drzwiach Anna Maruszeczko rozmawiała z dwunastolatkiem i jego rodziną o licznych pasjach tego niezwykle aktywnego i pogodnego chłopca. Kiedy wystartuje na paraolimpiadzie?

  Wczoraj do kraju wróciła nasza paraolimpijska reprezentacja z Rio. Sportowcy przywieźli aż 39 medali. Mamy 9 złotych, 18 srebrnych i 12 brązowych krążków. Są więc powody do dumy :) Paraolimpijczyków przywitaliśmy na warszawskim lotnisku Chopina. Czy są zadowoleni z osiągniętych wyników? Jakie mają plany na najbliższą przyszłość? Czy myślą już o starcie w Tokio? Ze sportowcami rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Katarzyna Rogowiec, mistrzyni igrzysk paraolimpijskich, straciła obie ręce w wypadku, gdy miała trzy lata. Nigdy jednak się nie poddała. Teraz Katarzyna Rogowiec wzięła udział w światowej kampanii "Sport nie zna ograniczeń" Samsung Galaxy Team. Czy to prawda, że kończy ze sportem i wejdzie w skład Komitetu Paraolimpijskiego? Katarzyna Rogowiec była gościem Kingi Rusin i Bartosza Węglarczyka w Dzień Dobry TVN.