Gwiazdy

Martyna Wojciechowska o akcji #PieknoBezFiltra. "Bądźmy wobec siebie bardziej szczerzy"

Gwiazdy

Martyna Wojciechowska postanowiła wesprzeć akcję #PięknoBezFiltra. Dziennikarka chce pokazać, że warto przede wszystkim skupić się na tym kim jesteśmy, a nie jak wyglądamy. Filtry i modyfikacje w mediach społecznościowych mają ogromny wpływ na samopoczucie młodych ludzi.

Martyna Wojciechowska promuje #PięknoBezFiltra

Dziennikarka dołączyła do bardzo ważnej akcji marki Dove #PięknoBezFiltra. Chce pokazać, że to nie wygląd stanowi o człowieku. Dążenie do nienaturalnego wyglądu wpływa też negatywnie na psychikę młodych ludzi.

- Bardzo zależy mi na tym żeby promować w mediach i w social mediach piękno bez filtra i żebyśmy byli wobec siebie bardziej szczerzy, bo jak się okazuje te modyfikacje naszego wyglądu w social mediach mają bezpośredni wpływ na samopoczucie naszych dzieci, które coraz częściej popadają choćby w depresję - tłumaczyła Martyna Wojciechowska.

Młodym ludziom trzeba tłumaczyć, że wygląd nie określa tego kim jesteśmy. Od tego nie powinno zależeć również to, czy będziemy realizować swoje marzenia i plany.

- W Polsce aż 91% nastolatków, nastolatek modyfikuje swój wygląd zanim zamieści swoje zdjęcie w social mediach - podkreśliła Wojciechowska.

Martyna Wojciechowska o kanonach piękna na świecie

Martyna Wojciechowska od lat pokazuje w swoich programach kobiety z całego świata. Zależnie od miejsca, w którym się znajdujemy kanony piękna są bardzo różne.

- To jest coś takiego, co ja staram się robić na co dzień w mojej pracy w ogóle. Przecież pokazując bohaterki programu "Kobieta na krańcu świata", też pokazuję, że jesteśmy różnorodni, że nie jesteśmy tacy sami, że norma, także norma dotycząca piękna, w skali świata nie istnieje. To, co dla nas jest piękne, w innej części świata takie nie jest - wyjaśniła Wojciechowska.

Niestety polskie nastolatki, zarówno dziewczynki jak i chłopcy są na ostatnim miejscu w całej Europie jeśli chodzi o samoocenę. Dziewczynek jednak dotyczy to w większym stopniu.

- Częściej też dokonują samookaleczeń, częściej podejmują próby samobójcze, ale zwróćmy uwagę, że Polki, dorosłe Polki są również na szarym końcu jeśli chodzi o samoocenę w skali świata, więc jakie mamy dawać wzorce swoim dzieciom jeśli my same tak się skupiamy na wyglądzie, jeśli my tak same siebie krytykujemy - podkreśliła Martyna Wojciechowska

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości