Gwiazdy

Maciej Musiał pochwalił się pracą magisterską. Sprawdziliśmy, jakie wykształcenie mają polskie gwiazdy

Gwiazdy

Aktualizacja:

Maciej Musiał ukończył właśnie studia w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Droga do dyplomu aktora nie była jednak prosta, ponieważ wcześniej zaczął inny, dość nietypowy kierunek. Sprawdziliśmy, które sławy zdecydowały się na niekonwencjonalne studia.

Maciej Musiał skończył studia

Maciej Musiał jako bardzo popularny i obsadzany aktor podjął dość zaskakującą decyzję o przystopowaniu błyskotliwej kariery i rozpoczęciu studiów w szkole teatralnej. Zanim jednak zdobył indeks krakowskiej uczelni, studiował przez semestr filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Ostatecznie nie mógł pogodzić pracy na planie z nauką i zrezygnował ze studiów.

- Byłem z siebie dumny, że zacząłem studiować. No i... zabrakło mi trochę czasu po prostu. Dostałem się na UW na dziennie studia, filozofię. Piękny kierunek. Polecam każdemu. Pierwszy semestr mam. Można się poślizgnąć po tych studiach, po każdym kierunku, ale nie chciałem tego robić - mówił w jednym z telewizyjnych wywiadów.

Teraz, jako świeżo upieczony magister krakowskiej szkoły teatralnej, pochwalił się zdjęciem z pracą dyplomową.

Magister✨5 lat w Krakowie. Dziękuję uczelni, profesorom i przede wszystkim wspaniałym koleżankom i kolegom z roku

- napisał Musiał na Instagramie.

Nietypowe wykształcenie gwiazd

Filozofia, którą początkowo wybrał Maciej Musiał, nie jest zaskoczeniem w świecie mediów. Na ten kierunek zdecydowali się m.in. Natalia Kukulska oraz działający na granicy show biznesu i polityki Janusz Palikot.

Jednym z najbardziej intrygujących edukacyjnych wyborów są studia ukończone przez Monikę Olejnik. Dziennikarka jest absolwentką zootechniki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Tę samą uczelnię - tyle, że z tytułem lekarza weterynarii - ukończył gwiazdor pierwszej obsady kultowego musicalu "Metro", Robert Janowski.

Wiele gwiazd zdecydowało się na naukę w zakresie neofilologii. I tak Ewa Drzyzga studiowała rusycystykę, Tatiana Okupnik romanistykę, Kinga Rusin italianistykę, a Monika Richardson iberystykę.

Magda Gessler ma wyczucie smaku nie tylko w kwestii gotowania, ale również sztuki. Gospodyni "Kuchennych rewolucji" jest bowiem absolwentką malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych.

Wśród gwiazd TVN są tez prawdziwi biznesowi eksperci. Do tego grona bez wątpienia należy Martyna Wojciechowska, która ukończyła ekonomię oraz Marcin Prokop z dyplomem z bankowości i finansów.

Na karierę w show biznesie zdecydowały się również osoby dyplomami kierunków, które są marzeniem wielu maturzystów. Ada Fijał jest stomatologiem, Kuba Sienkiewicz lekarzem, a Małgorzata Rozenek-Majdan i Joanna Jabłczyńska to wykształcone prawniczki.

Zobacz więcej:

Stewardesy - perfekcyjny uśmiech i smutna prawda. "Po locie pilot dwuznacznie sapał mi do słuchawki"

Ksiądz do kobiet żyjących w patologicznych związkach: "Jakimkolwiek by się nie okazał łajdakiem, masz obowiązek się o niego troszczyć"

Jak wygląda praca policjanta, który działa "pod przykrywką"? "Musisz przestać być sobą i grać rolę jednego z nich"

Zobacz wideo: 300 „Kuchennych rewolucji” Magdy Gessler

Autor: Adam Barabasz

Pozostałe wiadomości