Gwiazdy

Iwona Węgrowska o powrocie do muzyki. "Chciałam pokazać nowy etap w życiu, w którym nie boję się robić tego, co mi się podoba"

Gwiazdy

Iwona Węgrowska

Po 10 latach przerwy Iwona Węgrowska rozpoczyna nowy etap kariery muzycznej. Artystka właśnie wydała premierowy singiel pt. "Niegrzeczna", który jest zapowiedzią nadchodzącego albumu. Krążek w sprzedaży pojawi się na początku przyszłego roku. Czego możemy się spodziewać? Na pewno usłyszymy "odważniejszą" kobietę. Na płycie nie zabraknie także ciekawych duetów.

Iwona Węgrowska wraca do show-biznesu

Nastazja Bloch: Długo nie było cię w polskim show-biznesie. Co robiłaś przez ten czas?

Iwona Węgrowska: Prawda, nie było mnie w show-biznesie przez jakiś czas. Rozstałam się z managerami, nie miałam obok siebie ludzi, którzy mi doradzali. Musiałam wszystko przemyśleć na spokojnie, ponieważ w pewnym momencie straciłam motywację do działania . Jednego dnia stwierdziłam, że muszę wziąć się w garść. Jeżeli dostałam od Boga taki talent, muszę zacząć działać. Rozpoczęłam pracę nad zbieraniem materiału na płytę . Od premiery mojego ostatniego albumu w październiku mija 10 lat, jest to kawał czasu. Na szczęście widać już światełko w tunelu i już dzisiaj mogę powiedzieć, że płyta zostanie wydana w pierwszej połowie 2021 roku.

"Niegrzeczna" - nowy singiel Iwony Węgrowskiej

N.B.: Czy w dniu premiery zobaczymy nową "Niegrzeczną" Iwonę?

I.W.: Przede wszystkim odważniejszą kobietę. Singlem oraz teledyskiem chciałam pokazać moim słuchaczom nowy etap w życiu, w którym nie boję się robić tego, co lubię i to, co mi się podoba. Jesteś facetem i chcesz tańczyć na szpilkach - tańcz, chcesz przefarbować włosy na fioletowo - przefarbuj. Nie patrzmy na innych, żyjmy tak jakby, jutra miało nie być. Nie zastanawiajmy się, co powiedzą inni, żyjmy!

N.B.: Jaka będzie nowa płyta, w jakim kierunku zmierza?

I.W.: Cały czas pracujemy nad materiałem na nową płytą. Mamy już nagrane kilka utworów w tym "Niegrzeczną". Co ciekawe w lipcu wchodzimy na plan kolejnego teledysku. Tymczasem wracając do tematu płyty, na pewno pojawią się na nim nowoczesne, dynamiczne utwory oraz ballady, z których jestem znana. Aktualnie z moim nowym teamem prowadzimy rozmowy dotyczące duetów. Chciałabym już zdradzić, z kim prowadzimy takie rozmowy, ale na chwilę obecną rozmowy te są na wczesnych etapach i nie chciałabym nic zapeszyć.

Iwona Węgrowska o pandemii

N.B.: W jednym z wywiadów powiedziałaś, że marzysz o powrocie na estradę, wtedy poczujesz się szczęśliwa i spełniona. Czy dziś możesz już to powiedzieć?

I.W.: Bardzo! Kocham kontakt z ludźmi, uwielbiam śpiewać z publicznością. Aktualnie pandemia pokrzyżowała wszystkim muzykom plany i niestety nie zapowiada się, abyśmy wrócili na scenę w najbliższych tygodniach. Mam nadzieję, że nasza branża szybko zostanie odmrożona i będziemy mogli razem bawić się na koncertach.

N.B.: Czas kwarantanny zatrzymał na chwilę branżę muzyczną. Jak go wykorzystałaś?

I.W.: Jedną z najważniejszych sytuacji podczas kwarantanny było odnowienie kontaktu z Patrycją Kosiarkiewicz, współautorką singla "Niegrzeczna". Ten czas pozwolił mi się wyciszyć, żyjąc na co dzień w tym pędzie, wiele osób gubi się i straci swoje priorytety. Nie ukrywam, ja w pewnym momencie też straciłam balans życia. Wydaje mi się, że kwarantanna pozwoliła nam powrócić do priorytetów życiowych i do tego, co nam daje szczęście.

Marzenia Iwony Węgrowskiej

N.B.: Gdzie chciałabyś zaśpiewać? Na jakiej scenie?

I.W.: Szczerze? Chyba nie mam wymarzonego miejsca. Od zawsze najważniejsza była dla mnie publika, nie ważne gdzie jestem. Może to być mała wioska, duże miasto, teatr, koncert plenerowy, koncert telewizyjny. Cieszę się, że mogę zobaczyć uśmiechnięte twarze pod sceną, które wspólnie ze mną śpiewają utwory, które stworzyłam.

N.B.: Co słychać u Iwony Węgrowskiej prywatnie?

I.W.: Jestem szczęśliwą mamą, mam przecudownego partnera, spełniam się w życiu, mam wsparcie wśród swoich bliskich. Korzystam z tego i cieszę się życiem. W ostatnim czasie wiele pozytywnych sytuacji zadziało się w moim życiu, skorzystałam z tej okazji i postanowiłam wszystko przelać na muzykę, którą usłyszycie niebawem na mojej nadchodzącej płycie.

Zobaczcie najnowszy klip Iwony Węgrowskiej.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Iwona Węgrowska o metamorfozie pod okiem Mai Sablewskiej

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości