Gwiazdy

Hanna Polk nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 56 lat

Gwiazdy

Aktualizacja:
Fot. Getty Images

Zmarła Hanna Polk. Smutną wiadomość o śmierci polskiej aktorki telewizyjnej i teatralnej przekazała jej siostra, Aleksandra Maria Zdrojewska.

Hanna Wrycza-Kurkowska, znana jako Hanna Polk, zmarła 4 grudnia. Wiadomość o nagłym odejściu aktorki została przekazała za pośrednictwem Facebooka.

Nie żyje Hanna Polk. Była żona Piotra Polka miała 56 lat

Siostra zmarłej Hanny Polk poinformowała na swoim profilu:

Moi Drodzy, to smutny dla mojej rodziny fakt. W wieku 56 lat, dnia 4 grudnia 2019 roku odeszła nagle od nas moja jedyna siostra Hanna Wrycza-Kurkowska zawodowo znana jako Hanna Polk. Nie znamy jeszcze daty pogrzebu. O tej dacie powiadomię trochę później w klepsydrach i nekrologu oraz tu na fb. Dziękujemy za złożone nam wyrazy współczucia.

Kim była Hanna Polk

Hanna Wrycza-Kurkowska znana była jako Hanna Polk. Aktorka debiutowała w 1985 roku, tuż przed zakończeniem studiów na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Grała w teatrach łódzkich: Studyjnym i Powszechnym oraz warszawskich: Studio i Ochota. Hanna Polk zagrała w wielu serialach telewizyjnych. Była też pilotem wycieczek zagranicznych.

Rodzina Hanny Polk

Pierwszym mężem aktorki był znany aktor Piotr Polk. Para rozwiodła się w 1993 roku. Dziesięć lat później Hanna Polk wyszła ponownie za mąż. Jej drugim mężem był Marek Kurkowski, który zmarł w 2010 roku. Miała z nim dwóch synów: Franciszka i Jakuba.

Zobacz:

Tomasz Kabis z "Mam Talent" przegrał walkę z rakiem

Janusz Dzięcioł nie żyje. Zwycięzca "Big Brothera" zginął na przejeździe kolejowym

Etapy żałoby– jak poradzić sobie z nieoczekiwaną stratą

Zobacz film: Śmierć tych zagranicznych gwiazd opłakiwano na całym świecie

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości