Gwiazdy

Gwiazdy świętują Dzień Dziadka. Życzenia chwytają za serce

Gwiazdy

22 stycznia obchodzimy Dzień Dziadka. W to wyjątkowo rodzinne święto składamy życzenia seniorom i przywołujemy chwile z nimi spędzone. Tego dnia wielu internautów zamieszcza również w mediach społecznościowych archiwalne fotografie swoich bliskich. Które gwiazdy dołączyły do tego grona?

21 stycznia media społecznościowe znanych osób zostały zasypane fotografiami z rodzinnych albumów. Zdjęcie babci pokazał m.in. nasz prowadzący Marcin Prokop czy trenerka fitness - Anna Lewandowska. 22 stycznia rzecz ma się podobnie. Tego dnia bowiem gwiazdy przygotowały "laurki" dla swoich dziadków. Nie zabrakło wspomnień i słów chwytających za serce.

Natalia Kukulska z dziadkiem Kaziem

Artystka z okazji Dnia Dziadka udostępniła na instagramowym koncie serię fotografii z "kukułczego gniazda", do których dołączyła życiorys dziadka - Kazimierza Kukulskiego .

- Od lat związany we Wrześni z kościołem. Mało brakowało, a byłby księdzem. Ech ta babcia Maryla... w której się zadłużył, choć była od niego sporo starsza. Dziadek był kupcem . Sprzedawał owoce z sadu. Był działaczem społecznym . Angażował się w sprawy kościelne. Wydawało się, że jest surowy i zasadniczy, ale tak naprawdę miał duszę romantyka i okazywał mi wiele czułości - rozpoczęła Natalia Kukulska.

- Pisał wiersze. Ostatnio znalazłam całą grubą teczkę maszynopisów, które zadedykował mi na Pierwszą Komunię Świętą. Dedykacja zaczyna się od słów: „Mojej najukochańszej wnuczce (...), by wspomniała dziadka po jego śmierci, czytając te wiersze...”. Wzruszyło mnie to znalezisko. (…) Zmarł pół roku po śmierci swojej żony. Napisał też wiersz o tęsknocie za nią i o miłości do niej... Zmarł 14 lutego... - dodała.

Małgorzata Kożuchowska pokazała tatę

Z kolei aktorka zamieściła zdjęcie zarówno swojego taty Leszka, który jest dziadkiem Jasia, jak i udostępniła archiwalną fotografię swoich dziadków: Róży i Franciszka. Przy okazji publikacji postu złożyła wszystkim dziadkom życzenia z okazji ich święta.

- Zdrowia, pociech z wnuków i życiowej energii do spełniania marzeń! Kochamy Was - napisała.

Daria Ładocha o dziadkach

Natomiast Daria oświadczyła publicznie, że dziadkowie odegrali znaczącą rolę w jej życiu.

- Mam z nimi najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa. Długie godziny z babcią w kuchni podczas lepienia pierogów, robienia gołąbków i rozmawiania o życiu i o miłości. Oraz długie godziny spędzone z dziadkiem na spacerach, w piwnicy i na podwórku. To oni nauczyli mnie, że z wszystkiego w życiu można zrobić fajną przygodę - wyjawiła.

Daria zdradziła też, że babcia z każdej podróży przywoziła jej upominki z wizerunkiem ręki Fatimy, żeby "mieć na nią oko".

- Dlatego, kiedy jej zabrakło, wytatuowałam sobie ten symbol, żeby czuć, że zawsze jest przy mnie – przyznała.

Mamy nadzieję, że Wy również macie piękne wspomnienia ze swoimi dziadkami. Przy okazji życzymy wszystkim seniorom samych wspaniałych chwil i dużo zdrowia!

Zobacz też:

Rafał Maślak zabierze syna na drugi koniec świata. "Nigdy nie byliśmy razem tak daleko"

Leszek Miller o wnuczce. "Oddałbym jej wszystko, co mam"

Do Białowieży zawitała wilczyca: "Przestała się bać człowieka". Jak się bronić przed dzikimi zwierzętami?

Zobacz wideo: Z babcią na dystans, ale zawsze blisko

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości