Gwiazdy

Cezary Pazura ujawnił zarobki polskich aktorów. Podał konkretne kwoty. "Wiem, ile mogę poprosić, żeby mnie nie wyrzucili"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Cezary Pazura

Cezary Pazura bez wątpienia należy do grona najpopularniejszych rodzimych aktorów. Takie tytuły, jak "Kiler", "Chłopaki nie płaczą" czy "Psy" na stałe weszły do historii polskiej kinematografii. Wiele osób zastanawia się, ile obecnie może zarabiać. Teraz artysta zdradził tę informację i powiedział, jak zmieniły się stawki w czasie pandemii.

Zarobki polskich aktorów

Jakiś czas temu Cezary Pazura został youtuberem. Na swoim kanale umieszcza filmiki, w których ujawnia szczegóły z prywatnego życia. Często również odpowiada na rozmaite pytania fanów. To samo zrobił również w najnowszym odcinku - wyjaśnił widzom, jak od kulis wygląda ustalanie stawek w produkcjach.

Ja już mówiłem o zarobkach aktorów. Nawet więcej niż trzeba, bo mi koledzy zwrócili uwagę, że nie można o takich rzeczach mówić, bo to jest tajemnica. (…) Aktor dostaje zlecenia, to się nazywa kontrakt i proponują ileś tam pieniędzy za dzień zdjęciowy. Teraz jest COVID, więc jest dwa razy mniej. (...) Generalnie aktorzy upierają się przy swoich stawkach, które sobie tam obliczyli, bo usłyszeli "Szyc żąda tyle, ten żąda tyle..." – jest Więckiewicz, Karolak, Piotrek Adamczyk i ty się musisz usadowić w tym tyglu. Słyszysz legendy, ile oni zarabiają. Potem dzwonię i pytam się "Ile zarabiasz?" i słyszę - "Co ty, żartujesz? Przecież to nieprawda" i zostajesz z tym, jak z ręką w nocniku. Koledzy też nie chcą mówić, ile zarabiają, bo po co ja mam wiedzieć

- zaczął Cezary Pazura.

Bogusław Linda agentem Pazury

Aktor podzielił się również pewną anegdotą. Okazało się, że Pazura miał kiedyś inne wyobrażenie o zarobkach, jednak to Bogusław Linda, który niegdyś posiadał agencję aktorską, dopiero sprowadził go na ziemię.

Kiedyś powiedział Bogusław Linda, który założył agencję aktorską, do której się zapisałem i żadnej roli mi nie załatwił, bo rozwiązał agencję. Ja mu powiedziałem 'Boguś jesteś agentem, to ja chcę tyle za Psy 2'. On tak popatrzył na mnie 'Co ty pier****! Wyżej du** nie podskoczysz, to jest taki kraj. Masz żądać tyle, ile możesz żądać, a nie jak w Ameryce. Gdzie Ty żyjesz, opanuj się'. I tak Boguś ściągnął mnie na ziemię i trwa do dziś. Wiem, ile mogę poprosić, żeby mnie nie wyrzucili z filmu

- wspominał kultowy aktor.

Ile zarabia Cezary Pazura?

Następnie Cezary Pazura przeszedł do kwestii, która najbardziej interesowała jego fanów. Ujawnił bowiem, że przed pandemią koronawirusa za jeden dzień zdjęciowy mógł dostać od 500 zł do aż 10 tys. zł.

Główna rola w filmie fabularnym, to jest 30 dni zdjęciowych i nie słyszałem, żeby ktoś miał więcej. Czyli, jeśli aktor ma 25 scen za 10 tys. tys. zł to jest 250 tys. zł – to tyle może dostać za kontrakt, a to jest gigantyczna kwota w skali budżetu. Potem producent rozmawia z nim i mówi - 'Ten film Ci dużo da, on Ci zaprocentuje tym, że będziesz grał dalej, nie będziesz miał przestoju także my Ci zapłacimy nie 250 tys. tylko 150 tys. zł'. Aktor się wścieka i załóżmy, że dostaje za film 200 tys. zł

- ujawnił artysta.

Cezary Pazura w nowym serialu

Fanów Cezarego Pazury zapewne ucieszyła również wiadomość, że niebawem zobaczymy go na ekranach telewizyjnych. Aktor ujawnił, że dostał główną rolę w serialu. Nie zdradził jednak, o czym owa produkcja będzie opowiadać.

Teraz dostałem główną rolę męską w serialu. Główna rola kobieca ma 30 scen, a ja 7, to mi dopakują trzy dziennie, więc w dwa dni powinienem to zrobić. Jest pandemia i na pewno nie mam stawki 10 tys. Dzień zdjęciowy to jest 12 godzin, plus 20 proc. aktor gra za darmo, bo jest obsuwa. Ale nikt się o to nie kłóci, żeby potem producent nie powiedział - 'z tym Pazurą nie będziemy więcej pracować, bo to jest taki gwiazdor'

- dodał.

Reakcja Czarka Pazury na powstanie kolejnej części "Psów": "Trochę mnie zatkało, ale jak przeczytałem scenariusz, to się zachwyciłem". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości