zarobki w polsce

  - Normalny człowiek zrobiłby to za połowę - komentuje.

  W 2023 roku czeka nas nie jedna, a dwie podwyżki płacy minimalnej. To dobra wiadomość dla wielu osób, które zarabiają tzw. najniższą krajową. Oznacza to, że wzrośnie też wysokość płacy godzinowej. W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie w tej sprawie.

  Oto branże, które mogą liczyć na podwyżki.

  Eksperci Głównego Urzędu Statystycznego raz na dwa lata publikują medianę zarobków Polaków. Z ujawnionych danych wynika, że co drugi Polak w październiku 2020 roku zarobił poniżej 3404 złotych na rękę.

  Po tych kierunkach można liczyć nawet na 12 tys. zł pensji.

  "Dla ponad 18 proc. badanych pierwsze poszukiwanie pracy jest jak kubeł zimnej wody".

  Podane zostały nowe minimalne stawki wynagrodzeń brutto.

  Polacy zarabiają coraz więcej. Takie wnioski płyną z raportu przygotowanego przez Ministerstwo Finansów. Zgodnie z wyliczeniami resortu przeciętne wynagrodzenie było wyższe o 200 złotych.

  Bruksela chce uczynić krok w kierunku wyklarowania systemu płac. W ciągu 3-4 lat zamierza usystematyzować to dyrektywą i wprowadzić sprawiedliwy system wynagrodzeń w myśl zasady "jedna praca, jedna płaca". O tym pomyśle porozmawialiśmy z Katarzyną Łodygowską, specjalistką ds. prawa pracy oraz dr Tomaszem Sobierajskim, socjologiem.

  Zarobki kobiet w Polsce są mniejsze średnio o 20 proc. od wynagrodzeń mężczyzn. Dodatkowo panie mają większe obciążenie pracami domowymi. - Pandemia ten nierówny podział obowiązków jeszcze bardziej pogłębiła - stwierdził ekspert FISE.

  Zarabiamy miesięcznie średnio 6 tys. zł. Dane, które opublikował Główny Urząd Statystyczny, zmroziły krew w żyłach Polaków. Skąd się wzięła taka kwota? Jak to jest możliwe? Ile tak naprawdę wynosi pensja w naszym kraju? Sprawdził to Filip Chajzer.

  Cezary Pazura bez wątpienia należy do grona najpopularniejszych rodzimych aktorów. Takie tytuły, jak "Kiler", "Chłopaki nie płaczą" czy "Psy" na stałe weszły do historii polskiej kinematografii. Wiele osób zastanawia się, ile obecnie może zarabiać. Teraz artysta zdradził tę informację i powiedział, jak zmieniły się stawki w czasie pandemii.

  Według najnowszych danych średnia pensja w naszym kraju szybko dogania uposażenie mieszkańców państw zachodnich. Już teraz zarabiamy więcej niż mieszkańcy południowej Europy. okazuje się, że coraz rzadziej opłaca nam się emigracja zarobkowa. Czy na pewno? Gościem Dzień Dobry TVN był dziennikarz TVN24 i BiS Mateusz Walczak.