Gwiazdy

Carlos Santana zasłabł na scenie. "Odmówcie modlitwy, potrzebujemy ich teraz"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
terazmuzyka.pl
Gitarzysta źle zniósł wysokie temperatury, a także niewiele jadł i pił. Jak czuje się muzyk?

Carlos Santana zasłabł w trakcie swojego koncertu w Michigan. Po 40 minutach występu upadł na scenę. Po chwili pojawili się ratownicy medyczni. Na estradzie pojawił się jeden z członków ekipy muzyka z prośbą o modlitwę. Co dolega słynnemu gitarzyście?

Carlos Santana zemdlał na scenie

Carlos Santana występował w Michigan 5 lipca. Nic nie zwiastowało dramatycznego końca koncertu. Po 40 minutach słynny gitarzysta nagle upadł na scenę. Na początku muzykowi pomogli członkowie jego zespołu, panował chaos. Wkrótce jednak pojawili się ratownicy, którzy zabrali go za kulisy.

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Fani z zapartym tchem przyglądali się całej akcji. W końcu na scenie pojawił się członek ekipy technicznej i zwrócił się do oczekujących na informację fanów.

- Panie i panowie, jak widzicie, mieliśmy nagły wypadek. Odmówcie modlitwy, potrzebujemy ich teraz. Wyślijcie światło i miłość temu człowiekowi - powiedział.

Jak poinformował manager gitarzysty, zasłabł on ze względu na wysoką temperaturę powietrza. Teraz czuje się lepiej, ale musiał zostać na obserwacji w szpitalu. Fani odetchnęli z ulgą, bo za pomocą mediów społecznościowych skontaktował się z nimi także sam Santana.

- Dziękuję za wasze modlitwy. Spokojnie dochodzę do siebie. Po prostu zapomniałem jeść i pić i się odwodniłem - napisał muzyk. Santana marzy o szybkim powrocie na scenę, ale jego najbliższe koncerty zostały przełożone na inne terminy.

Carlos Santana - kim jest?

Carlos Santana jest muzykiem, gitarzystą rockowym i jazzowym. Wirtuoz gitary jest liderem i jedynym stałym członkiem zespołu Santana. Urodził się 24 lipca 1947 roku.

Miłość do muzyki zaszczepił w nim ojciec, który grał na skrzypcach. Kiedy Santana poznał bluesa i rock and rolla, zamienił ten instrument na gitarę. W 1966 założył swoją pierwszą grupę Santana Blues Band, wkrótce później zespół został nazwany inicjatorem stylu rock latynoski. W 1972 roku rozpoczął solową karierę, a w 2003 roku został usytuowany na 15. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

Był dwukrotnie żonaty. Jego związek z Deborah Santaną trwał od 1973 roku do 2007 roku. W 2010 roku ożenił się z Cindy Blackman, małżeństwem są do dzisiaj. Gitarzysta ma troje dzieci.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: terazmuzyka.pl

Źródło zdjęcia głównego: Scott Legato/Getty Images

Pozostałe wiadomości