gitarzysta

  Daria Zawiałow wrzuciła do sieci zdjęcie, na którym widać, jak całuje muzyka grającego w jej zespole - Piotra "Rubensa" Rubika. Czy romantyczna fotografia oznacza, że wokalistka ponownie się zakochała, czy jest raczej zapowiedzią jej nowego projektu zawodowego? Fani i przyjaciele gwiazdy życzą jej wiele szczęścia.

  Co dolega słynnemu gitarzyście?

  Marcin Patrzałek ma 21 lat i podbija świat grą na gitarze. Muzyk obdarzony jest dynamiczną i olśniewającą wirtuozerią, a także unikalnym perkusyjnym stylem. Występował wspólnie z the Royal Philharmonic Orchestra w słynnej Royal Albert Hall podczas Classical Spectactular.

  "Musisz spodziewać się wielu ciosów. To kariera, która nie wybacza".

  Korn to jeden z największych metalowych zespołów na świecie. Grupa powstała w Bakersfield w stanie Kalifornia w 1993 roku i do dziś ma milion fanów. Członkowie zespołu zyskali status gwiazd rocka międzynarodowej sławy, dorobili się 14 studyjnych płyt i milionów dolarów na kontach. Przy okazji promocji nowego albumu Sandra Hajduk-Popińska spotkała się z Brianem Headem Welchem, gitarzystą zespołu, który na kilka lat opuścił jego szeregi, by wrócić w 2013 roku. Dlaczego u szczytu sławy rezygnował z muzyki?

  Tomek Lipiński po 42 latach na scenie postanowił przejść na emeryturę. Informacją podzielił się za pomocą mediów społecznościowych. Fanów powiadomił także, kiedy zagra ostatni koncert.

  "Łączy nas pewien rodzaj telepatii".

  Lady Pank to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów. Od lat przy jego przebojach bawią się kolejne pokolenia fanów. Teraz poważnie chory synek byłego gitarzysty grupy potrzebuje pomocy. O wsparcie zbiórki w poruszającym nagraniu poprosił lider Lady Pank Jan Borysewicz. Zobacz, jak możesz pomóc.

  Andrzej "Pudel" Bieniasz nie żyje. Gitarzysta, kompozytor i autor tekstów odszedł po walce z chorobą. Lider zespołu Pudelsi zmagał się z rzadkim rodzajem chłoniaka. Miał 66 lat.

  Paweł Mąciwoda-Jastrzębski jest jedynym Polakiem, który gra w kultowym zespole Scorpions. W naszym reportażu opowiedział, jak mu się udało dostać angaż w kapeli, a jego żona zdradziła, jakim jest mężem i ojcem.

  O śmierci Eddiego Van Halena poinformował jego syn - Wolfgang Van Halen za pomocą mediów społecznościowych. Legendarny muzyk i gitarzysta zmarł w wieku 65 lat.

  "Stairway to Heaven", utwór zespołu Led Zeppelin z 1971 roku nie jest plagiatem - tak brzmi wyrok Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, który podtrzymał marcową decyzję sądu apelacyjnego. Oznacza to koniec batalii o prawa autorskie.

  Nieodżałowany i niezapomniany. Od śmierci najwybitniejszego i najbardziej wpływowego gitarzysty wszech czasów mija pięćdziesiąt lat. Żył krótko, ale intensywnie. Przypominamy jakim był muzykiem.

  Nie żyje muzyk Peter Green. Słynny gitarzysta był pierwotnym liderem rockowej grupy Fleetwood Mac. Artysta zmarł w wieku 73 lat. Co było przyczyną śmierci?

  Amilcar Batista Cruz to brazylijski gitarzysta, kompozytor i piosenkarz. Na scenie Dzień Dobry TVN wraz z zespołem zaprezentował znany cover - "Mas Que Nada".

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił Humam Ammari, pochodzący z Jordanii piosenkarz, gitarzysta i autor tekstów, który łączy w swojej twórczości styl alternatywnego rocka, popu i muzyki orientalnej. Jak Wam się podoba jego utwór "May the Stars"?

  Ma niespełna 16 lat i ogromny talent. Marcin Prokop i Dorota Wellman są pod takim wrażeniem, że nawet chcieliby go zaadoptować. Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił wirtuoz gitary Marcin Patrzałek. Zobaczcie, jak Marcin gra na gitarze!

  Bo Saris został okrzyknięty soulową sensacją. Na scenie Dzień Dobry TVN holenderski artysta zaprezentował utwór: "The Addict". Jak to zaznaczył prowadzący Dzień Dobry TVN, głos piosenkarza płynął z jego gardła, a nie z taśmy.

  Kiedyś powiedział, że gdyby nie był bramkarzem zostałby... gitarzystą. Jego marzenie się spełniło. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z Radosławem Majdanem i zespołem The Trash. Kto założył ten zespół i jak to się stało, że Radek stał rockmanem?