Gwiazdy

Andrzej Piaseczny o wykluczeniu społecznym. "Chciałem, żeby nie mówić tylko o LGBT, a o wszystkich"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Tego lata do Opery Leśnej powraca Top of the Top Sopot Festival. Impreza potrwa trzy dni i będzie relacjonowana na żywo przez stację TVN. Na scenie zobaczymy 50 największych gwiazd polskiej muzyki. Kto wróci do domu z Bursztynowym Słowikiem? Tego dowiemy się już za kilka dni. Andrzej Piaseczny opowiedział w Dzień Dobry TVN o emocjach towarzyszących mu na chwilę przed wydarzeniem.

Top of the Top Sopot Festival 2021: Andrzej Piaseczny

Zwieńczeniem imprezy będzie odbywający się 19 sierpnia wyjątkowy koncert jubileuszowy pierwszej całodobowej stacji informacyjnej w Polsce – TVN24, zatytułowany TVN24 #NASZE 20-LECIE.

Pojawią się na nim najważniejsze polskie utwory ostatnich dwudziestu lat przeplatane materiałami wideo ilustrującymi kluczowe momenty z historii TVN24. Andrzej Piaseczny nie kryje dumy, że będzie mógł pojawić się tego dnia na scenie.

- Będę miał przyjemność zaśpiewać jedną z piosenek Tiltu. Piosenkę ważną dla mnie, w tych czasach szczególnie. Pochodzi z lat 80., kiedy zdobywaliśmy wolność. A dziś będziemy musieli zdobywać ją na nowo - powiedział piosenkarz.

- Zależało mi, żeby w tym koncercie być. Wprosiłem się tam w bardzo dobrej sprawie. Bo na początku mnie miało tam nie być - dodał.

Andrzej Piaseczny o tolerancji

Andrzej Piaseczny zaprezentował dokonał niedawno coming outu przy okazji premiery piosenki "Miłość". W klipie nie tylko poruszone są wątki osób LGBT. Artysta odniósł się także do osób niepełnosprawnych, które często wykluczone są przez społeczeństwo. Piosenka wybrzmi już wkrótce w Operze Leśnej w Sopocie.

- Udaje nam się z tą piosenką docierać w różne ciekawe miejsca. Dostaliśmy dwie główne nagrody na festiwalach teledysków m.in. w Rzymie i Monachium. Zależało mi, żeby piosenka i teledysk były tłumaczone na język migowy. Chodziło mi o to, żeby mówić o niewykluczaniu w szeroki sposób. Żeby nie mówić tylko o LGBT, a o wszystkich - mówił Andrzej Piaseczny.

- 2005 r. to rok mojego powrotu. Dostałem na festiwalu, który organizował i transmitował TVN, otrzymałem Bursztynowego Słowika i zacząłem się wspinać w górę - dodał.

Bilety na Top of the Top Sopot Festival są jeszcze dostępne TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości