Gwiazdy

Aleksandra Kwaśniewska pokazała archiwalne zdjęcie z Elżbietą II. "Nie zemdlałam przed królową"

Gwiazdy

Piotr Blawicki/East News

Aleksandra Kwaśniewska miała 14 lat, kiedy jej tatę wybrano na prezydenta Polski. Teraz dziennikarka postanowiła powspominać tamte czasy. W swoich mediach społecznościowych opublikowała zdjęcie ze spotkania z królową Elżbietą II.

Dorastanie Aleksandry Kwaśniewskiej

Gdy w 1995 roku Aleksander Kwaśniewski został wybrany na Prezydenta RP, jego córka Ola i żona Jolanta miały okazję uczestniczyć w wydarzeniach, które wpłynęły na najnowszą historię Polski.

- Dla mnie te 10 lat to była Wielka Pardubicka. Jak się chce, to pracy jest bez wytchnienia. W momencie, kiedy weszliśmy w 1995 roku do Pałacu Prezydenckiego, musiałam porządnie zawinąć rękawy, bo nie było nikogo, kto zająłby się zmianami w Pałacu Prezydenckim - wspominała w jednym z wywiadów Jolanta Kwaśniewska.

Aleksandra wspomina czasy, kiedy była "pierwszą córką" bardzo miło. Teraz jednym z najciekawszych wspomnień z tamtego okresu podzieliła się w social mediach. Fotografia z królową Elżbietą II wywołała falę komentarzy.

Aleksandra Kwaśniewska i królowa Elżbieta II

Już cztery miesiące po zaprzysiężeniu Aleksandra Kwaśniewskiego, w marcu 1996 roku, para prezydencka podjęła pierwszego zagranicznego gościa. Z oficjalną wizytą do Polski przyjechała wówczas królowa Elżbieta II w towarzystwie męża, księcia Filipa. Odwiedziła Warszawę i Kraków. Było to szczególne wyzwanie dla Kwaśniewskich, ponieważ zaledwie dzień wcześniej przeprowadzili się do Pałacu Prezydenckiego.

- Pewnego dnia odrabiałam pracę domową. W Pałacu gościła królowa Elżbieta. Za moją ścianą na balkonie grała orkiestra, a kolacja była piętro niżej w Sali Kolumnowej. Trochę mi to przeszkadzało, bo nie mogłam się skupić. Po czym dzwoni telefon na moim biurku, że królowa chce mnie poznać. Ja mam 14 czy 15 lat i umieram. Myślę sobie: Jezu! Co ja mam na siebie włożyć, żeby mamie nie było wstyd. To była moja główna myśl, żeby mama się nie wstydziła - wspominała kilka lat temu w jednym z wywiadów Aleksandra Kwaśniewska.

W środę 31 marca córka prezydenta postanowiła wrócić do tych wydarzeń i w swoich mediach społecznościowych opublikowała zdjęcie, na którym wita się z królową. Widać, że postawiła wtedy na gładko zaczesane włosy i odcinaną pod biustem sukienkę w białe groszki.

- Właśnie się zorientowałam, że parę dni temu minęło równo 25 lat odkąd wywołana znad odrabiania lekcji nie zemdlałam przed królową brytyjską - stwierdziła na Instagramie.

Pod czarno-białą fotografią pojawiło się mnóstwo komentarzy. Fani piszą:

  • Klasa! Zarówno Rodzice, jak i młoda Dama która "dyga" przed królową!
  • Czekam aż ujmą ten fragment w "The Crown"
  • Nie cierpię, gdy robię matmę, a muszę przerwać, bo rodzice każą mi dygnąć przed brytyjską królową

Aleksandra Kwaśniewska: "Kiedy żyję w medialnym wyciszeniu, jest dużo mniej plotek na mój temat". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości