Gwiazdy

Aleksandra Adamska o zawodzie aktorki: "Poszłam na studia i stwierdziłam, że to chcę robić w życiu"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Święto kina niezależnego w Krakowie

Zorganizowany w Krakowie Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera 2021 to wyjątkowe wydarzenie, które skupia uwagę największych miłośników branży filmowej. Zebrani w stolicy Małopolski fani mają szansę spotkać aktorów, których znają z wielkiego ekranu, ale także z popularnych produkcji telewizyjnych. Marcinowi Sawickiemu udało się porozmawiać z Aleksandrą Adamską, która również zdecydowała się wziąć udział w tegorocznym wielkim święcie kina.

14. edycja Mastercard OFF Camera

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego w Krakowie rozpoczął się 3 września 2021 roku i potrwa przez 10 dni. 14. edycja Mastercard OFF Camera odbywa się w stolicy Małopolski, ale kulisy wydarzenia oraz blisko 100 festiwalowych produkcji z każdego zakątka świata śledzić można także za pośrednictwem serwisu Player.pl.

Organizatorzy festiwalu przygotowali dla fanów kina wiele atrakcji. Zaplanowano między innymi spotkania z twórcami, projekcje filmów oraz interesujące warsztaty, pozwalające zainteresowanym uczestnikom poczuć atmosferę planu zdjęciowego. Nie zabraknie też konkursów, które pozwolą wyłonić najciekawsze propozycje filmowe minionych miesięcy.

Aleksandra Adamska o zawodzie aktorki

Aleksandra Adamska to aktorka teatralna, filmowa i serialowa. Widzowie TVN mieli okazję podziwiać jej umiejętności w takich produkcjach jak "Diagnoza" czy "Królestwo kobiet", a od niedawna mogą także śledzić nowy serial "Skazana", w którym gwiazda wciela się w postać jednej z więźniarek.

Poszłam na studia i stwierdziłam, że to chcę robić w życiu. Ten zawód mi się podoba. Zawsze byłam przebojowa, uczyłam się różnych skeczy na pamięć i pokazywałam je rodzinie

- wspominała Aleksandra Adamska w rozmowie z Marcinem Sawickim, jednocześnie przyznając, że doskonale zdaje sobie sprawę ze swojego talentu komediowego. - Zawsze bardzo chciałam zagrać jakąś rolę komediową. To nigdy nie było mi dane i dlatego zazdrościłam ludziom, których wypowiedzi kwitowane były salwą śmiechu. W naturalny sposób okazało się, że też to w sobie mam i bardzo dobrze się przy tym bawię. Grając nie idę po żart w najmniejszym nawet stopniu, to jakoś tak energetycznie samo wychodzi. I to jest super - powiedziała aktorka.

Nie da się jednak ukryć, że rola w serialu "Skazana" nie ma w sobie nic z komediowego charakteru. W rozmowie z Marcinem Sawickim gwiazda przyznała, że umiejętne zbudowanie postaci więźniarki Pati było możliwe dzięki różnym życiowym doświadczeniom.

Chodziłam do gimnazjum, w którym były takie "drapieżne" dziewczyny. Zawsze wzbudzały we mnie jakiś respekt i starałam się trzymać od nich z daleka

- wyznała aktorka. Osoby, które spotykała na swojej drodze, dawały jej pewnego rodzaju wskazówki, które dziś może z powodzeniem wykorzystywać na planie zdjęciowym podczas pracy.

Zobacz także:

Olga Frycz o lękach kobiet w następnej ciąży. "Czy kolejne dziecko będzie tak samo wielką miłością?"

Agata Młynarska: "Pół roku temu miałam problemy z chodzeniem. Już nie wstawałam z łóżka". Co się stało?

Viki Gabor w nowej odsłonie. "Jestem jak każda inna nastolatka"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości