Gwiazdy

Agata Młynarska: "Pół roku temu miałam problemy z chodzeniem. Już nie wstawałam z łóżka". Co się stało?

Gwiazdy

Autor:
Izabela
Dorf
Agata Młynarska

Agata Młynarska nie ukrywa, że cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Niedawno przyznała, że z jej powodu, przez ostatnie pół roku, zmagała się z poważnym zapaleniem stawów. Na szczęście leczenie, któremu się poddaje, przyniosło efekty i dziennikarka jest w stanie normalnie funkcjonować.

Agata Młynarska o chorobie

Agata Młynarska od wielu lat zmaga się z chorobą Leśniowskiego-Crohna, czyli przewlekłym zapaleniem jelit objawiającym się biegunką, bólami brzucha, anemią, utratą masy ciała i niedożywieniem. W niektórych przypadkach mogą również występować symptomy pozajelitowe, np. zapalenie stawów. I właśnie ten ostatni objaw wystąpił u dziennikarki. - Pół roku temu miałam problem z chodzeniem, moje stawy były zaatakowane przez chorobę Leśniowskiego-Crohna, ale po dłuższej terapii jest efekt - powiedziała reporterowi magazynu Viva.

Gwiazda TVN Style dodała, że wszystko zaczęło się od bólu jednego stawu, który niestety zbagatelizowała. - Potem zaczęły mnie boleć Achillesy, pięty, kolana, łokcie, aż pewnego razu po prostu już nie wstawałam z łóżka. Było za późno. Trzeba było uderzyć z większej armaty - przyznała.

Agacie Młynarskiej pomogły zastrzyki podane w ramach leczenia biologicznego. - Chcę popularyzować tę formę leczenia. Staram się zrobić wszystko, aby było ono leczeniem pierwszego wyboru, żeby nie trzeba było czekać na nie długo. I jak widzicie, jestem w stanie normalnie funkcjonować, chodzić, co jeszcze pół roku temu nie było możliwe.

Agata Młynarska zachęca do profilaktyki

Gwiazda TVN Style zaapelowała także do innych, aby obserwowali swoje organizmy. - Jestem ambasadorką akcji "Wcześniej znaczy lepiej". (...) Cała akcja dedykowana jest przede wszystkim powiększeniu świadomości i edukacji na temat wczesnych objawów zapaleń stawów. Gdyby bolał ciebie palec i myślałbyś: "aaa, to jest nic, to tylko palec", to ja proponowałabym, żebyś zrobił podstawowe badania i skonsultował je z lekarzem, bo może się okazać, że jest to początek zapalenia stawów. Ja tak miała - powiedziała dziennikarka.

Zobacz wideo: Jak dbać o miłość? Agata Młynarska radzi

Jak dbać o miłość? Agata Młynarska radzi
Jak dbać o miłość? Agata Młynarska radziŹródło: TVN Style

Zobacz także:

Córka Adama Małysza wzięła ślub. Zobaczcie, jak Karolina wyglądała w ten wyjątkowy dzień

Olga Frycz o lękach kobiet w następnej ciąży. "Czy kolejne dziecko będzie tak samo wielką miłością?"

Zdrowotne kłopoty Joanny Opozdy. Operacja nie pomogła jej w usunięciu wady. "A miało być tak pięknie"

Autor:Izabela Dorf

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości