Listopad to miesiąc, w którym szczególną uwagę poświęcamy profilaktyce męskich nowotworów. Do regularnych badań zachęcili w Dzień Dobry TVN specjalista urolog Rafał Olejnik oraz założyciel i prezes stowarzyszenia „Masz jaja, idź na badania” Krzysztof Danków. O tym, dlaczego regularne wizyty u urologa są tak ważne, opowiedzieli w rozmowie z Bartkiem Jędrzejakiem.
Na co choruje aktorka?
"Brzuch jest wywalony do przodu".
Pacjent jest izolowany.
Krzysztof Gruszczyński jest artystą, muzykiem i filozofem. Od pewnego czasu zajmuje się również arteterapią. W ramach tej ostatniej swojej działalności organizuje w Poznaniu niezwykłe happeningi.
Jaki wybrać? Pokazywała Iza Sakutova, ekspertka brafittingu.
Nie ma wątpliwości, że w rankingu gorących napojów kawa i herbata wiodą prym. Z przeprowadzanego co roku badania Cafe Monitor: Aż 79,7% badanych osób pije kawę codziennie i to w ilości od 2 do 3 filiżanek. Podobnie jest z herbatą. Oba napary mają zbawienny wpływ nie tylko na nasze zdrowie. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała dziennikarka Małgorzata Świgoń.
Kapusta od wieków nazywa jest "królową warzyw", a jej drogocenny wpływ na nasze zdrowie doceniany jest od pokoleń. O tym, jakie prozdrowotne właściwości ma kapusta, porozmawialiśmy z lokalną zielarką i rolniczką Agnieszką Wróbel, rolniczką Anna Chmielewicz, Pawłem Marwitzem, dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu oraz dietetyczką kliniczną Wandą Baltazą.
Regularne sprawdzanie masy ciała może pomóc w utrzymaniu diety i identyfikacji ewentualnych chorób. Jednak, żeby wynik na wadze odzwierciedlał rzeczywistość, należy przestrzegać kilku reguł.
Sok z karczocha dostarcza wielu składników odżywczych, witamin i minerałów.
Allison Vest, gwiazda nowego programu "TLC", tworzy niezwykłe, realistyczne protezy. Przywraca kształt ciału, a ludziom nadzieję. W jedynym polskim wywiadzie "Ciałotwórczyni" zdradziła kulisy swojej pracy.
Sen ma fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Jest kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania niemal całego organizmu. Są jednak choroby, które mogą powodować lęk przed snem, a tym samym zagrażać życiu i zdrowiu. Co wywołuje strach przed zaśnięciem? Czym jest somnifobia i jakie mogą być jej konsekwencje?
Leki ziołowe na menopauzę sprawdzają się w walce z przykrymi dla kobiety dolegliwościami w tym okresie. Nadpotliwość, uderzenia gorąca czy częste zmiany nastroju są uciążliwe. Na szczęście jest na to rozwiązanie i do tego stworzone przez matkę naturę!
Weronika Kociniak-Kozłowicz przez sześć lat organizowała domowy szpital swoim rodzicom. Była już nie tylko córką, ale także opiekunką, pielęgniarką, sekretarką czy prawniczką. Stała się koordynatorką opieki geriatrycznej.
Nowy rok to dla wielu osób czas na szukanie nowych, alkoholowych doznań. Niestety od lat nieustannie jednym z najpopularniejszych trunków jest mieszanina szampana czy whiskey z napojem energetycznym. Niewiele osób jednak wie, jak bardzo taki koktajl może szkodzić zdrowiu.
Choć dziki majeranek można spotkać wyłącznie w Turcji i na Cyprze, warto zastanowić się nad zasadzeniem rośliny w swoim ogrodzie. Jego uprawa nie jest zbyt wymagająca, dlatego tym bardziej warto bliżej przyjrzeć się, jakie właściwości skrywa to ziele. Sprawdź, jak powinna wyglądać uprawa i na co pomaga majeranek? W jakiej formie przyjmować roślinę na przeziębienie i na wzdęcia?
Perliste grudki prącia u wielu mężczyzn, szczególnie młodych, wzbudzają ogromny niepokój. Wielu z nich traktuje je bowiem jako objaw poważnej choroby, wenerycznej lub nowotworowej. Grudki perliste prącia są natomiast uznawane przez lekarzy za nie do końca wyjaśnioną, ale nie niebezpieczną dla zdrowia, zmianę osobniczą.
Królowa nie weźmie udziału w nabożeństwie w Niedzielę Pamięci w Londynie - przekazał Pałac Buckingham. Powodem są kolejne kłopoty zdrowotne Elżbiety II. Co się stało?
Kiedy spóźnia nam się okres, w głowie przeważnie zapala się czerwona lampka, która wysyła sygnał do mózgu - „coś jest nie tak”. Większość z nas zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że brak miesiączki może nie tylko informować o ciąży, lecz także być objawem różnego rodzaju chorób. Czy wiesz jednak, że o nieprawidłowym funkcjonowaniu organizmu daje nam znać też odcień krwi menstruacyjnej? Zapytaliśmy ginekologa, jaki odcień wydzieliny może nas martwić.
Aichmofobia to przypadłość, która występuje u wielu ludzi. Oznacza paniczny lęk przed igłami i ostrymi narzędziami. Strach jest na tyle duży, że spora część osób na sam widok jest w stanie zrezygnować z wizyty lekarskiej, szczepienia lub leczenia. Istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym można pokonać aichmofobię.
Kiedy premiera nowej serii?
Nasiadówki i inhalacje to sposoby na poprawę odporności, ale i metody leczenia przeziębienia czy zapalenia pęcherza. Agnieszka Cegielska zachęca do tego, by jak najczęściej korzystać z ziół – one mają naturalną moc! Które z nich można stosować w przypadku dzieci?
Agata Młynarska nie ukrywa, że cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Niedawno przyznała, że z jej powodu, przez ostatnie pół roku, zmagała się z poważnym zapaleniem stawów. Na szczęście leczenie, któremu się poddaje, przyniosło efekty i dziennikarka jest w stanie normalnie funkcjonować.
Ponad 2 mln Polaków przyjęło szczepionkę. Z kolei Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że w kwietniu Narodowy Program Szczepień ma znacznie przyspieszyć. Dlatego eksperci z inicjatywy "nauka przeciw pandemii" podpowiadają, jak się przygotować do zastrzyku. Jeden z autorów akcji prof. Andrzej Fal w Dzień Dobry TVN wyróżnił najważniejsze kwestie.
15 marca obchodzony jest Dzień Walki z Chrapaniem. Jest to temat, który niejednej osobie spędza sen z powiek. Co więcej, przypadłość ta potrafi doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych u sprawcy zamieszania, ale także u osoby u jego boku. Oprócz zakłócenia snu chrapanie może doprowadzić również do pogorszenia słuchu. Jak poradzić sobie z podstępnym złodziejem spokojnych nocy? O tym opowiedziała nam dr Agnieszka Dmowska-Koroblewska, laryngolog.
Miała wypadek samochodowy, po którym lekarze nie dawali jej dużych szans na przeżycie. Rodzice byli przygotowani na najgorsze. Jednak po trzech miesiącach Ludwika odzyskała świadomość, a od czterech lat pracuje nad sobą, aby odzyskać sprawność i energię. Co do tej pory udało jej się zrobić? W jaki sposób wypadek wpłynął na jej psychikę? Ludwiko, trzymamy za Ciebie kciuki, mocno!