zdrowie.

  zdrowie.

  Nowy rok to dla wielu osób czas na szukanie nowych, alkoholowych doznań. Niestety od lat nieustannie jednym z najpopularniejszych trunków jest mieszanina szampana czy whiskey z napojem energetycznym. Niewiele osób jednak wie, jak bardzo taki koktajl może szkodzić zdrowiu.

  Choć dziki majeranek można spotkać wyłącznie w Turcji i na Cyprze, warto zastanowić się nad zasadzeniem rośliny w swoim ogrodzie. Jego uprawa nie jest zbyt wymagająca, dlatego tym bardziej warto bliżej przyjrzeć się, jakie właściwości skrywa to ziele. Sprawdź, jak powinna wyglądać uprawa i na co pomaga majeranek? W jakiej formie przyjmować roślinę na przeziębienie i na wzdęcia?

  Perliste grudki prącia u wielu mężczyzn, szczególnie młodych, wzbudzają ogromny niepokój. Wielu z nich traktuje je bowiem jako objaw poważnej choroby, wenerycznej lub nowotworowej. Grudki perliste prącia są natomiast uznawane przez lekarzy za nie do końca wyjaśnioną, ale nie niebezpieczną dla zdrowia, zmianę osobniczą.

  Kiedy spóźnia nam się okres, w głowie przeważnie zapala się czerwona lampka, która wysyła sygnał do mózgu - „coś jest nie tak”. Większość z nas zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że brak miesiączki może nie tylko informować o ciąży, lecz także być objawem różnego rodzaju chorób. Czy wiesz jednak, że o nieprawidłowym funkcjonowaniu organizmu daje nam znać też odcień krwi menstruacyjnej? Zapytaliśmy ginekologa, jaki odcień wydzieliny może nas martwić.

  Aichmofobia to przypadłość, która występuje u wielu ludzi. Oznacza paniczny lęk przed igłami i ostrymi narzędziami. Strach jest na tyle duży, że spora część osób na sam widok jest w stanie zrezygnować z wizyty lekarskiej, szczepienia lub leczenia. Istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym można pokonać aichmofobię.

  Ponad 2 mln Polaków przyjęło szczepionkę. Z kolei Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że w kwietniu Narodowy Program Szczepień ma znacznie przyspieszyć. Dlatego eksperci z inicjatywy "nauka przeciw pandemii" podpowiadają, jak się przygotować do zastrzyku. Jeden z autorów akcji prof. Andrzej Fal w Dzień Dobry TVN wyróżnił najważniejsze kwestie.

  Chrapanie to temat, który niejednej osobie spędza sen z powiek. Co więcej, przypadłość ta potrafi doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych u sprawcy zamieszania, ale także u osoby u jego boku. Oprócz zakłócenia snu chrapanie może doprowadzić również do pogorszenia słuchu! Jak poradzić sobie z podstępnym złodziejem spokojnych nocy? O tym opowiedziała nam dr Agnieszka Dmowska-Koroblewska, laryngolog.

  Miała wypadek samochodowy, po którym lekarze nie dawali jej dużych szans na przeżycie. Rodzice byli przygotowani na najgorsze. Jednak po trzech miesiącach Ludwika odzyskała świadomość, a od czterech lat pracuje nad sobą, aby odzyskać sprawność i energię. Co do tej pory udało jej się zrobić? W jaki sposób wypadek wpłynął na jej psychikę? Ludwiko, trzymamy za Ciebie kciuki, mocno!