festiwal filmów

  47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni trwa. Podczas jednego z dni wydarzenia, stacja TVN zaprezentowała swoje produkcje. Dziennikarka Dzień Dobry TVN, Kinga Burzyńska, spotkała się z Sonią Bohosiewicz i Weroniką Rosati w filmowej nadmorskiej miejscowości.

  Dziennikarka będzie prowadziła cykl filmowy.

  Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach to nie lata atrakcja dla wszystkich miłośników kina. Każdego roku w ramach Konkursu Głównego uznani twórcy stają do rywalizacji o statuetkę Kryształowego Globusa. Organizatorzy 56. edycji wydarzenia zdecydowali, że o prestiżową nagrodę zawalczy między innymi obraz "Fucking Bornholm" w reżyserii Anny Kazejak.

  Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes doszło do kolejnego protestu. Kilkanaście aktywistek pojawiło się na czerwonym dywanie ze świecami dymnymi i listą imion ofiar kobietobójstwa we Francji.

  Koniec tygodnia na Festiwalu Mastercard OFF CAMERA to mnóstwo wyśmienitych wydarzeń. Przyznanie nagród w konkursie Script Pro, nowe kino plenerowe w Nowej Hucie, aktywności w ramach Pro Industry i kilkuset gości.

  Na które filmy zwrócić uwagę? Przedstawiamy osobistą selekcję dyrektora programowego, Grzegorza Stępniaka.

  Trwa Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera. Istotnym elementem programu jest Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, w którym najlepsze rodzime produkcje ostatniego sezonu walczą o Nagrodę dFlights w wysokości 100 000 zł. Wśród nich jest "Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego, o którym reżyser opowiadał w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

  W Krakowie odbyła się uroczysta Gala Otwarcia 15. edycji Mastercard OFF Camera. Organizatorzy zadbali o niepowtarzalną atmosferę wieczoru, a na czerwonym dywanie nie zabrakło przedstawicieli świata show-biznesu.

  Jerzy Skolimowski to jeden z najwybitniejszych i najbardziej cenionych polskich reżyserów. Jego najnowsze dzieło "IO" zostanie pokazane podczas zbliżającego się festiwalu filmowego w Cannes. Film Skolimowskiego powalczy również o Złotą palme. Jakie jeszcze filmy zostały zakwalifikowane do konkursu głównego?

  Wybitna reżyserka ma swoje miejsce w Krakowie.

  Organizatorzy kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera, mają dla fanów rewelacyjną niespodziankę. Na tej niezwykłej uczcie dla prawdziwych kinomanów pojawi nowa sekcja "Nieoczekiwane przymierza". Jakie filmy się w niej znalazły?

  Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto to jedno z największych tego typu wydarzeń z udziałem publiczności. W ocenie znawców kina zdobycie na nim wyróżnienia może być przepustką do Oscara. Jak wygląda selekcja filmów? Czy na tegorocznej edycji imprezy można było obejrzeć także polskie produkcje?

  Magdalena Boczarska spotkała się w trakcie festiwalu Mastercard OFF Camera z Marcinem Sawickim, który zapytał aktorkę o wyrównanie płac wśród aktorów i aktorek, a także o przełomowe role i prężnie rozwijające się kino kobiece w Polsce.

  Zorganizowany w Krakowie Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera 2021 to wyjątkowe wydarzenie, które skupia uwagę największych miłośników branży filmowej. Zebrani w stolicy Małopolski fani mają szansę spotkać aktorów, których znają z wielkiego ekranu, ale także z popularnych produkcji telewizyjnych. Marcinowi Sawickiemu udało się porozmawiać z Aleksandrą Adamską, która również zdecydowała się wziąć udział w tegorocznym wielkim święcie kina.

  Kraków zamienił się w polską stolicę kina niezależnego. A to wszystko za sprawą festiwalu Mastercard OFF Camera. O swojej drodze do aktorstwa opowiedział jeden z jego uczestników, Sebastian Stankiewicz.

  W środę, 1 września 2021 roku rozpoczął się długo wyczekiwany 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Miłośnicy kina z całego świata mają szansę przyjrzeć się dziełom wybitnych twórców i poczuć wyjątkową atmosferę tego wydarzenia. O emocjach związanych z tegorocznym świętem branży filmowej, opowiedziała w Dzień Dobry TVN Ewa Górniak-Morgan.

  Już po raz drugi odbywa się Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny – "Kino 2021. Nowe historie". Jury, w skład którego wchodzą Olga Bołądź, Kuba Czekaj, Anna Jadowska oraz Natasza Parzymies, spośród 100 nadesłanych projektów wyłonią zwycięskie filmy. Jakie produkcje znalazły się w tegorocznym konkursie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Olga Bołądź.

  Gość Dzień Dobry TVN modelka Anja Rubik jest inicjatorką kampanii #sexedpl, która ma zwrócić uwagę na problem niskiej świadomości seksualnej wśród polskiej młodzieży. Dlaczego zajęła się tym tematem? Teraz pracuje nad podręcznikiem. Do kogo on będzie skierowany? Jej akcja zainspirowała organizatorów festiwalu Netia Off Camera, którzy postanowili pokazać podczas tegorocznej edycji filmy, w których poruszane są tematy związane z cielesnością, edukacją seksualną i odkrywaniem własnej tożsamości. Jakie produkcje wybrane przez Anję zostaną wyświetlone?