"Chłopi" w malarskiej animacji i premiera "Doppelganger. Sobowtór”. Dzień drugi Festiwalu Filmów Fabularnych

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Kinga Burzyńska
“Chłopi” w malarskiej animacji twórców “Twojego Vincenta”

Trwa drugi dzień Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Reporterka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska porozmawiała z aktorami o filmie "Chłopi". Czy produkcja ma szansę na Oscara?

Gdynia 2023. Festiwal Filmów Fabularnych

Na festiwalu w Toronto owacjami na stojąco nagrodzono film „Chłopi”. Mówi się, że ma on szansę na Oscara. W Gdyni Kinga Burzyńska porozmawiała z aktorami o pracy na planie. Grali w studiu na zielonym tle, cała reszta została namalowana i dodana w kolejnych etapach produkcyjnych.

- Rola, którą gram, to jest bardzo silna kobieta, która chce zapewnić swojej córce dobrą przyszłość, dlatego składnia ją, by poślubiła bogatego wdowca, który posiada ziemię. Tam się dzieją różne historie. Moja rola mnie fascynuje, bo to jest powrót do grania ról takich, jak kiedyś grałam, gdy zaczynałam – powiedziała Ewa Kasprzyk, aktorka.

Film powstawał 4 lata. Jak się okazuje równie długo, co nad obrazem, pracowano także nad muzyką.

- Muzyka to były również cztery lata pracy. Długo zastanawialiśmy się, jaki koncept przyjąć. Pomyśleliśmy, że w poprzedniej ekranizacji muzyka była tradycyjna, tutaj chcieliśmy skorzystać z szerszego spektrum muzyki słowiańskiej. Wzięliśmy ludowe instrumenty i zagraliśmy na nich muzykę filmową - opowiadał Łukasz Rostkowski L.U.C, raper, producent muzyczny.

Premiera filmu "Doppelganger. Sobowtór"

Tegoroczny Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni rozpoczął film "Doppelganger. Sobowtór" w reżyserii Jana Holoubka, w gwiazdorskiej, międzynarodowej obsadzie.

Produkcja przenosi widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, a akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans Steiner (Jakub Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje Zachód. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Jan Bitner (Tomasz Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku, pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy tych mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.

 "Doppelgänger. Sobowtór" to kolejna produkcja TVN Grupa Discovery. Premiera filmu odbędzie się 29 września 2023 roku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości