filmowy festiwal w Gdyni

  filmowy festiwal w Gdyni

  W Gdyni rozpoczął się 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. W jury konkursu głównego znaleźli się Agnieszka Grochowska i Paweł Pawlikowski. Z jakimi odczuciami przyjęli propozycję zasiadania w jury? Czym różni się ta edycja festiwalu od zeszłorocznej? Co szykują w najbliższym czasie dla swoich fanów? Z aktorką i reżyserem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  W Gdyni podczas 41. Edycji Festiwalu Filmowego wyświetlono widzom film „Smoleńsk” . Film nie bierze udziału w konkursie, jednak ze względu na to, jakie budzi obecnie społeczne emocje, organizatorzy Festiwalu zdecydowali się na jego pokaz. Bilety rozeszły się w ekspresowym tempie. Jakie reakcje film wzbudził wśród festiwalowej publiczności? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z aktorką Karoliną Gruszką. Jaki film na festiwalu promuje aktorka? Czym kieruje się Karolina dobierając role? I co było najtrudniejsze w graniu Marie Skłodowskiej-Curie?

  Podczas tegorocznego festiwalu filmowego w gdyni TVN ogłosił swoje plany, dzięki którym w kinach będzie więcej polskich filmów. Jednym z nich będzie Listy do M2. Dlaczego aktorzy przystępowali z niepokojem do drugiej części tej przebojowej komedii romantycznej? Jak się osiąga dobrą jakość filmu? Z aktorami: Tomaszem Karolakiem, Katarzyną Zielińską, Marcinem Perchuciem, Martą Żmudą-Trzebiatowską, producentką Dorotą Chamczyk rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Trwa 40. Festiwal Filmowy w Gdyni. Jednym z gości jest Monika Lenczewska - autorka zdjęć do filmu "Obce Niebo". O czym jest film? Dlaczego postanowiła wziąć udział w tym projekcie? Dlaczego zdjęcia do filmu są "zimne"? Z operatorką filmową rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Kilka dni temu w Gdyni rozpoczął się 40. Festiwal Filmowy. Z jakich powodów tak wielu artystów lubi tu przyjeżdżać? Czy podczas festiwalu mają czas na towarzyskie spotkania? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiał z aktorami: Małgorzatą Potocką, Gabrielą Muskałą, Joanną Kulig, Małgorzatą Zajączkowską, Jadwigą Barańską, Januszem Gajosem, Sonią Bohosiewicz, Katarzyną Herman i reżyserem Jerzym Antczakiem. Kto uciekł przed naszym dziennikarzem?