Gorące tematy

Wstrzymano produkcję "Batmana". Robert Pattinson ma koronawirusa

Gorące tematy

Aktualizacja:
Cover video/x-news

Zaledwie kilka dni temu światło dzienne ujrzał zwiastun najnowszej części przygód Batmana, a już wiadomo, że jego światowa premiera zostanie przesunięta. Wszystko za sprawą panującej epidemii koronawirusa i podanej przez Warner Bros. informacji, że u członka ekipy filmowej zdiagnozowano chorobę. Teraz media ujawniają, że to właśnie Robert Pattinson przyniósł wirusa na plan produkcji.

Robert Pattinson ma koronawirusa

Przez wiele miesięcy produkcja najnowszej części Batmana z Robertem Pattinsonem w roli głównej była wstrzymana. Od marca tego roku aktor przebywał w Londynie i czekał na wznowienie prac. Na plan udało się mu wrócić zaledwie kilka dni temu, lecz nie na długo.

Realizacja filmu znów utknęła w martwym punkcie po tym, jak jeden z członków ekipy uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Rzecznik prasowy Warner Bros. Pictures w czwartek potwierdził informację w specjalnym oświadczeniu:

Członek produkcji "The Batman" uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 i jest izolowany zgodnie z ustalonymi protokołami. Filmowanie jest tymczasowo wstrzymane.

To "Vanity Fair" oraz "Entertainment Tonight" podali jako pierwsi wiadomość, że choroba dotyczy odtwórcy głównej roli w filmie. Następnie szokujące wieści potwierdziła również agencja Reutera.

Problemy z realizacją "Batmana"

Od początku produkcji najnowszej części, ekipa filmowa boryka się z problemami. Choć najpierw główną rolę miał zagrać Ben Affleck, który miał także reżyserować film, jednak propozycję odrzucił. Następnie o angaż starali się m.in. Jack Reynor, Alexander Ludwig, Jack O'Connell, Armie Hammer oraz Nicholas Hoult. Gdy wybrano Roberta Pattinsona, część fanów była zawiedziona - w końcu nadal kojarzy się on z rolą mrocznego wampira ze "Zmierzchu".

Trudności polegały także na znalezieniu reżysera. George Millera odmówił, a Ridley Scott najpierw zainteresował się projektem, lecz okazało się, że nie mógł pogodzić go z realizacją własnych filmów. W końcu zaszczyt przypadł Mattowi Reevesowi.

Kiedy premiera "Batmana"?

Gdy pojawiła się pandemia koronawirusa, przerwano pracę. Reeves zdradził, że do tej pory zdołał nakręcić tylko 1/4 filmu, więc przed ekipą filmową pozostało jeszcze mnóstwo pracy. Teraz, z powodu choroby Pattinsona, premierę przełożono zaś z czerwca na październik 2021 roku.

Robert Pattinson zdradził, że w czasach pandemii je prosto z puszek "jak zwierzę". Aktor nie potrafi gotować:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości