Gorące tematy

Królowa Elżbieta reaguje na oskarżenia wobec księcia Andrzeja. Pozbawiła go stopni wojskowych

Gorące tematy

Autor:
Oskar
Netkowski
Książe Andrzej

Królowa Elżbieta i cały Pałac Buckingham długo wstrzymywali się od oficjalnego stanowiska ws. księcia Andrzeja. Na brytyjskim dworze w końcu nastąpił przełom. Monarchini wydała oświadczenie. Książę Yorku będzie odpowiadał przed sądem za napaść seksualną jako osoba prywatna.

Książę Andrzej i Virginia Giuffre - oskarżenia

Syn królowej Elżbiety II w 2001 r. miał wykorzystywać seksualnie, wówczas 17-letnią, Virginię Roberts (Giuffre). 9 sierpnia minionego roku kobieta złożyła w sądzie w Nowym Jorku pozew cywilny przeciwko księciu Andrzejowi, twierdząc, że gdy miała 17 lat była przez niego napastowana seksualnie. Giuffre – wówczas nosząca nazwisko Roberts – była jedną z licznej grupy dziewcząt, które zostały zwabione przez nieżyjącego już amerykańskiego miliardera i finansistę Jeffreya Epsteina obietnicami pracy, a następnie oferowane jego wpływowym przyjaciołom. Jednym z nich miał być książę Andrzej.

Problemy natury psychologicznej

Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie
Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Syn królowej Elzbiety II od początku kategorycznie zaprzeczał, by kiedykolwiek utrzymywał kontakty seksualne z Giuffre, a nawet mówił, że nie przypomina sobie, aby ją w ogóle osobiście poznał. Pod koniec 2019 roku zrezygnował z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej i rzadko pojawia się publicznie.

Królowa Elżbieta wydała oświadczenie

Pałac Buckingham przez długi czas nabierał wody w usta i nie zajmował stanowiska wobec księcia Andrzeja. Teraz na profilu na Instagramie rodziny królewskiej pojawiło się oświadczenie królowej Elżbiety II. Wynika z niego, że książę Yorku został pozbawiony swoich wojskowych powiązań i królewskich patronatów. Oficjalne role syna monarchini zostaną przekazane innym członkom rodziny.

- Za zgodą królowej przynależność księcia Yorku do wojska i patronaty królewskie powróciły do królowej. Książę Yorku nadal nie będzie podejmował żadnych obowiązków publicznych i broni tej sprawy jako osoba prywatna - czytamy w oświadczeniu.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: AFP

Pozostałe wiadomości