Gorące tematy

Fundacja TVN przekazuje 100 tys. zł Centrum Zdrowia Dziecka

Gorące tematy

Aktualizacja:
Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN
Dzien Dobry TVNTomasz Urbanek/East News

Fundacja TVN „Nie Jesteś Sam” przekazała Centrum Zdrowia Dziecka 100 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wymazówek do testów na obecność koronawirusa, środków ochrony indywidualnej oraz środków do dezynfekcji.

100 tyś. zł na walkę z koronawirusem

Skuteczna walka z koronawirusem stała się dla nas wszystkich priorytetem - uważa Fundacja TVN "Nie jesteś sam". Dlatego wspiera działania ochronne na rzecz małych pacjentów, rodziców oraz personelu medycznego Centrum Zdrowia Dziecka. W tym celu przekazała placówce 100 tys. zł.

Szpital zakupi za to wymazówki do wykonywania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 . Na liście potrzebnych materiałów znajdują się także m.in. maseczki, odzież ochronna, okulary lekarskie czy preparaty do dezynfekcji.

Fundacja TVN wspiera Centrum Zdrowia Dziecka

Fundacja TVN "Nie jesteś sam" od lat zaangażowana jest w pomoc Centrum Zdrowia Dziecka. Przeprowadziła remonty prawie wszystkich klinik w budynku głównym oraz wybudowała Klinikę Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych. Kupuje także potrzebny szpitalowi najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dotychczas przekazała na rzecz CZD około 50 mln zł.

Fundacja TVN przekazuje milion zł na zakup testów

23 marca 2020 Fundacja TVN „Nie Jesteś Sam” przeznaczyła milion złotych na zakup testów diagnostycznych wykrywających koronawirusa. Dzięki temu szpitale i inne placówki medyczne będą mogły bezpłatnie wykonać w laboratoriach firmy Warsaw Genomics aż 2,5 tys. badań realizowanych w bardzo krótkim czasie - w ciągu 4-12 godzin od momentu dostarczenia próbki do uzyskania wyników. Tym samym Fundacja TVN „Nie Jesteś Sam” dołączyła o koalicji wspierającej walkę z koronawirusem.

Warsaw Genomics wykona testy na koronawirusa

Zespół Warsaw Genomics stanowią wybitni lekarze i naukowcy, których główną misją jest stworzenie i przekazanie pacjentom testów genetycznych opartych o najnowsze osiągnięcia światowej nauki. Od 20 marca firma realizuje w swoich laboratoriach do 1000 testów na wykrycie SARS-CoV-2 w ciągu doby. Wszystkie wykonywane są metodami molekularnymi rekomendowanymi przez WHO.

Fundacja TVN „Nie Jesteś Sam” działa już 19 lat

Fundacja TVN od 19 lat wspiera rzeczowo i finansowo chore dzieci oraz osoby dorosłe. Wraz z darczyńcami pomogła do tej pory ponad 26 tys. osób. Wspiera także polskie szpitale i placówki medyczne. Finansuje remonty oraz buduje kliniki i oddziały szpitalne. Kupuje również najnowocześniejszy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny a także karetki pogotowia.

Fundację można wspierać dokonując wpłat online, wysyłając smsy na numer 7126 o treści POMAGAM (1,23 zł z VAT) oraz przekazując jeden procent - KRS: 0000014124. Więcej o działalności fundacji dowiesz się odwiedzając stronę fundacja.tvn.pl

Najświeższe informacje na temat koronawirusa znajdziesz na tvn24.pl

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości