Gorące tematy

Drożyzna na bazarach. Kilogram truskawek jest droższy niż kilogram mięsa!

Gorące tematy

Aktualizacja:

Niestety w tym sezonie owoce i warzywa są coraz droższe. Jedna truskawka kosztuje nawet 83 grosze! Tak drogo jeszcze nie było… Reporter Dzień Dobry TVN zbadał sprawę u samego źródła.

Owoce i warzywa towarem luksusowym?

Nasz reporter odwiedził warszawskie bazary, gdzie sprawdził, ile kosztują poszczególne sezonowe owoce i warzywa. Widok plakietek z ceną nieco go przeraził. Pietruszka kosztuje na straganie nawet 25 zł za kilogram, czereśnie 50 zł, a truskawki 25 zł. Wychodzi więc na to, że jedna sztuka kosztuje aż 83 grosze.

>>>Zobacz też: Polskie truskawki pachną bardziej!

Emocje klientów sięgają zenitu, ponieważ warzywa i owoce stają niemal dobrami luksusowymi. W jednym z supermarketów w Kraśniku między klientami doszło do przepychanki. Wszystko o to, by zdobyć przecenioną młodą kapustę.

Wszystko przez pogodę...

Anomalie pogodowe tej wiosny dają się we znaki wszystkim, a szczególnie hodowcom i właścicielom ogromnych plantacji sezonowych owoców i warzyw.

>>>Zobacz też: Frutarianizm. Dieta oparta tylko na owocach. Czy na pewno jest zdrowa?

Robert Lis jest hodowcą truskawek. W jego rodzinnym gospodarstwie a dwa tygodnie zaczną się zbiory. Niestety przez obecną pogodę wiele kwiatów jest przemarzniętych. Z nich nie będzie owoców.

Uważam, że w skali krajowej tych truskawek będzie mniej od 30 do nawet 50 proc. Są również plantacje w niektórych regionach Polski, gdzie aż 90 proc uprawy zostało wymrożone.

-zdradził rober Lis.

Niestety jeżeli pogoda nie ulegnie poprawie ceny truskawek i innych owoców będą coraz wyższe.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości