Gorące tematy

Agata Młynarska wspiera WOŚP w Hiszpanii. "W sztabie można wylicytować oryginalne koszulki klubu Atlético Madryt"

Gorące tematy

Agata Młynarska z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy związana jest od początku. Mimo że przebywa poza krajem, to i tak wspiera fundację Jurka Owsiaka. Dziennikarka pomaga wolontariuszom ze sztabu w Madrycie, z którymi zorganizowała zbiórkę na rzecz orkiestry. Ile udało im się już zebrać? Czy w tym roku dziennikarka również wystawiła coś na aukcję? O tym wszystkim rozmawiały z nią Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak.

WOŚP w Hiszpanii

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra nie tylko w Polsce. Zbiórki, które pozwalają zakupić sprzęt ratujący życie prowadzone są niemal na całym świecie. Jedna z nich odbyła się już w Hiszpanii i to właśnie w nią zaangażowała się Agata Młynarska.

- Taką kwestę udało nam się zorganizować niedaleko stadniny koni - powiedziała dziennikarka.

Dzięki pomocy właściciela stadniny i polskiego kardiologa, dr Tomasza Dobruckiego, który akurat przebywa w Hiszpanii udało się skrzyknąć okoliczną Polonię i zebrać pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Mamy ponad tysiąc euro. Ludzie otworzyli serca i to było naprawę piękne - stwierdziła nasza rozmówczyni.

Choć w tym roku organizacja dużej imprezy w dniu finału nie jest możliwa, to Agata Młynarska każdego dnia stara się gdzieś być i opowiadać o idei WOŚP oraz zbierać pieniądze, które zasilą konto fundacji.

Warto podkreślić, że dziennikarka jest jedną w wielu osób, które co roku wystawiają na aukcję cenną dla siebie rzecz. Co podarowała w tym roku?

- Przeznaczyłam na licytację przepiękną sukienkę od Caroliny Herrery, którą kupiłam dwa lata temu i wystąpiłam raz na ramówce TVN-u z przypiętym sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - powiedziała.

Ale to nie koniec atrakcji! Dziennikarka wyjawiła, że w sztabie w Madrycie można wylicytować okulary z podpisem Jurka Owsiaka oraz oryginalne koszulki klubu Atlético Madryt.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 31 stycznia. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wparcie dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostykę głowy. Pieniądze pomogą zakupić i wyposażyć szpitale w aparaty m.in. do USG czy RTG, a także urządzenia do diagnostyki bezdechu sennego u dzieci.

To drugi finał w historii WOŚP, z którego zebrana kwota w całości wspomoże dziecięcą laryngologię.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula wspierają WOŚP. Aktor wystawił unikatową figurkę: "Aktualna kwota to ponad 10 tys. zł"

Taka jest prawda o psychiatrii dziecięcej w Polsce. 17-letnia Oliwia: "Masz myśli samobójcze - dostajesz kary"

Polska aktorka robi karierę w Hiszpanii. "Ostatnio ktoś mnie poznał w maseczce i powiedział: widzę cię w każdym serialu"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Katarzyna Oleksik

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości