Wychudzona suczka o imieniu Draka błąkała się po całej gminie, aż dotarła do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. I tak rozpoczęła pracę na pełen etat. - Jest bardzo miłym elementem. Wita się z gośćmi. Lubi dzieci - mówi Małgorzata Gańska, kustosz.
W Dzień Dobry TVN o swoim mobilnym projekcie opowiedzieli Adam van Bendler autor aplikacji Animal Helper oraz biegły sądowy i reprezentant Fundacji Psia Krew - Paweł Gebert.
Mikołaj Roznerski zaprosił Dzień Dobry TVN do osady założonej przez jego mamę. Pani Dorota hoduje w niej alpaki. Co takiego mają w sobie te zwierzęta, że skradły serca aktora?
Zorganizowano też zbiórkę, poprzez którą można wesprzeć organizację w potrzebie.
Jak im pomóc?
"Nikt nie chciał podać dziecku szczepionki na wściekliznę".
Co zrobić, gdy twój pies gwałtownie kaszle, kicha, dusi się i ma wysoką gorączkę? Mogą być to objawy kaszlu kenelowego, a najlepszym postępowaniem z twojej strony będzie konsultacja u weterynarza. Dowiedz się, czym jest kaszel kenelowy, jak się objawia i jak go leczyć.
Kociniec to sierociniec dla mruczków. Zwierzaki, które tam żyją mają ogromne szczęście, bo jest to miejsce wypełnione miłością i zapewniające doskonałe warunki. Prowadzi je Aleksandra Stasiorowska. O swoich podopiecznych opowiedziała reporterce Dzień Dobry TVN.
Mnóstwo dzikich zwierząt, które są po przejściach, znalazło schronienie u sołtyski Anety Szymczykowskiej. Miejscowość Żaba ma dziś dzięki niej swój azyl dla zwierząt, gdzie pomoc znaleźć mogą najbardziej potrzebujący pacjenci.
Okazuje się, że istnieją na rynku specjalne formy ubezpieczenia, które pokrywają koszty leczenia zwierzęcia. Czy można je porównać do ludzkiego ZUS-u?
Behawiorysta rozwiewa wszelkie wątpliwości.
"Jest wspaniałym owczarkiem belgijskim".
Czasem do schroniska trafiają zwierzaki, które z powodu śmierci swojego właściciela straciły dach nad głową. Wolontariuszki schroniska "Na Paluchu" Magda Daczewska-Szczech, Agata Węglińska-Szulc oraz Magdalena Jaszczur opowiedziały w Dzień Dobry TVN o psiakach, które szukają domu. Gościnie przedstawiły widzom Kejtera, Milę oraz Monę, które czekają na nowych opiekunów.
Behawiorystka tłumaczy, jak psy i koty reagują na stratę właściciela.
Co roku w Halloween wiele osób zachęca, by dynie, które służyły za ozdoby, trafił do lasu. W ten sposób mielibyśmy pomagać zwierzętom. Okazuje się, że choć intencje dobre, to pomysł nienajlepszy.
Poznaj porady behawiorysty.
Jeże to zwierzęta, które często kojarzą się z jesienią. Akcja "Jeż w wielkim mieście" to inicjatywa, w której wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej z Gdyni. Dlaczego ta pora roku jest wyjątkowa ważna dla tych zwierząt, opowiedziały nauczycielki: Alina Żuchowska-Leszczyńska i Agnieszka Papiewska.
W studiu Dzień Dobry TVN pojawiły się pieski przebrane w halloweenowe stroje. Ich właściciele traktują je jak członków rodziny i zależy im, aby uczestniczyły w ich życiu i rozrywkach. Kynolog zastrzega jednak, aby w trakcie takich zabaw zwrócić szczególną uwagę na pewne kwestie. Jakie?
Zające to wyjątkowe zwierzęta. Niestety ich populacja systematycznie spada. Dlaczego tak się dzieje? Co stanowi dla nich największe zagrożenie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Marcin Kostrzyński, przyrodnik.
Niedawno premierę miała wyjątkowa książka "Wiesia: Historia zebrana do kupy", w której opisane zostały najważniejsze prywatne momenty z życia psa Wiesi i jej właścicielki Zosi Zborowskiej, opowiedziane przez samą Wiesię.
Pająki nie cieszą się specjalną sympatią. Wiele osób się ich boi i nie chce mieć z nimi nic do czynienia. Część z nas, gdy tylko znajdzie w swoim domu pająka od razu go za zabija. Czy słusznie? Czy pająki stanowią dla nas zagrożenie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Jakub Skowronek, biolog, hodowca pająków.
"Mieszkam w stajni".
Czy psiak przyzwyczaił się do jednośladu?
Co to za pies, kundelek?
Lasy Państwowe wzięły pod lupę bardzo wyjątkowego płaza. Salamandra plamista może zachwycić urokiem miłośników zwierząt, ale jest bardzo niebezpieczna. Dlaczego należy uważać na kontakt z nią?
W lutym Bobi został najstarszym żyjącym psem oraz najstarszym psem w historii, za co wpisano go do Księgi Rekordów Guinessa.
Gdzie należy zachować ostrożność?
W Tatrach i Bieszczadach niedźwiedzie wciąż są bardzo aktywne. Większość z nich stara się jeszcze żerować, by zrobić zapasy na zimę, przez co stają na drodze grzybiarzom i turystom. Przyrodnik Tomasz Zając tłumaczy, jak się zachować podczas spotkania z drapieżnikiem.
Kinga Sokołowska to artystka, która porzuciła pracę prawniczki, na rzecz rozwijania swojej pasji do malowania. Jej obrazy, które przedstawiają zwierzęta w nietypowych wcieleniach, skradły serca wielu osób. Młoda artystka w naszym studiu opowiedziała o swoich początkach, a także o tym, skąd czerpie inspiracje i jak dobiera kreacje do danego pupila.
Wizerunek wilków został dotkliwie skrzywdzony, a ich usposobienie wykrzywione przez ludzką kulturę, baśnie i inne formy fikcji. Dawid Popończyk, zwany Leśnym Kawalerem, opowiedział w Dzień Dobry TVN o zwyczajach tych pięknych zwierząt.