Lasy Państwowe wzięły pod lupę bardzo wyjątkowego płaza. Salamandra plamista może zachwycić urokiem miłośników zwierząt, ale jest bardzo niebezpieczna. Dlaczego należy uważać na kontakt z nią?
W lutym Bobi został najstarszym żyjącym psem oraz najstarszym psem w historii, za co wpisano go do Księgi Rekordów Guinessa.
Gdzie należy zachować ostrożność?
W Tatrach i Bieszczadach niedźwiedzie wciąż są bardzo aktywne. Większość z nich stara się jeszcze żerować, by zrobić zapasy na zimę, przez co stają na drodze grzybiarzom i turystom. Przyrodnik Tomasz Zając tłumaczy, jak się zachować podczas spotkania z drapieżnikiem.
Kinga Sokołowska to artystka, która porzuciła pracę prawniczki, na rzecz rozwijania swojej pasji do malowania. Jej obrazy, które przedstawiają zwierzęta w nietypowych wcieleniach, skradły serca wielu osób. Młoda artystka w naszym studiu opowiedziała o swoich początkach, a także o tym, skąd czerpie inspiracje i jak dobiera kreacje do danego pupila.
Wizerunek wilków został dotkliwie skrzywdzony, a ich usposobienie wykrzywione przez ludzką kulturę, baśnie i inne formy fikcji. Dawid Popończyk, zwany Leśnym Kawalerem, opowiedział w Dzień Dobry TVN o zwyczajach tych pięknych zwierząt.
W Szczecinie ktoś rozrzuca trutkę na szczury oraz kawałki mięsa, w których umieszczone są gwoździe i szpilki. Na miejsce udała się reporterka Dzień Dobry TVN Agata Zjawińska, by spotkać się z właścicielami psów, które ucierpiały w wyniku zjedzenia niebezpiecznych substancji i ostrych przedmiotów. Jaka jest szansa na znalezienie sprawcy?
Studenci oraz pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu mogą przychodzić do placówki ze swoimi zwierzętami. Władze uczelni wydały oficjalną zgodę. Trzeba jednak przestrzegać pewnych reguł.
Poznaj porady behawiorysty.
Biedronki są bardzo pożyteczne dla naszego ogrodu. Aby odwdzięczyć się im za ich trud, przygotujmy dla nich bezpieczne schronienie na chłodne dni.
Sasza to najbardziej znany koziołek na świecie. Urodził się na wschodzie Ukrainy w marcu zeszłego roku. Miał kilka dni, kiedy trafił pod opiekę Fundacji "ADA" w Przemyślu. To instytucja, w której pomoc znajdują wszystkie rasy i gatunki zwierząt.
- Skala gryzoni wypuszczanych na wolność jest duża - tłumaczył inicjator pomysłu, Marcin Śliżewski.
Adwokat wyjaśnia kwestie prawne.
- Wiara Indian, czyli rdzennych Amerykanów w to, że istnieje jeszcze jeden gatunek człowieka, jest niezwykła - mówił przyrodnik i filmowiec w Dzień Dobry TVN.
Czy świat widziany oczami psa jest czarno-biały i niewyraźny? Sprawdź, co i w jaki sposób widzi pies.
Za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie w postaci zjadanej trawy.
Mogłoby się wydawać, że na osę najłatwiej natknąć się wiosną lub latem. Tymczasem owady te najbardziej aktywne stają się jesienią i wtedy trzeba na nie bardzo uważać. Lasy Państwowe ostrzegają przed nimi w specjalnym komunikacie.
6 października obchodzony jest Dzień Borsuka.
Paraliż u psa to objaw, który może świadczyć o poważnej chorobie, dlatego nie powinno się go bagatelizować.
Na to pytanie odpowiedziała Barbara Sonik, która zwiedza Europę ze swoimi zwierzętami.
Co ona daje małym czworonogom i uczestnikom?
Schronisko zbiera pieniądze na operację.
Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Powołane w jego ramach święta i inicjatywy mają za zadanie zwrócić szczególną uwagę na zwierzęta i zaangażować jak najwięcej osób w działania na rzecz poprawy jakości ich życia. Sprawdź, jak możesz pomóc.
Mimo że od śmierci aktora Leona Niemczyka minęło 17 lat, to artyście udało się pomóc wyjątkowemu miejscu. Prowadzi je behawiorystka psów Sylwia Najsztub. W jaki sposób pomaga czworonogom? Dowiecie się tego z naszego materiału.
"Najważniejsze, żebyśmy nie nagradzali jedzeniem".
Masz problemy behawioralne ze swoim pupilem? Zgłoś się do nas. W cyklu Dzień Dobry TVN "Jak rozmawiać z psem", behawiorysta Radek Ekwiński pomaga naszym widzom budować jak najlepsze relacje z czworonożnymi przyjaciółmi.
Ogród zoologiczny w Myślęcinku jak co roku zbiera żołędzie dla swoich podopiecznych. Dominika Gulda, asystentka naukowa zwierzęcego azylu opowiedziała w Dzień Dobry TVN o leśnych przysmakach dzikich zwierząt. W jaki sposób można wspomóc bydgoski ogród?
W lasach trwają właśnie rykowiska. Jak one wygląda? Co sprawia, że samica decyduje się na konkretnego partnera? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Dawid Popończyk, Leśny Kawaler, miłośnik natury .