Pogoda sprzyja, więc nie brakuje turystów, którzy coraz chętniej przemierzają górskie szlaki. Do sieci trafiły zdjęcia z jednej z takich wypraw, na którym ukazano tysiące pełzających larw. Ich formacja przypomina pełzającego węża. Z czym mamy do czynienia?
Choć na przestrzeni lat nasze podejście do zwierząt bardzo się zmieniło i coraz mocniej się o nie troszczymy, to niestety wciąż są czworonogi, które doświadczają krzywdy ze strony człowieka. Aby zwrócić uwagę na niełatwy los niektórych zwierząt i zachęcić do ich lepszego traktowania zespół HOOK nagrał piosenkę "Psi los".
Jeże są już aktywne. Niestety część z nich ginie pod kołami samochód, są ranione przez psy lub ostrza kosiarki. Takim zwierzakom oraz tym, małym osieroconym maluchom pomaga Ekostraż. Jak to robi? Co zrobić, kiedy spotkamy samotnego, malutkiego jeża? Czy zawsze potrzebuje naszej pomocy?
Od lat angażowała się w wolontariaty i opiekowała się zwierzętami. Od niedawna realizuje nowy projekt Haukersi. W sieci przedstawia najbardziej rozszczekaną bandę, komponując wyszczekane covery muzycznych hitów. Jak narodził się pomysł na nietypową inicjatywę i do czego zdolne są czworonogi? O tym opowiedziała nam sprawczyni zamieszania Gosia Zdziechowska, dziennikarka, podróżniczka, blogerka, polska dr Dolittle.
Lato zbliża się wielkimi krokami, a pogoda coraz częściej zachęca do wyjazdów za miasto. Poruszając się po drogach, warto zachować czujność, bo przed maskę wtargnąć mogą nam dzikie zwierzęta. Jak zachować się w takiej sytuacji? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN.
Niemal nikt ich nie widzi, bo jest ich bardzo mało. W polskich lasach obecnie żyje zaledwie ok. 200 rysi. Zamieszkują głównie dwa regiony - góry i pogórze oraz północno-wschodnią część Polski. Jakie są te zwierzęta? Dlatego w naszych lasach jest tak niewiele osobników? Przypominamy z okazji Międzynarodowego Dnia Rysia.
Sezon wakacyjny sprzyja wyjazdom, na które coraz częściej decydujemy się wyruszyć w towarzystwie naszych czworonożnych przyjaciół. Ekspertka marki Pokusa - Monika Dobrowolska wraz z psiakami: Redem i Grafitem odwiedziła kawiarenkę Dzień Dobry TVN. Gościni programu wyjaśniła, od czego powinniśmy zacząć, gdy planujemy urlop z naszym zwierzakiem. O czym należy pamiętać?
Drawieński Park Narodowy powstał 1 maja 1990 roku, zlokalizowany jest na terenie trzech województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Drawieński park, choć niezwykle atrakcyjny, jest drugim najrzadziej odwiedzanym przez turystów. W herbie parku widnieje wydra.
Dr Piotr Guzik z Obserwatorium Astronomicznego UJ został laureatem XVIII edycji konkursu o Nagrodę im. Artura Rojszczaka. Naukowiec, który zajmuje się badaniem komet i innych małych ciał Układu Słonecznego, interesuje się także owadami. Dwa lata temu odkrył nowy gatunek pasikonika w Polsce, o czym opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Debata, czy zakazać przewozu turystów do Morskiego Oka z użyciem koni, powróciła na początku maja br. Wtedy zwierzę ciągnące wóz znów przewróciło się na szlaku.
Bronia w sieci jest niekwestionowaną gwiazdą. Pora zatem przedstawić ją całemu światu. Ta wrona nawiązała bowiem bliską relację z mieszkanką jednego z warszawskich boków. Od tej porty stale odwiedza swoją koleżankę i spędza z nią wolne chwile. Czy ptaki mogą zaprzyjaźnić się z człowiekiem? O tym opowiedzieli nam Samuel Sosnowski, ornitolog, edukator, podróżnik oraz Justyna Cieślak, przyjaciółka Wrony Broni.