Kilka pomysłów przedstawił behawiorysta Kamil Marciniuk.
W kulturze gawrony nie cieszą się dobrą opinią. Zyskały sławę zwiastunów śmierci i posłańców złych wieści. Chociaż dziś są objęte ochroną, to niechęć do nich nie zniknęła. Jakie są zalety tych ptaków? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział ornitolog Adam Zbyryt.
Wiosenne i letnie dni spędzane na łonie przyrody to nie tylko możliwość spotkania z bliskimi osobami, ale też z innymi mieszkańcami łąk i lasów. W królestwie zwierząt dziko żyjących w Polsce swoje miejsce mają też nieliczne węże. Tylko jeden z nich jest jadowity - żmija zygzakowata. Jak ją rozpoznać? Co zrobić, gdy pojawi się na naszej drodze? Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
Sprawdź, ile głosów zdobyła zwyciężczyni i jakie teraz stoją przed nią zadania.
Kilkugodzinna akcja ratunkowa wymagała ścięcia paru drzew i wykorzystania specjalistycznego sprzętu, by uratować sporego zwierzaka, który wpadł do przerębla w New Hepshire w Stanach Zjednoczonych. Jak przebiegła interwencja strażaków? Zobacz zdjęcia z akcji ratunkowej.
Sylwester Starczewski ma dopiero 17 lat, a już swoim postępowaniem zmienia świat.
Zwierzę zaczepiło pilota Micka Younga i nie chciało odstąpić go na krok.
W lasach trwa sezon na zrzuty. To właśnie teraz jelenie zrzucają swoje poroże i czekają na porost nowego. Do czego jest im ono potrzebne? Czy służy tylko do walki?
Grzywacz chiński to niezwykle oryginalna rasa. Zobacz, w jakich odmianach występuje pies.
Jak wyglądają nory szerszeni i co zrobić, kiedy je znajdziemy w ogródku?
"Krzyki łamały mi serce"
Sprawdź, co było w ogródku mężczyzny.
Sprawdź, jak wygląda.
Daguś to młody szwajcarski pies pasterski, który ma problemy ze swobodnym spacerowaniem przy ruchliwej ulicy. Behawiorysta zwierząt Radek Ekwiński spotkał się z jego opiekunką, by zaradzić ich kłopotom.
Jest wiele sposobów na odstraszanie gołębi. Kolce na gołębie, siatka czy ultradźwięki to tylko niektóre z nich. Co warto wiedzieć o tych metodach? Którą z nich wybrać?
Poznaj wskazówki behawiorystek.
Weterynarz wskazuje, czego nie wolno podawać naszym pupilom.
Jest apel do mieszkańców. Jak się zachować podczas spotkania z ptakami?
Wysoka temperatura sprawia, że chętniej wychodzimy z domu i spędzamy czas na łonie natury. Niestety wraz z nadejściem cieplejszych dni w lasach czy na łąkach zaczęły się pojawiać żmije zygzakowate.
Samice bocianów wróciły do Polski. Teraz czas na parowanie i lęg. Jak wygląda ich życie? Co jedzą i jak długo pozostaną w naszym kraju? O tym opowiedział nam Marcin Kostrzyński, przyrodnik, filmowiec.
Trwa konkurs na imiona dla kózek miniaturek.
Chomik, jak każde zwierzę domowe, wymaga troskliwej opieki i czasu poświęconego na przyzwyczajanie go do nowego otoczenia i domowników. Na charakter gryzonia wpływa wiele czynników, zarówno jego gatunek, jak i indywidualne cechy. Należy wiedzieć, jak oswoić chomika, aby zminimalizować jego stres i zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa. Z okazji Dnia Chomika warto przypomnieć sobie wszystkie zasady dotyczące opieki nad tym zwierzakiem.
- Zwycięzca przechodzi do rundy drugiej - czytamy na portalu X (dawniej Twitter).
Dziewięciu nastolatków w wieku od 14 do 16 lat jest podejrzanych o znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.
Sprawdź, skąd wywodzi się to święto i dlaczego je ustanowiono.
Wolontariusze schroniska i bezinteresowni groomerzy odmienili los pewnej suczki. Zaniedbana przez swojego ówczesnego właściciela długo nie zaznała komfortu zwykłej codzienności. Splątane i zapuszczone futro krępowało jej ruchy. Jak dziś wygląda suczka Pixie? Koniecznie zobaczcie jej przemianę.
Czym ta kampania różni się od poprzednich?
Ich charakter może być dla wielu uciążliwy.
Pod jakimi warunkami?
Bobry europejskie to bardzo inteligentne zwierzęta, które niestety wyrządzają wiele szkód rolnikom. Prowadzą ziemnowodny tryb życia i potrafią podporządkować sobie środowisko. Zwierzę to cieszy się coraz większą popularnością. Gdzie występuje bóbr europejski? O tym, jak bobry wpływają na otoczenie, w Dzień Dobry TVN opowiedział nam Marcin Kostrzyński.