Od lat angażowała się w wolontariaty i opiekowała się zwierzętami. Od niedawna realizuje nowy projekt Haukersi. W sieci przedstawia najbardziej rozszczekaną bandę, komponując wyszczekane covery muzycznych hitów. Jak narodził się pomysł na nietypową inicjatywę i do czego zdolne są czworonogi? O tym opowiedziała nam sprawczyni zamieszania Gosia Zdziechowska, dziennikarka, podróżniczka, blogerka, polska dr Dolittle.
Lato zbliża się wielkimi krokami, a pogoda coraz częściej zachęca do wyjazdów za miasto. Poruszając się po drogach, warto zachować czujność, bo przed maskę wtargnąć mogą nam dzikie zwierzęta. Jak zachować się w takiej sytuacji? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN.
Niemal nikt ich nie widzi, bo jest ich bardzo mało. W polskich lasach obecnie żyje zaledwie ok. 200 rysi. Zamieszkują głównie dwa regiony - góry i pogórze oraz północno-wschodnią część Polski. Jakie są te zwierzęta? Dlatego w naszych lasach jest tak niewiele osobników? Przypominamy z okazji Międzynarodowego Dnia Rysia.
Sezon wakacyjny sprzyja wyjazdom, na które coraz częściej decydujemy się wyruszyć w towarzystwie naszych czworonożnych przyjaciół. Ekspertka marki Pokusa - Monika Dobrowolska wraz z psiakami: Redem i Grafitem odwiedziła kawiarenkę Dzień Dobry TVN. Gościni programu wyjaśniła, od czego powinniśmy zacząć, gdy planujemy urlop z naszym zwierzakiem. O czym należy pamiętać?
Drawieński Park Narodowy powstał 1 maja 1990 roku, zlokalizowany jest na terenie trzech województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Drawieński park, choć niezwykle atrakcyjny, jest drugim najrzadziej odwiedzanym przez turystów. W herbie parku widnieje wydra.
Dr Piotr Guzik z Obserwatorium Astronomicznego UJ został laureatem XVIII edycji konkursu o Nagrodę im. Artura Rojszczaka. Naukowiec, który zajmuje się badaniem komet i innych małych ciał Układu Słonecznego, interesuje się także owadami. Dwa lata temu odkrył nowy gatunek pasikonika w Polsce, o czym opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Debata, czy zakazać przewozu turystów do Morskiego Oka z użyciem koni, powróciła na początku maja br. Wtedy zwierzę ciągnące wóz znów przewróciło się na szlaku.
Bronia w sieci jest niekwestionowaną gwiazdą. Pora zatem przedstawić ją całemu światu. Ta wrona nawiązała bowiem bliską relację z mieszkanką jednego z warszawskich boków. Od tej porty stale odwiedza swoją koleżankę i spędza z nią wolne chwile. Czy ptaki mogą zaprzyjaźnić się z człowiekiem? O tym opowiedzieli nam Samuel Sosnowski, ornitolog, edukator, podróżnik oraz Justyna Cieślak, przyjaciółka Wrony Broni.
Bocian biały to jeden z bardziej charakterystycznych gatunków ptaków w Polsce. Co je bocian biały? Jak wygląda jego wędrówka? Czy jest on objęty ochroną gatunkową? Dlaczego populacja bociana białego tak diametralnie różni się od populacji bociana czarnego? O życiu tego gatunku ptaków mówił w Dzień Dobry TVN prowadzący cykl "Marcin z Lasu", leśnik, filmowiec, a przede wszystkim obserwator dzikiego życia i obrońca praw zwierząt Marcin Kostrzyński. Ciekawostki o tym gatunku przypominamy z okazji Dnia Bociana Białego.
Cannes to stolica światowego kina, ale nie tylko. W tym miejscu nie brakuje także miłośników czworonogów. Co roku wręczana jest nagroda dla najlepszego psiego aktora, czyli Palm Dog. Anna Tatarska porozmawiała z twórcą oryginalnego przedsięwzięcia.