Aranżacje wnętrz

Jak urządzić mały przedpokój? "Musi być funkcjonalnie i reprezentacyjnie"

Aranżacje wnętrz

Przedpokój to szczególne miejsce. Powinien być on nie tylko funkcjonalny, ale także dobrze urządzony i oddawać charakter całego mieszkania. Jak połączyć ze sobą te trzy rzeczy? Odpowiedź na to pytanie zna Iwona Durka z programu "Pomysłowe projekty".

Niewielki przedpokój - jak go urządzić?

Kasia i Marek kupili mieszkanie, które wymagało gruntowanego remontu. Własnym nakładem pracy zdołali odnowić swoje cztery kąty. Został tylko niewielki przedpokój, z którym nie bardzo wiedzieli, co zrobić. Tu z pomocą przyszła im Iwona Durka, architekt wnętrz z programu "Pomysłowe projekty".

- Przedpokój to specyficzne miejsce. Musi być ono zarówno funkcjonalne, jak i reprezentacyjne - stwierdziła Iwona Durka.

Jak urządzić mały przedpokój?

Zgodnie z projektem, na jednej ze ścian stanęła szafka na buty, a na drugiej pojawiła się duża pojemna szafa. Znalazło się w niej miejsce nie tylko na ubrania czy kurtki. Na dole ustawiono pralkę, proszki oraz kosz na bieliznę. Szafa została poprowadzona aż pod sufit. Tym samym na górnych półkach Marek z powodzeniem może przechowywać swoje narzędzia.

W przedpokoju pojawiły się też dodatki w postaci kwiatów oraz obrazów. - Jest ich niewiele, ale są bardzo istotne, bo dodają wnętrzu pazura - dodała ekspertka.

Pomysłowe projekty - gdzie oglądać?

"Pomysłowe projekty" to program prowadzony przez Iwonę Durkę, która jest architektem wnętrz. Specjalistka pomaga osobom, które nie mają pomysłu na wykończenie jakiegoś pomieszczenia lub prace wykończeniowe przerosły ich możliwości.

Iwona Durka pokazuje bohaterom programu, że w urządzaniu najważniejszy jest pomysł, a nie grubość portfela. Specjalistka pokazuje oryginalne, łatwe i przede wszystkim tanie pomysły na to, by wnętrze stało się znów piękne i funkcjonalne. Dodatkowo podpowiada, jak odnowić meble i przedmioty, które lata świetności mają już za sobą. W pracach remontowych pomaga jej Szymon Pasierowski i jego ekipa.

Program "Pomysłowe projekty" można oglądać na antenie stacji HGTV oraz na Player.pl.

Zobacz także:

Planujesz zakup mieszkania z rynku wtórnego? Zobacz, co należy sprawdzić przed podjęciem ostatecznej decyzji

Na co zwrócić uwagę podczas remontu przedwojennego domu? Porady Krzysztofa Mirucia

Miał być rzetelnym fachowcem, ale po przelewie roboty stawały. "Ma duży dar przekonywania"

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: HGTV

Pozostałe wiadomości