Aranżacje wnętrz

Jak wybrać dobre łóżko do pokoju dziecięcego?

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Znalezienie dobrego łóżka do pokoju dziecięcego wcale nie musi przypominać poszukiwania igły w stogu siana. O czym warto pamiętać podczas zakupów?

Łóżko w pokoju dziecięcym jest najważniejszym meblem. To w nim maluch spędza większość czasu śpiąc, a także bawiąc się. W sprzedaży można znaleźć obecnie wiele różnych łóżek przeznaczonych do tego pokoju – jakie łóżko dziecięce będzie najlepszym wyborem?

Dobre łóżko dziecięce – czyli jakie?

Gdy mówimy o dobrych łóżkach dziecięcych, przede wszystkim myślimy o meblach solidnych oraz bezpiecznych, które nie będą stwarzały żadnego ryzyka dla malucha. Oprócz tego poszukujemy łóżek, które mają atrakcyjny wygląd, czyli będą pasowały do aranżacji pokoju dziecka oraz odpowiadały jego gustowi.

Nie zapominajmy także o sprawdzeniu materiałów. Najmniej zapłacimy za łóżko dziecięce, które zostało wykonane z płyty meblowej, ale wtedy, gdy liczy się solidność, warto postawić na łóżka drewniane. Drewno lite jest bardziej wytrzymałe, a także można je łatwo naprawiać. Dodatkowo, przy jego produkcji i wykańczaniu nie stosuje się obecnie toksycznych, szkodliwych dla dzieci lakierów oraz farb.

Wobec tego warto przede wszystkim skoncentrować się na łóżkach drewnianych, które możemy także znaleźć w sprzedaży w różnych ciekawych wzorach, na przykład takich jak łóżko domek czy łóżko tipi.

Łóżko dziecięce inne niż wszystkie!

Jeśli poszukujemy łóżka dziecięcego, które będzie doskonale wpisywało się w nowoczesną aranżację pokoju, warto postawić na łóżka drewniane takie jak łóżko domek czy tipi. Ich proste, a przy tym efektowne konstrukcje powodują, że to idealny zakup bez przepłacania!

Łóżko domek przypomina swoim kształtem tradycyjny domek z ukośnym dachem tworzonym przez kilka dodatkowych belek wychodzących z rogów mebla. Z kolei łóżko tipi wzorowane jest na indiańskich namiotach – na pewno przypadnie do gustu małym poszukiwaczom przygód.

Takie łóżka dziecięce nie tylko wyglądają bardzo oryginalnie, ale również są uwielbiane przez dzieci. Łóżko może wtedy służyć nie tylko do wygodnego snu, ale również do zabawy. Dodatkowe belki można także wykorzystać do podwieszenia na nich dekoracyjnej girlandy świetlnej albo zabawek.

Jaki rozmiar łóżka dziecięcego wybrać?

W sprzedaży możemy znaleźć łóżka drewniane oraz inne łóżka dziecięce w wielu rozmiarach do wyboru. Najczęściej rodzice decydują się na łóżka w rozmiarach 140 x 70 cm, 160 x 80 cm, które doskonale nadają się dla kilkulatków.

Możemy także od razu zdecydować się na łóżko w „dorosłym” rozmiarze, na przykład 200 x 90 cm.

Gdzie można kupić dobre łóżko dziecięce?

Jeśli chcemy zdecydować się na zakup dobrego łóżka dla dziecka, warto przede wszystkim skoncentrować się na ofertach renomowanych producentów mających wiele pozytywnych opinii od swoich klientów.

Dzisiaj łóżko dziecięce możemy zakupić nie tylko stacjonarnie, na przykład w popularnych marketach meblowych, ale również możemy zrobić zamówienie on-line – bez potrzeby wychodzenia z domu. Producenci oferujący swoje meble on-line mogą również wykonać meble na indywidualne zamówienie.

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości