pokój dziecięcy

  Jak go urządzić, aby był przytulny i funkcjonalny?

  "Jeżeli siedzimy przy biurku, to ważna jest pozycja".

  Incydent zarejestrowała kamera.

  Nikt ich nie widział, ale każdy wie, jak wyglądają. Jednorożce rozpalają wyobraźnię ludzi od starożytności. Te bajkowe stworzenia opanowały popkulturę lata temu i nie zamierzają się z niej prędko wynosić. O ich fenomenie rozmawiamy z Bogną Bojanowską, redaktor naczelną magazynu dla mam, oraz aktorką Katarzyną Kołeczek jej córką 4-letnią Marianną.

  Zaprojektowanie pokoju dla dziewczynki, tak żeby był funkcjonalny, a jednocześnie spełniający oczekiwania małej księżniczki to spore wyzwanie. Do tej pory pokój Marysi był przestrzenią wypełnioną starymi meblami, a rodzice nie mieli pomysłu, jak go urządzić. O pomoc poprosili Mirellę i Marcina z programu "Para w remont". Czy udało im się spełnić marzenia córki?

  "To nie tylko funkcjonalne siedzisko, ale też zabawka i dekoracja".

  Pokój dziecięcy to nie tylko biurko, łóżko i komoda. Architekt wnętrz, Jonatan Kilczewski, pokazał, jak można go urozmaicić, by nasza pociecha mogła się w nim zwyczajnie wyszaleć.

  Drewniane ozdoby są sprawdzoną metodą na to, żeby stworzyć we wnętrzu przytulną atmosferę. Bogato zdobione, pełne ornamentów, a może minimalistyczne, w stylu skandynawskim? Z surowego drewna, a może malowane? Możliwości jest mnóstwo i tylko od Ciebie zależy, jakie dekoracje z drewna dobierzesz do swojego mieszkania. Sprawdź, z czego możesz wybierać.

  Nie wiesz, jak zachęcić dziecko do spania w swoim pokoju? W jednym z odcinków programu "Darek Solo" dowiadujemy się, jak łatwo można wykonać lampkę dla 6-latki. To oświetlenie zachęci dziecko do spania u siebie.

  Niekiedy dzieci marzą o niezwykłych elementach wystroju wnętrz, które nadadzą ich pokoju niepowtarzalnego charakteru. Świetnym pomysłem dla dziewczynki jest wybudowanie jej zamku. Jak to zrobić? Zainspiruj się pomysłem z programu "Dom nie do znudzenia".

  Pokój dla ucznia powinien mieć wyznaczone miejsce zarówno do nauki, jak i odpoczynku. Tylko jak to zrobić, gdy jedno pomieszczenie przeznaczone jest dla dwóch sióstr? Dla Krzysztofa Mirucia prowadzącego "Zgłoś remont" nie ma rzeczy niemożliwych.

  Duży pokój na poddaszu to spełnienie marzeń wielu dzieci. To właśnie tam, na najwyższym piętrze domu, gdzie kończą się ściany, a zaczyna dach, można urządzać nieskończenie wiele zabaw. Dwie siostry, bohaterki odcinka programu "Zgłoś remont", przez lata cieszyły się, że wspólnie mieszkają w jednym pomieszczeniu. Jednak teraz, gdy nieco podrosły, chciałyby mieć trochę więcej prywatności.

  Katarzyna Jaroszyńska w cyklu "Odpicowane mieszkanie" odwiedziła tym razem spokojne osiedle pod Wrocławiem. Jednak w domu Martyny i Maćka daleko jest od ciszy i spokoju. Małżeństwo mieszka tam wraz z trójką swoich dzieci. Rodzina wprowadziła się rok temu, ale pomysł na wygląd domu kiełkował w głowie właścicielki od wielu lat, bo odkąd sama była dzieckiem.

  Żyrandol do pokoju dziewczynki czy lampa do pokoju chłopca powinny być kolorowe i zabawne czy proste i funkcjonalne? Bardzo istotny jest taki dobór oświetlenia w pokoju dziecka, aby stworzyć sprzyjające warunki zarówno do snu, jak i nauki.

  Córeczka Joanny Krupy niedawno skończyła roczek. Z tej okazji modelka postanowiła sprawić małej Ashy wyjątkowy prezent i odnowiła jej pokój. Efektami tej metamorfozy podzieliła się na Instagramie. Fani nie mogą wyjść z podziwu.

  Znalezienie dobrego łóżka do pokoju dziecięcego wcale nie musi przypominać poszukiwania igły w stogu siana. O czym warto pamiętać podczas zakupów?

  Pokój dziecięcy to jedno z najważniejszych pomieszczeń do urządzenia dla rodziców. Musi być przestrzenny, kreatywny, przytulny i przede wszystkim – dostosowany do potrzeb dziecka. Urządzenie go w sposób "prawdziwie dziecięcy" jest wyzwaniem dla wielu rodziców. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Podpowiadamy, jak zaaranżować to dynamiczne wnętrze.

  Przestrzeń, w której przebywają dzieci i to, w jaki sposób jest zagospodarowana ma ogromne znaczenie dla ich rozwoju. Jak odpowiednio urządzić pokój dla dziecka i na co zwracać szczególną uwagę?

  Dziś w "Odpicowanym mieszkaniu" duże, nowoczesne wnętrze, w którym najwięcej uwagi i miłości włożono w pokoje dziecięce. Podoba się Wam taki styl?

  W kolejnym odcinku Odpicowanego mieszkania prowadząca cykl Katarzyna Jaroszyńska zabrała nas do domu, w którym wszędzie widać pracę właścicieli. Dlaczego pokój dla synka wygląda jak plac budowy? Co właściciele domu zamierzają zrobić w pokoju dla córki?